یکشنبه , ۱۳ فروردین ۱۴۰۲

مراسم آغاز سال تحصیلی در دلفان برگزار شد / بیان مطالبات مهم دانش آموزان و والدین از زبان امام جمعه

امام جمعه نورآباد دلفان در مراسم آغاز سال تحصیلی مطالبات مهم دانش آموزان و والدین آنها در بحث فضای مجازی و برنامه شاد را تشریح کرد.

به گزارش نسیم دلفان ؛ حجت الاسلام یوسف خانی در این مراسم گفت : مسئولان آموزش و پرورش و مدیران مدارس و همچنین انجمن اولیاء و مربیان بایستی راهکارهای مقابله با چالش‌هایی که دانش‌‌آموز در فضای مجازی با آنها مواجه می‌شوند را بیان کنند و با مشاوره کارشناسی و اصولی ؛ آموزش دهند که در این شرایط خانواده‌ها باید چه اقداماتی را انجام دهند!

وی با بیان اینکه افزایش رفتارهای پرخطر، از جمله تهدیدهای فضای مجازی است گفت : درصورت نظارت نداشتن خانواده های دانش آموزان بر فضای مجازی ممکن است باعث تغییر رویکرد و رفتارهای ضد اجتماعی و غیر اخلاقی و پرخاشگرانه پرخطر شود.

عضو شورای آموزش و پرورش شهرستان در ادامه افزود : لازم است مثلث سه ضلعی (منزل ، مدرسه ،مربی) این هشدار را جدی گرفته و فضای امنی را در بستر شاد با آموزه های اخلاقی ایجاد کنند.

وی تصریح کرد : طبق سند تحول بنیادین آموزش (راهکار ۴ الی ۱۷) آموزش و پرورش موظف به برنامه‌ریزی برای آموزش مجازی دانش‌آموزان با ایجاد بستر استاندارد شاد از حیث کمی و کیفی شده است.

حجت الاسلام خانی با انتقاد از عدم خدمات دهی متناسب در مناطق مختلف دلفان گفت : چرا زیر ساخت فضای آموزشی شاد در این شهرستان استاندارد کافی را خصوصا در روستاها ندارد؟

وی در این باره افزود : لازم است هم مخابرات و هم اداره کل فن آوری اطلاعات استان در راستای تامین فیبر نوری اتصال اینترنت اقدام عاجل را در دستور کار قرار دهند چراکه فرزندان عزیز این شهرستان در بعضی از روستاها به خاطر نبود زیرساخت های آموزش مجازی گرفتار افت تحصیلی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *