دوشنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۱

مروری بر زندگینامه شهید میرزا مراد قیطاسی

شهید قیطاسی در مأموریتی که به وی محول شد بر اثر ترکش توپخانه دشمن بعثی ، پنج روز مانده به بهار سال ۶۶ یعنی ۲۵ اسفند ماه به درجه رفیع شهادت نائل آمد…


mirzaaa-4

نسیـــم دلفـان – شهید میرزا مراد قیطاسی متولد ۱۳۴۵که در خانواده مذهبی در دامان مادری مهربان در روستای به نام کفراج از توابع شهرستان نورآباد دیده به جهان گشود .

شهید قیطاسی در آن روستا وارد دبستان شده و دوران ابتدایی را طی کرد و سپس در شهر نورآباد “مدرسه شهید مطهری” به تحصیل پرداخت و تا سال سوم راهنمایی مشغول به درس خواندن بود .

علی رغم علاقه شدید به ادامه تحصیل زمانی که جنگ شروع شد درس را کنار گذاشت و در پایگاه مقاومت شهید مرادی مستقر در مسجد امام حسین(ع) عضو شد.

به سن سربازی که رسید از طریق سپاه پاسداران به خدمت سربازی اعزام شد تا بلکه بتواند در دفع شرِ دشمنان متجاوز از کشور عزیزمان سهیم باشد.

۱۸ تیرماه سال ۶۴ برای گذراندن آموزش نظامی به شهرستان اهواز “پادگان امام حسین(ع)” اعزام شد.

این شهید بزرگوار پس از گذراندن دوره آموزشی ، به شهرستان اراک استان مرکزی ”  لشکر مهندسی ۴۲ قدر” منتقل گردید.

جنگی تمام عیار بر کشورمان تحمیل شده بود و دشمن هر لحظه به میهن عزیزمان نزدیک و نزدیکتر می شد.

ایشان در لشگر مهندسی ۴۲ قدر وظایفی از قبیل جابجای نیروها و مهمات نظامی وعملیاتی را تقبل کرده بود تا اینکه از طرف فرماندهی گردان مأموریتی به وی واگذار می شود.

وی مأموریت می یابد به همراه ۵۰ نفر از برادران همرزمش به مناطق عملیاتی والفجر۱۰ در حلبچه که توسط رژیم بعث عراق مورد حمله بمباران شیمایی قرار گرفت، برای بازسازی پلی که تخریب شده اقدام نماید تا در ادامه عملیات توقفی حاصل نگردد.

شهید قیطاسی در این مأموریت بر اثر ترکش توپخانه دشمن بعثی ، پنج روز مانده به بهار سال ۶۶ یعنی ۲۵ اسفند ماه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

گردآورنده امین اسدآبادی به نقل ازخانواده شهید

۵ نظر

  1. شادی روح بلندشهدا صلواتی ختم کنیم

  2. با سلام
    جالب بود
    مطلب با ذکر منبع در وب سایت شهدای دلفان درج گردید

  3. درود بر روح بلندش باشد که از شفاعتش بهره مند شویم

  4. سایت شما خیلی بروز شده و همیشه مطالب سایت شما در اولویت بنده می باشد از اینکه زندگینامه برادرم رو در سایت گذاشتید تشکر می نمایم امیدوارم در تمام مراحل موفق و پیروز باشید

  5. خداروح تمام شهدا رو شاد کنه شهید قیطاسی مرد بزرگی بود در تمام مسائل مخصوصا برق کشی به همه بدون چشم داشتی کمک می کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.