شنبه , ۱۸ آذر ۱۴۰۲

موافقت کمیسیون تلفیق با کاهش مدت دوره سربازی به میانگین ۱۲ ماه

 

نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه:
♦ کمیسیون تلفیق برنامه هفتم با رای قاطع به اصلاح قانون نظام وظیفه رای داد.
♦ ‏زمان سربازی به ۱۲ ماه کاهش می‌یابد.
♦ ‏مشمولان بالای ۳۰ سال،دارای ۲ فرزند از خدمت سربازی معاف می‌شوند.
♦ ‏دانشجویان خارج از کشور باید تعیین تکلیف شوند.
♦ تلاش مجلس برای حرفه‌ای شدن سربازی محقق می‌شود.

۲ نظر

 1. مدت خدمت دوره ضرورت تغییر نمی کند

  » سازمان وظیفه عمومی فراجا طی اطلاعیه ای اعلام کرد: نحوه تعیین مدت خدمت دوره ضرورت در قوانین موجود تعیین تکلیف شده است و برابر ماده ۴ قانون خدمت وظیفه عمومی ، در صورتیکه مشمولان، مازاد ویا کمتر از تعداد موردنیاز باشند ،ستاد کل نیروهای مسلح نسب به پیشنهاد کاهش یا افزایش مدت خدمت دوره ضرورت اقدام می نماید.

  » در این اطلاعیه آمده است: با توجه به کاهش ۳ ماهه مدت خدمت دوره ضرورت که اخیرا بر این اساس ابلاغ شده است، هیچ تغییری در قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی ازقبیل معافیت جدید یا کاهش مدت خدمت در دستور کار نمی باشد.

  » این سازمان تاکید کرد: تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی پیرامون مقررات خدمت سربازی، سازمان وظیفه عمومی فراجا بوده و از کلیه جوانان عزیز تقاضا می شود ضمن عدم توجه به گمانه زنی ها و شایعات طرح شده از جانب افراد غیر مسئول در این حوزه ، برابر اطلاع رسانی رسمی از مراجع ذی صلاح ، نسبت به برنامه ریزی برای آینده خود و مشارکت در امر تامین امنیت میهن عزیزمان اقدام نمایند.

 2. کاهش خدمت به ۱۲ ماه بدون هماهنگی مجلس با ستادکل نیروهای مسلح منتفی است؟

  امیرآبادی فراهانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
  » اگر دوستان در تلفیق با ستادکل هماهنگ کردند قطعا مصوبه نتیجه خواهد داد در غیر این صورت شورای نگهبان آن را ارجاع خواهد داد و نتیجه نخواهد داد.
  » من اطلاعی ندارم کمیسیون تلفیق برای مصوبات سربازی خود با ستادکل هماهنگی انجام داده است یا خیر.اصل این مساله خوب است که با ستادکل بحث و مذاکره کنیم و به سمت سربازی حرفه‌ای برویم و به آنها حقوق کامل بدهیم؛ ولی اینکه بدون هماهنگی کاری بکنیم و توقعات جوانان را بالا ببریم و برای کشور هزینه ایجاد کنیم کار درستی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *