سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

نجات مادر باردار دلفانی بعد از حدود ۴۸ ساعت پیگیری های نفس گیر

 

پرواز ناموفق بالگرد اورژانس هوایی برای انتقال مادر باردار دلفانی / کارکنان و آمبولانس ۱۱۵ جان این مادر را نجات دادند.

نسیم دلفان – مادر باردار ساکن روستای کوله‌ناب شهرستان دلفان با موفقیت به بیمارستان انتقال یافت.

دکتر جهانیان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان با اعلام این خبر گفت: انتقال مادر باردار پرخطر از روستای کوله ناب بخش ایتیوند عصر امروز توسط کد اعزامی اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان ابن‌سینای این شهرستان با موفقیت انجام شد.

وی افزود: تلاش شد انتقال این مادر باردار با توجه به سخت گذر بودن جاده ، هوای نامساعد و زمان بر بودن ، توسط بالگرد اورژانس هوایی انجام شود اما به رغم هماهنگی و پرواز بالگرد تا نزدیکی شهر نورآباد ، به دلیل شرایط نامساعد جوی بالگرد مجددأ به محل اولیه خود بازگشت.

این مسئول همچنین تصریح کرد: اعزام ناموفق تیم سیار و بازگشت آن در شب گذشته و همچنین پرواز ناموفق بالگرد ، پس از تماس‌های مکرر از دیروز تا عصر امروز به طول انجامید و در نهایت با پیگیری های مصرانه فرماندار شهرستان و تاکید شبکه بهداشت بر انتقال این بیمار به هر شکل ممکن ، آمبولانس ۱۱۵ با وجود شرایط سخت جاده و آب و هوا به سوی روستای مورد نظر اعزام شد و الحمدالله انتقال این مادر باردار که در شرایط حاد قرار گرفته بود به بیمارستان با موفقیت انجام گرفت.

جهانیان در پایان از پیگیری های فرماندار شهرستان ، بخشدار اتیوند و پرسنل درگیر شبکه ی بهداشت به ویژه کد اعزامی اورژانس ۱۱۵ آقایان مصطفی علیزاده و کاظم مرادی قدردانی نمود.

درج خبر: زینب شهبازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *