شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

معرفی هنرمند مجسمه سازی از دیار مفرغ (شهرستان دلفان)

روح الله بابایی/هنرمندی از تبار مفرغ سازان تاریخ…


dsc_0083.jpgدر سال ۱۳۶۲ در شهری بدنیا آمد که روزی جایگاه و سکونتگاه نخستین هنرمندان تندیس ساز تاریخ یعنی مفرغ سازان ایران بوده، شهری که پیکره ها، تندیس ها و نقوش زیبای مفرغی گویای تمدن و فرهنگ دیرین آن است .

در خانواده هنر پرورش مبانی هنرهای تجسمی، طراحی، نقاشی و مجسمه سازی را فرا گرفت و شب و روزهای بسیاری را در فرا گرفتن این هنر والا به سختی و تلاشی بی نظیر سپری کرد.

این مجسمه ساز جوان فعالیت هنری خصوصأ گچبری و نقوش برجسته را نزد استاد خدارحم بابایی از اساتید پیشکسوت نقاشی و طراحی و استاد ابراهیم قاضی پور از اساتید بنام و شناخته شده نقوش برجسته و گچبری ایران فرا گرفت و بنای هنر و دانش بصری وی با این اساتید پایه گذاری و مستحکم شد.

درخشش او در جشنواره ها و حضور مؤثر و ماندگارش در جامعه هنری از او جوانی سخت کوش و با آینده ای درخشان ساخت.

این ارادت قوی و سعی وافر او را به حضور پرفسور حسین فخیمی استاد بی بدیل و مجسمه ساز شهیر ایرانی رسانید و در محضر این فرهیخته بزرگ ساخت مجسمه های سنگی را فرا گرفت و ذهن و تفکر خود را سرشار از توانایی و اندوخته های فراوان کرد و این طوفان پنهان درونی در ساخت مجسمه « پیام عاشورا » هویدا شد که دیدگان مردم دیار خود را متحیر و زبان همگان را به تحسین وا داشت.

015.jpg

نقطه کمال و اوج این عشق طوفانی عاقبت در ساخت مجسمه حیرت آور و با شکوه « شاهنامه و فردوسی» متجلی شد آن چنان که مانند خورشیدی در ورودی شهر دلفان زینت و شکوه و فر بی نظیری به « شهر مفرغ » بخشید شهری که اکنون به اسطوره جوان خود افتخار می کند و مردمانش این فرزند هنرمند خود را بر سر و دیده میگذارند و دوستش می دارند.

img_1202.jpg

۱۱ نظر

 1. دست ایشون درد نکنه برای ایشان و همه هنرمندان عزیز کشورمان آرزوی موفقیت و بهروزی را مسئلت داریم.

 2. برادر بابایی کارهایت قابله تحسینه بنده به عنوان یک همشری ودوست به تو افتخار می کنم امیدوارم همیشه در زندگی موفق .پیروزو دستهای هنرمند.افکاره بی نظیرت هواره خالق کارهای جدید واثرهای ماندگار باشند

 3. موفق باشی و پایدار

 4. سلام براین هنرمند با درک و شعور و فهیم و پر از احساس پاک و خلاقیت ناب. خدا حفظ ت کنه و دور از هر اهریمن باشی و خدا برای دلفان و برای خانواده ت نگه ت داره

 5. هنر مند هر جا که رود قدر بیند و در صدر نشیند . دست مریزاد از خداوند منان برای شما و همه انسان های ممتاز و وارسته و افتخار آفرین موفقیت و سر بلندی را در تمام مراحل زندگی آرزو مندیم .

 6. هنرمند خوبیه اما نسیم جان این ها که نوشتی قابل تامل نیست؟
  (شهری که اکنون به اسطوره جوان خود افتخار می کند و مردمانش این فرزند هنرمند خود را بر سر و دیده میگذارند و دوستش می دارند.)

 7. به این نابغه لک زبان افتخار میکنم
  به ارزوی گام های بلند تر…

 8. خدا قوت هنر مند آرزوی توفیق روز افسون و سربلندی در تمام مراحل زندگی به ویژه عرصه گچبری را دارم با تقدیم احترام

 9. باور کن خیلی افتخار میکنیم به جوان هنرمند خوش زوق با اخلاق نابغه آقای بابایی امیدوارم شاهد پیشرفتهای بیشتر در زندگیت باشی و همیشه سلامت باشی با آرزوی موفقیت ٬٬٬٬٬

 10. ماشاالله به این توانمندی ،دست مریزاد

 11. صادق صفی زاده

  با سلام و عرض ادب
  دوستان عزیز و هنرمندی از دیار لک همچون روح الله عزیز باعث افتخار هستند ان شالله موفق و سربلند باشید .
  و البته همه باید تلاش کنیم تا سفیر فرهنگی خوبی برای دلفان زجر کشیده باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *