شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

مردم‌داری و مردم‌یاری سرلوحه کار بسیج باشد/۳۵۰ واحد صنعتی و معدنی عارضه‌یابی شدند

مسئول بسیج مهندسین صنعتی لرستان گفت: مردم‌داری و مردم‌یاری باید سرلوحه کار بسیج باشد.

نسیم دلفان _به گزارش ایسنا ،ارسلان صادقی در آیین تکریم و معارفه فرمانده پایگاه بسیج مهندسین صنعتی سازمان صمت لرستان، اظهار کرد: بسیج ولی‌نعمت ماست و نظام اسلامی اگر قدرتی دارد و می‌تواند در سطح بین‌المللی تأثیرگذار باشد به خاطر منابع نظامی، انسانی و علم و دانش و … نیست بلکه به واسطه مردمی بودن این نظام است.

وی ادامه داد: سپاه اگر هیمنه و قدرتی دارد، عمده قدرتش به خاطر پیوند عمیقی بوده که بین بسیج مردمی و سپاه ایجاد شده است.

صادقی عنوان کرد: برنامه‌های عمومی بسیج مهندسین صنعتی همپا با سایر اقشار و رده‌های بسیج در حال انجام هستند و برنامه‌های تخصصی مانند برق در بحث جهاد روشنایی را داریم و سال‌های قبل نیز بحث مصرف را داشتیم که با توجه به نیاز کشور بحث جهاد رشنایی مطرح شد و قسمتی از کار راه اندازی نیروگاه‌های خورشیدی کوچک نیز به بسیج مهندسین واگذار شده که بناست ۱۲۰۰ نیروگاه کوچک خانگی نیز در استان راه‌اندازی شود.

مسئول بسیج مهندسین صنعتی لرستان گفت: برنامه تخصصی ما که در حوزه کاری سازمان صمت بوده، بحث عارضه‌یابی و کمک به احیای واحدهای صنعتی و معدنی است که تحت عنوان طرح معدن‌یار و صنعت‌یار اجرا می‌شود، با ابلاغ برنامه قرارگاه تشکیل و هیئت امنا مشخص شد و ما کلینیک صنعت استان را راه‌اندازی کردیم که با لطف سازمان صمت مشاوران ما به واحدهای صنعتی مشاوره داده و مشکلات صنعتگران را پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: ذیل کلینیک صنعتی لرستان گروه های جهادی و چهار کارگروه تخصصی در حوزه زیرساخت و توسه و تحقیق، بازار کسب، قوانین و مقررات حقوقی و قوانین و مقررات مالی و بانکی تشکیل شد که عمده مشکلاتی که واحدهای صنعتی و معدنی داشتند در این چهار حوزه بودند و کارشناسان فنی دعوت به کار شدند و حاضریم با این کارشناسان در حوزه‌های عارضه‌یابی سریع و عمیق مشاوره بدهیم.

صادقی عنوان کرد: تا الان حدود ۳۵۰ واحد صنعتی و معدنی عارضه‌یابی شدند.

مسئول بسیج مهندسین صنعتی لرستان بیان کرد: انتظار از بسیج است به عنوان نیروی مردمی که اعلام کرده می‌خواهد از نظام انقلاب اسلامی صیانت کند و کمک حال دولت به معنای عام باشد، ما به عنوان مجموعه سپاه و بسیج وظیفه داریم برنامه‌ها را حمایت کرده و کار را پیش ببریم.

وی با اشاره به این‌که اعلام کردند که بیش‌از ۸۰ درصد کارمندان بسیجی هستند، عنوان کرد: بنابراین ما انتظار داریم در تمام ادارات بهتر از این خدمات دهی شود.

صادقی ادامه داد: انقلابی‌گری، ولایت‌مداری، تدین، حُسن خلق، تعهد در انجام کار گروهی، پیش‌برندگی، مقبولیت و محبوبیت سازمانی از شاخصه‌های هر بسیجی است که اگر تمام این خصوصیات را داشته باشیم ولی مردم‌دار و مردم‌یار نباشیم ارزشی ندارد.

مسئول بسیج مهندسین صنعتی لرستان تأکید کرد: مردم‌داری و مردم‌یاری باید سرلوحه کار بسیج باشد.

در پایان این مراسم از زحمات ایرج دریکوند تقدیر و محمدحسن حیدری واشیان به عنوان فرمانده جدید پایگاه بسیج مهندسین سازمان صمت لرستان معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *