شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

مراسم باشکوه خون بس در دلفان برگزار شد


نسیم گذشت و مردانگی مردم دیار مهرورزی، تا سیستان و بلوچستان هم وزید.

به گزارش خبرنگار نسیم دلفان _ گذشت و بزرگی نه به گفتار و نه در ادعاست، بلکه باور و مرام مردمیست که همواره در گذر زمان به راستی آن را به اثبات رسانده‌اند، تا آیندگان رادمردی را  به نشانی این مردمان معنا کنند.

این‌بار خانواده ای از روستای گاوبازه بخش خاوه شهرستان دلفان که سالها پیش نان‌آور خانواده‌شان به دست فردی در استان سیستان و بلوچستان ناجوانمردانه به قتل رسیده بود به حرمت هفته وحدت که مزین است به ولادت پیام‌آور مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) از حق خود (قصاص) گذشتند.

امروز طی مراسمی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و همچنین نمایندگانی از علمای شیعه و اهل تسنن ، بزرگان و ریش سفیدان و نیز جمع کثیری از مردم دلفان، خانواده داغدار مرحوم اعظم‌علی صادقیان از حق قصاص قاتل فرزند خود گذشتند.

در حاشیه این مراسم پدر مرحوم صادقیان در جمع خبرنگاران گفت: با اینکه تمام مراحل اداری و قضایی برای اجرای قصاص انجام شده بود و تا چند روز قبل باورم به قطع بر قصاص بود اما به حرمت میلاد حضرت محمد (ص) و به احترام بزرگان و ریش سفیدان و نیز مسئولین که مصرانه پیگیر بخشش ما بودند بدون دریافت حتی یک ریال از حق خود گذشتیم.

در این مراسم باشکوه ، حجت الاسلام محمدیان از طرف بستگان مرحوم صادقیان، ماموستا صیدی به نمایندگی از علمای اهل تسنن و همچنین نماینده ولی فقیه در لرستان و ریاست دادگستری استان از سخنرانان این برنامه معنوی بودند که همگی بر لزوم وحدت اهل تشیع و تسنن تاکید کردند و یادآور شدند بخشش و رأفت اسلامی سیره پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت ایشان است و همگان چه اهل تشیع و چه اهل تسنن ملزم به پیروی از ایشان هستیم.

✍️ یوسف عادلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *