مسابقات فوتبال دوستانه پیشکسوت دلفان بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار شد

مسابقه دوستانه ورزشی با شعار” ورزش آری – اعتیاد نه” در شهرستان دلفان برگزار شد…

در ابتدای برنامه ورزشی یوسفی رییس اداره ورزش دلفان با بیان اینکه ۲۶ ژوئن مصادف با ۵ تیرماه از طرف سازمان ملل متحد به عنوان روز مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است. در سال ۱۴۰۰ از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با شعار” یاریگران زندگی ،مشارکت اجتماعی، و مبارزه با مواد مخدر” نامگذاری شده است.
ایشان جمهوری اسلامی را بزرگترین قربانی نارکوتروریسم معرفی کردند و ایران در دنیا به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر معرفی شده است.
ایشان ضمن تشکر از زحمات دلسوزانه ناجا و قدردانی از نیروی محترم انتظامی شهرستان در برخورد با بانیان توزیع مواد مخدر افزودند:نیروی محترم انتظامی به عنوان پیشگامان و جان بر کفان همیشه در صحنه مبارزه با مواد مخدر هر لحظه اماده جانفشانی هستد در تمام شرایط حضور دارند که از زمان انقلاب تا کنون ۳۶۰۰ شهید و ۱۲۰۰۰ جانباز تقدیم انقلاب شده است.
ایشان اصلاح ساختارهای فرهنگی اجتماعی و بسترسازی فرهنگی را مهم ارزیابی کردند و بیان داشتند: بایستی در مناطق عشایری ودر مراسمات عزا و عروسی از باورهای غلط که ممکن است خانواده ها را به پدیده شوم اعتیاد نزدیک کند فاصله گرفت.ایشان استفاده دستگاههای فرهنگی و سمن ها را در راستا آگاهی بخشی جامعه و ایجاد بسترهای فرهنگی را مفید ارزیابی نمود.
در پایان ایشان با بیان اینکه از طرف جامعه ورزش پیشکسوتان فوتبال به عنوان سفیران و همیاران جهت فرهنگ سازی” نه به اعتیاد وورزش آری” و عدم استعمال به مواد مخدر انتخاب شده اند افزود: رسالت مهمی بر دوش همه ما وجود دارد که ایشالا روزی با کمترین افراد معتاد و بیشترین تلاش برای نجات جامعه و جوانان از پدیده شوم اعتیاد مواجه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.