نامه سرگشاده ای به ریاست بنیاد مستضعفان / یقین دارم در جریان عمق فقر و محرومیت دلفان هستید اما…

علی محمد نظری. عضو هیئت امنا قرارگاه جهادی شهید سلیمانی دلفان در یادداشتی سرگشاده نوشت :

 ✍ بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای فتاح ریاست محترم بنیاد مستضعفان،

با سلام و عرض ادب ، خدا را شاکریم که در این شرایط سخت اقتصادی که بر کشور میگذرد ،مدیران لایق و با کفایتی همچون حضرتعالی هستند که شبانه روز برای زدودن فقر از چهره کشورمان تلاش میکنند.

قطعا حضرتعالی در جریان گزارشات واصله مبنی بر محرومیت وفقر مردم شهرستان دلفان از استان لرستان هستید.
این شهرستان به لحاظ جغرافیایی یکی از بزرگترین شهرهای استان که با داشتن بالغ بر ۴۵۰ روستا از کهن ترین مناطق جنوب غرب کشور می باشد.

جناب آقای فتاح چون یقین دارم در جریان عمق فقر و محرومیت شهرستان هستید ، به جای بازگو کردن انواع محرومیت ها در این عریضه اجازه دهید، چند پارامتر مهم را درجهت به صرفه بودن سرمایه گذاری اقتصادی در منطقه را یاد اور شوم.

شهرستان دلفان بدلیل هم مرز بودن با استان کرمانشاه نزدیکترین فاصله با مرزهای غربی بخصوص کشور عراق را دارد، «کمتر از دویست کیلو متر» دست رسی آن به راه آهن سراسری تنها چهل کیلومتر است، وفاصله آن با فرودگاه بین المللی کرمانشاه تنها هفتاد کیلومتر است،. (این فاصله ها از نقطه مرزی شهرستان احتساب گردیده) همین امر یکی از شاخص ترین‌زمینه های صادرات محصولات استان می تواند باشد. واینده هر نوع سرمایه‌گذاری را تضمین میکند.

زیر ساخت های لازم در بخش کشاورزی و دامپروری و صنایع وابسته بسیار مساعد است که آمارها و اطلاعات لازم در این زمینه قطعا به استحضار رسیده است. و صداقت و صمیمیت ومهمانوازی مردمان تلاش گر آن زبانزد همه است مردمانی اصیل که نجابت هوشمندی آنها همواره مایه افتخار فرزندانش می باشد.

متاسفانه علی رغم بسترهای مناسب بدلایل گوناگون ازجمله عدم تحرک مدیریت کلان درمرکز استان ، لرستان و از همه بدتر شهرستان دلفان،در مسیر رشد و توسعه قرار نگرفته و امروز شاهد حضور جوانان تحصیل کرده دانشگاهی این منطقه در شهرهای بزرگ برای انجام کارهای نظیر کارگر ساده ساختمانی هستیم.

جناب آقای فتاح، در چند سال گذشته زمزمه های حضور بنیاد مستضعفان، و بنیاد برکت، و قرارگاه خاتم و گسترش فعالیتهای کمیته امداد امام جرقه های امیدی را برای مردم ما بوجود اورد،که از این بابت سپاسگزاریم،. اما بنظر می رسد حجم پروژه‌های مد نظر بسیار کم و روند سرعت کار پروژه‌های در دست اقدام کند است.

اگر بررسی شود از سال ۱۳۹۰ که عملا فعالیتهای تحت پوشش آن بنیاد در منطقه آغاز گردید حدود ۹ سال میگذارد، و این دوره زمانی طولانی نشان میدهد علی رغم اراده و عزم مسئولین بنیاد مستضعفان مشکلاتی در روند کار وجود دارد. ونیازمند تدابیر جدید است.

یکی از گلایه های همیشگی مردم ما از برخی مدیران استانی است ، مدیرانی که در پیگیری مطالبات استان در مرکز همواره محرومیت دلفان را علم میکنند، اما در توزیع منابع کمترین توجه را به این منطقه محروم داشته و دارند.

جناب آقای فتاح پیشنهاد می شود برای جلوگیری از هزینه های طولانی شدن طرحهای در دست اقدام آن بنیاد و کمیته امداد و همچنین بنیاد برکت و قرارگاه خاتم و. .. یک قرارگاه ویژه و متمرکز در دلفان دایر گردد، تا با تمرکز در امورات ، موانع وپیچ وخم های اداری دست و پا گیر از سر راه بر داشته شود. ودر سالی که مقام معظم رهبری آنرا بنام سال جهش تولید نامگذاری فرمودند، شاهد افتتاح برخی از پروژه‌های در دست ساخت باشیم.

قابل ذکر است فعالیتهای چشم گیر گروههای جهادی در قالب های گوناگون، محسوس است اما عمق محرومیت چنان گسترده و عمیق می باشد که علی رغم تلاش آنان کوچکترین تغییر ی در منطقه بوجود نیامده،. بطوریکه در سال ۹۷ جناب آقای قالیباف در قالب همین گروههای جهادی چند شبانه روز بصورت ناشناخته در منطقه حضور یافت و قسمتی از مشکلات موجود را به عینه شاهد بودند، و بر رفع محرومیت دلفان همواره تاکید نموده اند از این رو یقین داریم برای تمرکز بر اجرای پروژه‌های در دست اقدام این منطقه از حمایت ایشان هم برخودار خواهید بود.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.