مراسم گرامیداشت هفتم تیر سالروز شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و یارانش در شهرستان دلفان

شهید بهشتی معمار بزرگ تفکر انقلابی است

امام جمعه نورآباد گفت: شهید مظلوم دکتر بهشتی یکی از معماران بزرگ تجدید بنای تفکر انقلابی و تشکیلاتی انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌رود.

، حجت الاسلام محمد یوسف خانی درمراسم بزرگداشت هفته قوه قضاییه با اشاره به اینکه اندیشه و مشی سیاسی و اجتماعی شهید مظلوم بهشتی ناشی از تعالیم اسلام بود افزود: پس از گذشت حدود چهار دهه از شهادتش باید این اندیشه ها در جامعه به نسل جوان تبین و پرداخته شود .

وی اظهار داشت: این شهید بزرگوار همواره اعتقاد داشت که برغم تمامی اختلاف ها باید وحدت و همدلی در درون نظام با محوریت رهبری در هر شرایطی حفظ شود.

وی ادامه داد: در عصر کنونی که دشمنان انقلاب اسلامی با تحریم های ظالمانه و هجمه های دشمنان بر نظام اسلامی از روش های مختلف، این باور و اعتقاد مهم شهید بهشتی بسیار تاثیرگذار و چاره ساز است.

وی افزود: شهید بهشتی زیر لوای رهبری امام امت به هدایت انقلاب اسلامی پرداخت و آن را از انحراف محفوظ داشت که سرانجام برای تداوم بخشیدن به انقلاب و رسوا کردن چهره اهریمنان و منافقان به شهادت رسید.

وی به نقش مهم و تعیین کننده شهید بهشتی در تداوم اهداف انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: وجود او خاری بر چشمان دشمنان انقلاب اسلامی بود بنابراین ابتدا اقدام به ترور شخصیت او نمودند و او را ابراهیم گونه در آتش سوزان تهمت و دروغ ها افکندند.

در حادثه هفتم تیر ۱۳۶۰ و انفجار بمب در دفتر حزب جمهوری اسلامی ، آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش به شهادت رسیدند.

شهیدان «سیدفخرالدین رحیمی» و «محمدحسین صادقی» از شهدای لرستانی هستند که در هفتم تیرماه سال ۶۰ در انفجار دفتر حزب جمهوری توسط منافقین کوردل به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

شهرستان دلفان در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بیش از ۲۶۵ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.