مرکز آموزش عالی نورآباد در یک نگاه

تنها مرکز آموزش عالی دلفان نیازمند توجه

دکتر سید محمود میرزایی رئیس مرکز آموزش عالی نورآباد در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما خواستار نوجه ویژه برای حل مشکلات این مرکز شد .

🔸۲۷۰ دانشجو در این مرکز مشغول به تحصیل هستند
وی با بیان اینکه ، مرکز آموزش عالی نورآباد وابسته به دانشگاه لرستان در تاریخ ۰۹/ ۰۷/ ۱۳۹۰ با مصوبه شورای گسترش آموزش عالی به صورت تک جنسیتی (ویژه پسران) راه اندازی گردید افزود: این مرکز هم اکنون در سه رشته روانشناسی، مدیریت دولتی و حسابداری در مقطع کارشناسی فعالیت می نماید و در حدود ۲۷۰ دانشجو در این مرکز مشغول به تحصیل می باشند.

دکتر میرزایی افزود: در رشته روان شناسی، این مرکز از تخصص و دانش سه عضو هیأت علمی تمام وقت بهره مند است ولی در دو رشته حسابداری و مدیریت دولتی فاقد هیأت علمی تمام وقت می باشد؛.

وی تاکید کرد : با توجه به ظرفیت بالای علمی دانش آموختگان دانشگاهی دلفانی خوشبختانه در هر ترم حدوداً ۳۰ نفر از دانش آموختگان دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد در امر تدریس، با این مرکز همکاری دارند که لازم است سپاسگزاری ویژه خود را از این عزیزان به عمل آورم.

🔸امکانات آموزشی وخوابگاهی
آموزش عالی نورآباد در یک مکان استیجاری است نیازمند همکاری ادارات هستیم

رئیس مرکز آموزش عالی نورآباد خاطر نشان کرد: در بدو تأسیس مرکز آموزش عالی نورآباد مقرر گردیده است که فرماندار وقت دلفان نسبت به تأمین فضای آموزشی و خوابگاهی و کمک گرفتن از امکانات آموزش و پرورش اقدامات لازم به عمل آورند ولی متأسفانه در این مورد هیچ گونه اقدام شایسته و بایسته ای به عمل نیامده است؛ این در حالی است که در مراکز آموزش عالی الشتر، کوهدشت و پلدختر هر کدام از امکانات آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد و یا پیام نور استفاده کرده اند.

🔸وعده های شیرینی که تحقق نیافت
دکتر میرزایی تاکید کرد: با کمال تأسف در دلفان وعده های شیرین مسئولان وقت جهت توسعه مرکز آموزش عالی، تحقق عینی نیافته است و همه چیز به بوته فراموشی سپرده شده است.

وی با بیان اینکه مراکز چهارگانه آموزش عالی استان، مشهور به مراکز اقماری دانشگاه لرستان (نورآباد، الشتر، کوهدشت و پلدختر) تفاوت فاحشی وجود دارد افزود :مراکز دیگر به نوعی از امکانات سایر واحدهای دانشگاهی آزاد و پیام نور یا آموزش و پرورش استفاده می کنند؛ ولی با کمال تأسف در نورآباد از امکانات سایر واحدهای دانشگاهی و مهمتر از همه آموزش و پرورش بی بهره ایم و ساختمان های اداری و آمورشی و خوابگاهی به صورت استیجاری است.

مرکز آموزش عالی نورآباد تنها مرکز دانشگاهی دولتی در دلفان
دکتر میرزایی بیان کرد: مرکز آموزش عالی نورآباد تنها مرکز دانشگاهی دولتی است که به صورت روزانه و بدون اخذ شهریه از دانشجویان فعالیت می کند

🔸استقبال خوب داوطلبان کنکور سراسری مرکز آموزش عالی نورآباد
وی خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت ممتاز نورآباد و همجواری آن با استان کرمانشاه و همدان و استقبال بسیار خوب داوطلبان کنکور سراسری از اکثر نقاط کشور می طلبد که مسئولان محترم شهرستان از جمله فرماندار محترم و بویژه امام جمعه مردمی، فهیم و عالم نورآباد برای رفع مشکلات موجود مرکز آستین همت بالا زنند و زمینه همکاری و مساعدت سایر عوامل بویژه آموزش و پرورش را فراهم نمایند.

🔸ارتقای مرکز آموزش عالی نورآباد به مجتمع آموزش عالی مطالبه ی مهم
رئیس مرکز آموزش عالی نورآباد یاد آورشد : نقش نماینده محترم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی جهت رفع مشکلات و تلاش برای تخصیص اعتبار، برجسته و غیر قابل کتمان است.

وی اضافه کرد: در هفته های آخرریاست قبلی دانشگاه لرستان جناب آقای دکتر خسرو عزیزی در جلسه مشترکی که با حضور ریاست و معاونت آموزشی دانشگاه لرستان، نماینده محترم سلسله و دلفان جناب آقای دکتر ابراهیمی و رؤسای مراکز آموزش عالی نورآباد و الشتر و ریاست محترم پیام نور استان برگزار شد مقرر گردید که پیشنهاد «ارتقای مراکز آموزش عالی فوق به مجتمع آموزش عالی» به اطلاع وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری رسانده شود. بلافاصله صورتجلسه از طرف دانشگاه لرستان رسماً به دفتر مقام عالی وزارت عتف ارسال گردید و آقای دکتر ابراهیمی قول مساعد دادند که مسأله را پیگیری نمایند؛ لذا انتظار می رود که نماینده محترم سلسله و دلفان با بذل همت و رایزنی با نمایندگان مجلس و وزارت علوم و همکاری با ریاست محترم دانشگاه لرستان جناب آقای دکتر علی نظری، زمینه تحقق تصمیم فوق الذکر را فراهم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.