جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

معاون استاندار لرستان: شهرداری‌ها “پلیس ساختمان” را فعال کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بر لزوم کنترل ساخت‌و سازها توسط شهرداری تاکید کرد و گفت: فعالیت پلیس ساختمانی در لرستان ضروری است.

نسیم دلفان _ به گزارش ‌خبرگزاری تسنیم ، احمدرضا دالوند در دیدار با شهردار خرم‌آباد بر اولویت‌بندی در اجرای برنامه‌های شهری تاکید و اظهار داشت: شهردار باید تکالیف خود را در بحث نظافت و بهداشت، کنترل و هدایت توسعه فضا و مبلمان شهری و همچنین مدیریت زیست محیطی جدی بگیرد.

وی با اشاره به کمبود منابع مالی شهرداری‌ها، افزود: به‌دلیل ناپایداری ساختار درآمدی شهرداری‌ها در لرستان، پروژه‌های عمرانی زمان‌بَر بوده و همچنان به بهره برداری نرسیده‌اند، از این‌رو باید به دنبال درآمد پایدار بود.

معاون استاندار از دیگر مشکلات شهرداری به نخاله‌های ساختمانی و آسیب‌های زیست‌محیطی اشاره کرد و گفت: سایت پسماند و نخاله در خرم‌آباد توسط شهرداری مکان‌یابی شود تا شاهد رهاسازی نخاله‌ها در حاشیه شهر نباشیم.

وی با اشاره به ساماندهی فضای سبز و هرس درختان، افزود: به منظور توانمندسازی و ارتقای سطح علمی کارکنان شهرداری در فضای سبز برگزاری دوره آموزشی تخصصی امری ضروری است.

دالوند با تاکید بر لزوم صدور پروانه ساختمانی قبل از ساخت وساز توسط شهرداری‌ها، بیان کرد: شهرداری‌ باید برای بالا بردن کیفیت ساختمان‌ها در کنترل و نظارت بر ساخت و ساز نقش جدی‌تری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: پلیس ساختمانی برای جلوگیری از تخلفات ساختمانی و ساخت و سازهای بدون مجوز فعال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *