شنبه , ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

نابسامانی فروش شن و ماسه در شهرستان دلفان به عده‌ی کیست؟؟؟

هرگونه افزایش قیمت شن و ماسه ممنوع است… نابسامانی در دلفان را چه کسی پاسخگو است؟

علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
?هرگونه افزایش قیمت از سوی واحدهای شن و ماسه اعم از کوهی و رودخانه‌ای در کشور ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
?برخی از واحدهای تولیدی شن و ماسه طی چند هفته گذشته اقدام به افزایش قیمت بیش از ۷۰ درصدی کرده اند و این در حالی است که قیمت‌ این اقلام در دی‌ماه سال ۱۳۹۹ افزایش قیمت یافته بود. هرگونه افزایش قیمت باید ضابطه مند و قانونی صورت پذیرد.

?#پی‌نوشت – اینگونه بیانیه ها که معمولا فقط روی کاغذ بوده و مصرف تبلیغات رسانه‌ای دارد تا زمانی که عوامل کنترلی و نظارتی پای کار نباشند هیچ دردی از مردم دوا نخواهد کرد.
?در همین شهرستان دلفان نه تنها پیش از آغاز سال جاری شاهد افزایش بی رویه قیمت شن و ماسه بوده‌ایم بلکه بعد از عید و طی ماه های اخیر نیز به شدت شاهد افزایش قیمت و حتی در مواقعی شاهد کمبود و شاید گفت نایاب شدن این اقلام بوده‌ایم.
?در حال حاضر شن و ماسه در دلفان ؛ هر تُن بین ۹۵ تا ۱۱۰ هزار تومان بسته به نوع کیفیت و محل بارگیری به فروش می‌رسد. این در حالی است که زمستان سال گذشته یعنی حدود شش الی هفت ماه پیش هر تُن به قیمت ۶۰ تا ۶۵ هزار تومن هم معامله می‌شد.

?آیا واقعا در این شهرستان محروم کسی نیست مسئولیت این نابسامانی در بحث شن و ماسه را به عهده بگیرد و توضیح دهد چرا فکری بحال این مردم مظلوم نمی‌کنند؟ آیا کنترل و نظارت در این بحث واقعا اینقدر سخت و نشدنی است که این نابسامانی را اینگونه رها کرده‌اند!
?رسانه‌های شهرستان دلفان تا حصول نتیجه و دریافت پاسخی قانع کننده از مسئولین امر ؛ دست از پیگیری موضوع برنخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *