مرگ تنها سینمای شهرستان دلفان

تنها سینمای شهرستان دلفان پس از گذشت ۱۷ سال از تعطیل شدن آن هنوز بازگشایی نشده است…

نسیم دلفان – تنها سینمای شهرستان دلفان که در سال ۱۳۷۳ افتتاح شد و به مدت ۲ سال در کاربری سینما بود اکنون به مدت ۱۷ سال است که تعطیل می باشد.

نبود فضای فرهنگی و مکانی برای گذراندن اوقات فراغت همواره به عنوان یکی از دغدغه های جوانان شهرستان دلفان مطرح بوده و پس از تعطیلی سینما سعید، یکی از مهمترین مکان ها برای سپری کردن اوقات فراغت در شهرستان دلفان نیز تعطیل شد.

در سفر چند سال پیش آقای شمقدری معاون سینمایی وزارت ارشاد به استان لرستان، بدهی های بانکی این سینما پرداخت شد اما صاحب سینما به دلیل عدم توجیه اقتصادی طرح حاضر به بازگشایی آن نشد.

نوری زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دلفان در گفتگو با خبرنگار دلفان امروز علت تعطیلی این سینما را  نداشتن توجیه اقتصادی و سوء مدیریت مالک آن دانست و اضافه کرد به دلیل اینکه این سینما با ظرفیت موجود در شهرستان همخوانی ندارد و هزینه های جاری آن بسیار بالاست این سینما تعطیل شده است.

وی اضافه کرد که البته مسئولان استانی و کشوری هم کمک های فراوانی به بازشدن این مرکز فرهنگی کرده اند اما در نهایت این کمک ها نیز نتیجه بخش نبوده و سینما سعید همچنان تعطیل است.

نوری زاده تصریح کرد که ایجاد رستوران و تالار پذیرایی در این سینما غیر قانونی نیست و این طبق مصوبه هئیت دولت بوده اما نباید فضای اصلی سینما تغییر کند.

شایان ذکر است که سینما سعید نورآباد پس از تعطیل شدن به مدت ۴ سال تبدیل به انبار غلات و علوفه شده بود و حالا ۲ سال است که این سینما به رستوران و سالن پذیرایی تبدیل شده که در این زمینه هم نتوانسته توفیقی کسب کند و باید دید که کاربری جدید این سینما چه خواهد بود؟

دلفان امروز

یک نظر

  1. این را باید از حاجی عباس پرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.