جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

مصوبه عجیب و بحث برانگیز مجلس / مسیری برای بازگشت حقوق‌های نجومی!

مصوبه جدید مجلس به بازگشت حقوق‌های نجومی منتج می‌شود!

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری ایرنا ، نمایندگان مجلس یکشنبه‌شب در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده مصوبات بحث‌برانگیزی درباره نحوه افزایش حقوق‌ها داشتند.

نمایندگان با کنار گذاشتن طرح دولت برای افزایش متوسط ۲۰ درصدی حقوق‌ها (پلکانی معکوس) که سبب کاهش فاصله دریافتی‌ها می‌شود، رای به افزایش مطلق ۲۰ درصدی حقوق‌ها در سال آینده دادند.

با این مصوبه حقوق فردی که امسال مثلا ۶ میلیون تومان دریافت می‌کرده سال آینده فقط یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان زیاد می‌شود در حالی که برای فردی که مثلا ۲۰ میلیون تومان دریافتی دارد افزایش حقوق بیش از ۴ میلیون تومان است. با چنین مصوبه ای حقوق های سی میلیون تومانی و بیشتر از آن چقدر افزایش حقوق خواهند داشت!!!

????مصوبه عجیب دیگر مجلس، برداشتن سقف مزایا و رفاهیات کارکنان دولت است.

با این مصوبه مجلس، مدیران می‌توانند در سال آینده به هر میزان که می‌خواهند برای خود مزایا و رفاهیات را افزایش دهند و بدین ترتیب، مجلس به طور قانونی شرایط را برای بازگشت حقوق‌های نجومی فراهم کرد!

این مصوبه بحث‌برانگیز مورد اعتراض نمایندگان دولت در صحن علنی مجلس قرار گرفت و با تذکراتی که به هیات رئیسه داده شد، این مصوبه برای بررسی مجدد به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع شد. انتظار می‌رود در کمیسیون تلفیق، مصوبات مجلس که منجر به بازگشت حقوق‌های نجومی می‌شود، اصلاح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *