مدیر جهاد کشاورزی دلفان از ذخیره سازی ۱۴ هزار متر مکعب آب در روستای اسلام آباد خاوه خبر داد

 
 

۱۴ هزار متر مکعب آب در روستای اسلام آباد خاوه دلفان ذخیره می شود

فرود ساروقی گفت: ۱۴ هزار متر مکعب آب با احداث بند سنگی ملاتی در روستای اسلام آباد خاوه ذخیره خواهد شد…

نسیم دلفان – به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی دلفان ، فرود ساروقی اظهار داشت: بند سنگی ملاتی روستای اسلام آباد با صرف اعتباری به میزان ۶۷۰۰ میلیون ریال با استفاده از اعتبارات استانی و بر اساس تخصیص های سالانه احداث شده است.

وی افزود: ارتفاع کل این بند سنگی ملاتی ۱۰ متر و حجم کل بند سنگی ملاتی ۳۳۴۰ متر مکعب است که دارای ظرفیت ذخیره ۱۴ هزار متر مکعب آب است.

مدیر جهاد کشاورزی دلفان تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح کنترل قسمتی از روان آبهای سالانه حوزه در فصول مختلف سال، افزایش و تقویت سفره های آب زیر زمینی، جلوگیری از طغیان آب های منطقه، کنترل بخشی از سیلاب سالانه ورودی به شهرستان است.

وی بیان نمود : همزمان با اجرای این طرح حدود ۵۷ هکتار درختکاری در اراضی ملی انجام شده است که سبب جلوگیری از فرسایش خاک، افزایش سطح جنگل شهرستان و همچنین ازدیاد پوشش گیاهی ونفوذ پذیری خاک در این اراضی می شود که امیدوارم با احداث این بندهای سنگی، ملاتی در شهرستان از بروز سیلاب ورودی آب‌های سطحی جلوگیری و سفره‌های آب زیرزمینی این منطقه کشاورزی تقویت شوند.

ساروقی گفت: از دیگر مزیت های اجرای این طرح جلوگیری از فرسایش خاک در منطقه و پایین دست حوزه ، افزایش راندمان تولیدات کشاورزی منطقه با افزایش سفره های آب زیر زمینی و تقویت آنها به وسیله اب نگهداری شده پشت بند می باشد.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.