یکشنبه , ۱۹ آذر ۱۴۰۲

معرفی تعدادی از کارکنان دستگاه‌های اجرایی لرستان به هیئت‌ تخلفات اداری

 

مدیرکل بازرسی لرستان گفت: تعدادی از کارکنان دستگاه‌های اجرایی این استان به هیئت‌ تخلفات اداری معرفی‌ شدند.

سعید رازانی شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: اداره کل بازرسی استان لرستان امسال ۲۰ برنامه مانند نظارت بر تأمین امنیت مواد غذایی و طرح‌های تملک دارایی‌ها را اجرا می‌کند.

وی با اشاره به بازرسی‌های مستمر و دوره‌ای از دستگاه‌های اجرایی لرستان، افزود: در سال گذشته حدود ۲۷۰۰ شکایت مردم این استان از ادارات رسیدگی شده‌ است.

مدیرکل بازرسی لرستان عنوان کرد: بیش از ۱۰۰ پرونده در سال گذشته و حدود ۸۰ پرونده نیز طی سال جاری برای بازرسی‌های موردی تشکیل شده‌ و در حال رسیدگی است.

وی با بیان اینکه طرح شکایت و یا پیگیری شکایت به مراجعه حضوری نیاز ندارد، بیان کرد: شهروندان در صورت شکایت از دستگاه‌های اداری و اجرایی می‌توانند به سامانه ۱۳۶.bazresi.ir مراجعه کنند.

رازانی با تأکید به اینکه سازمان بازرسی به گزارش‌ها و شکایات مردم رسیدگی و نتیجه را اعلام می‌کند، گفت: شماره‌ تلفن گویای ۱۳۶ نیز برای ثبت تخلفات مالی و اداری اعلامی از سوی مردم و نقض قوانین در ارگان‌های دولتی در نظر گرفته شده‌ است.

مدیرکل بازرسی لرستان با اشاره به ورود این سازمان برای پیگیری روند طرح‌های عمرانی در این استان، ابراز کرد: پنج نقطه پرتصادف و حادثه‌خیز در محورهای لرستان وجود دارد و هر چه سریع‌تر باید اصلاح شود.

رازانی گفت: شناسایی و برخورد با بسترهای فسادزا، ترک‌ فعل مدیران، برخورد بدون اغماض با مفسدان و حمایت از تولید و کارآفرینی سالم از رویکردهای سازمان بازرسی لرستان است.

وی با اشاره به رسیدگی به استخدام‌های بی‌ضابطه در دستگاه‌های اجرایی لرستان، افزود: به‌کارگیری نیرو برای مجوزهای استخدامی باید از طریق رسانه‌ها فراخوان شود تا همه مردم در این آزمون‌ها شرکت کنند.

مدیرکل بازرسی لرستان عنوان کرد: تعدادی از کارکنان دستگاه‌های اجرایی این استان به هیئت‌ تخلفات اداری معرفی‌ شده‌اند و مجازات‌های مختلفی مانند کسر حقوق، تعقیب کیفری، جزای نقدی و یا انفصال خدمت برای آنان در نظر گرفته شده‌ است.


 
Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *