جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

مرکز آموزش عالی نورآباد در یک نگاه

تنها مرکز آموزش عالی دلفان نیازمند توجه

دکتر سید محمود میرزایی رئیس مرکز آموزش عالی نورآباد در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما خواستار نوجه ویژه برای حل مشکلات این مرکز شد .

?۲۷۰ دانشجو در این مرکز مشغول به تحصیل هستند
وی با بیان اینکه ، مرکز آموزش عالی نورآباد وابسته به دانشگاه لرستان در تاریخ ۰۹/ ۰۷/ ۱۳۹۰ با مصوبه شورای گسترش آموزش عالی به صورت تک جنسیتی (ویژه پسران) راه اندازی گردید افزود: این مرکز هم اکنون در سه رشته روانشناسی، مدیریت دولتی و حسابداری در مقطع کارشناسی فعالیت می نماید و در حدود ۲۷۰ دانشجو در این مرکز مشغول به تحصیل می باشند.

دکتر میرزایی افزود: در رشته روان شناسی، این مرکز از تخصص و دانش سه عضو هیأت علمی تمام وقت بهره مند است ولی در دو رشته حسابداری و مدیریت دولتی فاقد هیأت علمی تمام وقت می باشد؛.

وی تاکید کرد : با توجه به ظرفیت بالای علمی دانش آموختگان دانشگاهی دلفانی خوشبختانه در هر ترم حدوداً ۳۰ نفر از دانش آموختگان دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد در امر تدریس، با این مرکز همکاری دارند که لازم است سپاسگزاری ویژه خود را از این عزیزان به عمل آورم.

?امکانات آموزشی وخوابگاهی
آموزش عالی نورآباد در یک مکان استیجاری است نیازمند همکاری ادارات هستیم

رئیس مرکز آموزش عالی نورآباد خاطر نشان کرد: در بدو تأسیس مرکز آموزش عالی نورآباد مقرر گردیده است که فرماندار وقت دلفان نسبت به تأمین فضای آموزشی و خوابگاهی و کمک گرفتن از امکانات آموزش و پرورش اقدامات لازم به عمل آورند ولی متأسفانه در این مورد هیچ گونه اقدام شایسته و بایسته ای به عمل نیامده است؛ این در حالی است که در مراکز آموزش عالی الشتر، کوهدشت و پلدختر هر کدام از امکانات آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد و یا پیام نور استفاده کرده اند.

?وعده های شیرینی که تحقق نیافت
دکتر میرزایی تاکید کرد: با کمال تأسف در دلفان وعده های شیرین مسئولان وقت جهت توسعه مرکز آموزش عالی، تحقق عینی نیافته است و همه چیز به بوته فراموشی سپرده شده است.

وی با بیان اینکه مراکز چهارگانه آموزش عالی استان، مشهور به مراکز اقماری دانشگاه لرستان (نورآباد، الشتر، کوهدشت و پلدختر) تفاوت فاحشی وجود دارد افزود :مراکز دیگر به نوعی از امکانات سایر واحدهای دانشگاهی آزاد و پیام نور یا آموزش و پرورش استفاده می کنند؛ ولی با کمال تأسف در نورآباد از امکانات سایر واحدهای دانشگاهی و مهمتر از همه آموزش و پرورش بی بهره ایم و ساختمان های اداری و آمورشی و خوابگاهی به صورت استیجاری است.

مرکز آموزش عالی نورآباد تنها مرکز دانشگاهی دولتی در دلفان
دکتر میرزایی بیان کرد: مرکز آموزش عالی نورآباد تنها مرکز دانشگاهی دولتی است که به صورت روزانه و بدون اخذ شهریه از دانشجویان فعالیت می کند

?استقبال خوب داوطلبان کنکور سراسری مرکز آموزش عالی نورآباد
وی خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت ممتاز نورآباد و همجواری آن با استان کرمانشاه و همدان و استقبال بسیار خوب داوطلبان کنکور سراسری از اکثر نقاط کشور می طلبد که مسئولان محترم شهرستان از جمله فرماندار محترم و بویژه امام جمعه مردمی، فهیم و عالم نورآباد برای رفع مشکلات موجود مرکز آستین همت بالا زنند و زمینه همکاری و مساعدت سایر عوامل بویژه آموزش و پرورش را فراهم نمایند.

?ارتقای مرکز آموزش عالی نورآباد به مجتمع آموزش عالی مطالبه ی مهم
رئیس مرکز آموزش عالی نورآباد یاد آورشد : نقش نماینده محترم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی جهت رفع مشکلات و تلاش برای تخصیص اعتبار، برجسته و غیر قابل کتمان است.

وی اضافه کرد: در هفته های آخرریاست قبلی دانشگاه لرستان جناب آقای دکتر خسرو عزیزی در جلسه مشترکی که با حضور ریاست و معاونت آموزشی دانشگاه لرستان، نماینده محترم سلسله و دلفان جناب آقای دکتر ابراهیمی و رؤسای مراکز آموزش عالی نورآباد و الشتر و ریاست محترم پیام نور استان برگزار شد مقرر گردید که پیشنهاد «ارتقای مراکز آموزش عالی فوق به مجتمع آموزش عالی» به اطلاع وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری رسانده شود. بلافاصله صورتجلسه از طرف دانشگاه لرستان رسماً به دفتر مقام عالی وزارت عتف ارسال گردید و آقای دکتر ابراهیمی قول مساعد دادند که مسأله را پیگیری نمایند؛ لذا انتظار می رود که نماینده محترم سلسله و دلفان با بذل همت و رایزنی با نمایندگان مجلس و وزارت علوم و همکاری با ریاست محترم دانشگاه لرستان جناب آقای دکتر علی نظری، زمینه تحقق تصمیم فوق الذکر را فراهم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *