چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

مقام سوم لرستان در اجرای کشاورزی قراردادی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: تاکنون ۷۵۰۰ قرارداد کشاورزی در سطح استان منعقد شد تا از این حیث در حال حاضر در مقام سوم کشور قرار بگیریم.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، سید عماد شاهرخی سیزدهم دی ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اصلی ما از بدو ورود به سازمان بالا بردن ضریب دانش فنی بخش کشاورزی بوده اظهار کرد: هدف ما استفاده و بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی استان در راستای بهره‌وری بخش کشاورزی است که در سال زراعی جاری به فضل الهی و استفاده از دانش فنی و همت و تلاش همکاران فصل کاشت بی‌نظیری را پشت سر گذاشتیم و پیش‌بینی می‌شود در فصل برداشت ۳۵۰ هزار تن گندم تحویل سیلوهای استان شود.

وی در ادامه در رابطه با کشت قراردادی محصول، عنوان کرد: الگوی کشت یعنی اینکه چه زمانی، چه مقدار، کجا و چه بکاریم، کشاورزان نباید دغدغه فروش محصولات تولیدی خود را داشته باشند و با نوسانات بازار متضرر شوند، در همین راستا یکی از خدمات دولت سیزدهم کاشت بر اساس نیاز استان‌ها در قالب کشت قراردادی است که در این طرح بذر، کود و سم مورد نیاز تولیدکنندگان به صورت اعتباری در اختیار آن‌ها قرار گرفته و محصولات تولیدی از مرحله کشت تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار می‌گیرد و در فصل برداشت هزینه‌های انجام شده از محصولات تولیدی کسر خواهد شد.

شاهرخی با اشاره به محقق شدن ۷۰ درصد از سهمیه استان در رابطه با کشاورزی قراردادی، گفت: با همت و تلاش همه همکاران علی‌الخصوص کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی که به صورت شبانه‌روزی طی ۴۵ روز انقلابی و جهادی پای کار بودند، ۷۵۰۰ قرارداد کشاورزی در سطح استان منعقد شد تا از این حیث در حال حاضر در مقام سوم کشور قرار بگیریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در رابطه با بدهی شرکت پشتیبانی امور دام به دامداران و مرغداران استان عنوان کرد: برای اولین بار در کشور طی یک اقدام انقلابی و حرکت جهادی ۹۵ میلیارد تومان از بدهی شرکت پشتیبانی امور دام به دامداران و مرغداران با استفاده از تهاتر با اتحادیه مرغداران پرداخت شد.

وی در خصوص حمایت از تولید داخلی و خرید تضمینی نژاد ایرانی مرغ آرین، گفت: تا کنون ۱۲۰۰ تن مرغ گوشتی آرین خریداری شده و برنامه‌ریزی‌های لازم برای خرید ۱۰۰۰ تن دیگر از این نژاد در حال تکمیل شدن است.

شاهرخی در رابطه با نظارت بر کالاهای اساسی نیز عنوان کرد: به هم استانی‌ها اطمینان می‌دهیم در راستای امنیت غذایی استان تولید محصولات کشاورزی به اندازه کافی خواهیم داشت و با استفاده از ظرفیت تیم‌های بازرسی سازمان با هرگونه گران‌فروشی، کم فروشی و… برخورد خواهیم کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ضمن تشکر از زحمات تولید کنندگان و کشاورزان که با وجود همه تنگ‌ناهای موجود همواره پای سفره مردم با شرف ایستاده‌اند، از عموم مردم هم استانی خواست که با توجه به سلامت، کیفیت، طعم، مزه و مقرون به‌صرفه بودن مرغ سایز تلاش داشته باشد که بیشتر از این محصول استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *