یکشنبه , ۱۳ فروردین ۱۴۰۲

مرگبارترین غار ایران در غرب کشور + تصاویر

قصد داریم تا شما کاربران گرامی و مشتاقان کشف نادیده ها را با یکی از جاذبه های اعجاب انگیز کشورمان به نام مرگبارترین غار ایران آشنا سازیم.

غار پراو کرمانشاه

مرگبارترین غار ایران که در میان رشته کوه های زاگرس در استان کرمانشاه و در نزدیکی کوه بیستون واقع شده “غار پراو” نیز نامیده می شود. دلیل نام گذاری این غار، کوه پراو می باشد که این جاذبه مرگبار را در خود جای داده است و آن دسته از گردشگران تور کرمانشاه که تمایل دارند از نزدیک به تماشای طولانی ترین غار عمودی موجود در کشورمان بپردازند، باید در حدود ۳ هزار متر به کوهنوردی بپردازند.
غار پراو کرمانشاه
کوهنوردان و غارنوردان باتجربه ایرانی تا سال ۱۳۷۰ موفق نشده بودند تا انتهای غار را بپیمایند، اما در این سال این مهم توسط کانون کوهنوردی کرمانشاه به واقعیت پیوست و از آن پس غارنوردان بسیاری جرات پیدا کردند تا پا در این غار عمیق و ترسناک بگذارند. در بخش هایی از غار پراو مسیرهای عمودی و در برخی قسمت های دیگر آن مسیرهای افقی دیده می شود. تقریبا ۲۵ حلقه چاه در مرگبارترین غار ایران وجود دارد که در این میان چاه شماره ۱۶ عنوان عمیق ترین چاه این غار را از آن خود کرده است. توصیه می شود گردشگرانی که با تور داخلی راهی این منطقه می شوند و تجربه در زمینه غارنوردی ندارند، از وارد شدن به غار پراو پرهیز نمایند.ترسناک تین غار ایران
ارتفاع حدودی این غار خوفناک ۷۵۰ متر و طول آن ۱۴۵۵ متر است. این غار خشن که در فهرست منابع طبیعی ایران نیز به ثبت رسیده است، یکی از نمودهای خشونت طبیعت به حساب می آید که با وجود دیوارهای سنگی سخت و طاقت فرسا تعدادی از کنجکاوان و عاشقان غارنوردی را به کام مرگ کشیده است. با وجود دشواری های بسیاری که در راه فتح مرگبارترین غار ایران وجود دارد، ولی هنوز هم بسیاری از گردشگرانی که با تور کرمانشاه به این شهر سفر می کنند و یا حتی غارنوردانی از اقصی نقاط دنیا، تمایل دارند تا این مکان رمز آلود را کشف کنند و به همین دلیل تمامی سختی های موجود در این راه را به جان می خرند.
غار پراو ایران
غار پراو در ایران
ترسناک ترین غار
غار پراو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *