شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳

مشکلات و نحوه اجرای سد گاشمار (معشوره) بررسی شد/ مهلت یک هفته‌ای به مجری طرح برای اخذ مجوزها

مدیرکل بازرسی لرستان گفت: مجری سد گاشمار مکلف است ظرف مدت یک هفته به ادارات کل حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، میراث فرهنگی و شرکت آب منطقه‌ای لرستان جهت هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم مراجعه نماید.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری فارس ، سعید رازانی در جلسه بررسی مشکلات حادث شده در جریان اجرای پروژه به ویژه جاده‌های دسترسی سد گاشمار، اظهار داشت: با توجه به اینکه اجرای این پروژه مهم همانند سایر سدها نقش مهمی در تأمین آب لازم برای مصارف کشاورزی در زمینه‌های مختلف و تأمین نیرو، هم چنین گردشگری و گسترش توسعه موضوعات مربوط به محصولات کشاورزی خواهد داشت، دستگاه‌های اجرایی با اجرای سد مخالفتی ندارند ولی خواستار این هستند که ضوابط باید رعایت شود و ورود به هر عرصه‌ای باید با مجوزهای لازم صورت گیرد.

وی در ادامه خواستار همکاری، تفاهم و تعامل مجری طرح با دستگاه‌های اجرایی مربوطه شد.

مدیرکل بازرسی لرستان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی به دنبال کارشکنی نیستند و هدف آنها اجرای ضوابط است، افزود: ما می‌توانیم هم پروژه‌ها را به درستی اجرا کنیم و در کنار آن ضوابط نیز رعایت و جوانب زیست محیطی در نظر گرفته شود.

رازانی بیان داشت: از جمله مصوبات جلسه این بود که مجری طرح مکلف است ظرف مدت یک هفته به ادارات کل حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، میراث فرهنگی استان لرستان و شرکت آب منطقه‌ای لرستان جهت هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم مراجعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *