دوشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

م‍عاون استاندار لرستان : اکیپ های سیار واکسیناسیون راه اندازی می شود

دکتر ثمینی در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا از راه اندازی اکیپ های سیار واکسیناسیون خبر داد .

نسیم دلفان – ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور و با حضور مسئولین، استانداران و فرمانداران سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد و ستاد استانی مقابله با کرونا نیز متعاقب این جلسه به ریاست دکتر ثمینی ادامه پیدا کرد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان ضمن تسلیت به مناسبت ارتحال عالم ربانی حجت الاسلام و المسلمین حضرت آیت‌الله عباس علی صادقی، گفت: با اجرای طرح واکسیناسیون گسترده در سطح کشور و به دنبال آن در استان لرستان، خوشبختانه روند مطلوبی به لحاظ سیر نزولی بیماری کرونا حاکم شده است .

دکتر ثمینی اظهار داشت: طبق آخرین رنگ بندی اعلام شده در لرستان، چهار شهرستان وارد وضعیت آبی کرونا شده و ۷ شهرستان دیگر نیز در وضعیت زرد قرار دارند که نسبت به هفته‌های گذشته وضعیت به مراتب بهتر شده است .

وی ادامه داد: بنابر گزارش دانشگاه علوم پزشکی، کوهدشت، سلسله، دورود و بروجرد در وضعیت آبی و سایر شهرستان‌ها نیز در وضعیت زرد کرونا قرار دارند .

معاون استاندار لرستان افزود: علی رغم اقدامات صورت گرفته در فراهم سازی شرایط برای تسهیل در واکسیناسیون، در برخی شهرستانها آمار استقبال از تزریق واکسن قابل قبول نیست و با توجه به اهمیت افزایش سطح ایمنی جامعه در پی واکسیناسیون، لازم است هم استانی های محترم در این رابطه اهتمام بیشتری داشته باشند .

دکتر ثمینی تصریح کرد: در بحث واکسیناسیون دانش آموزان، تاکنون حدود ۹۲ درصد دز اول و ۶۶ درصد دیگر دز دوم را تزریق کرده اند که در جلسه امروز بر ادامه روند واکسیناسیون دانش آموزان، مربیان و معلمان تاکید شد .

وی همچنین خاطرنشان کرد: با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا ۲۸۴ شهر در کشور وارد وضعیت آبی شده‌اند که از تاثیر مطلوب واکسیناسیون رده های سنی مختلف در مهار بیماری حکایت دارد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تأکید کرد: در جلسه امروز مقرر گردید دانشگاه علوم پزشکی نسبت به استقرار اکیپ های سیار در مناطق حاشیه نشین و محروم شهرها برای انجام واکسیناسیون بدون محدودیت جهت تزریق دز اول و دوم و حتی دز سوم گروه های مد نظر، اقدامات لازم را به عمل آورد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *