سه شنبه , ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

مدیریت ننگ بار خود را به دیگران نسبت می دهند!!!

 

✍️رضا محمدی:
رسانه های اصلاحاتی مطلب زیر را مانند پتکی بر سر اصولگرایان گرفته تا بلکه تفکر جریان خودشان را لایق تر بر مدیریت این کشور قلمداد کنند ، مطلب را خوب مطالعه کنید و ببینید چطور در واقع سوء مدیریت خودشان را فریاد زده اند و احمقانه آن را بر علیه دیگران می دانند!


مهاجرت ۱۱۵ نفر از یک روستا در ایلام، به استرالیا!

رسول صادقی، عضو هیأت علمی گروه جمعیت‌شناسی دانشگاه تهران:
♦ ایران رتبه اول را در هدررفت سرمایه انسانی دارد. در حالی‌که به لحاظ سرمایه انسانی در رتبه ۱۲ جهانی قرار دارد.
♦ جریان مهاجرتی به مناطق روستایی کشور هم ورود و نفوذ کرده است. در استان ایلام روستایی را داریم که ۱۱۵ نفر از جوانان آن به استرالیا رفته‌اند.
♦ برآوردهای مختلفی از تعداد ایرانیان خارج از کشور داریم. بر اساس آخرین برآورد رسمی منابع داخلی تعداد آنها پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است. برآوردهای خارج از ایران اما نشان می‌دهد تعداد مهاجران ایرانی حدود هفت میلیون نفر هستند.
♦ در سال ۱۳۹۳، میل به مهاجرت جمعیت ایرانی بالای ۱۸ ساله، ۲۳ درصد بود، اما در سال ۱۴۰۰ به ۴۶ درصد رسید. یعنی طی هفت سال دو برابر شد. میل به مهاجرت با افزایش سطح تحصیلات بیشتر شده است. در بسیاری از افراد تحصیلکرده معمولا میل به مهاجرت تحقق پیدا می‌کند.

پی‌نوشت:
نظر مخاطبان گرامی را به مطلب بالا و توضیحات بنده جلب میکنم ، با نگاهی دقیق تر به مطلب فوق ملاحظه میکنید خود نگارنده میگوید در سال ۹۳ میل به مهاجرت جمعیت ایرانی بالای ۱۸ ساله، ۲۳ درصد بود، اما در سال ۱۴۰۰ به ۴۶ درصد رسیده است.
و حالا مدعیان امروز پاسخ دهید ، هشت سال تمام از ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ مگر همین شما مدعیان روشنفکر با شعار تدبیر و امید بر روی کار نیامدید؟ آیا تدبیرتان این بود که میل به مهاجرت را از ۲۳ درصد به ۴۶ درصد برسانید و بعد همین ننگ مدیریتی خودتان را به طرف دیگران نشانه بگیرید؟؟؟
چرا ملت را مانند خودتان احمق فرض میکنید؟ چرا گمان میکنید کسی متوجه آن سوی اراجیف احمقانه تان نیست؟ شما از اول انقلاب تاکنون ۳۲ سال را بر مدیریت این کشور تکیه زدید (دولت های میرحسین ، هاشمی ، خاتمی و روحانی) و در واقع بخش اعظمی از سالهای مدیریت این کشور بعد از انقلاب را شما بر عهده داشتید ، چطور سعی میکنید خود را از وضعیت موجود در کشور جدا کرده و دیگران را “بانیان وضع موجود” معرفی کنید در حالی که همین شماها چنین بلایی بر سر این کشور آورده و امروز فریبکارانه فریاد واویلا سر داده اید!!!
هرچند نمی توان اشتباهات مدیریتی و تصمیمات غلط اصلوگرایان را نیز نادیده گرفت اما آنچه پیداست آنانی که امروز فریاد واویلا سرداده اند خود از بانیان اصلی وضع موجود کشور هستند و گمان می کنند با رفتارهای اینچنینی و در واقع “فرار رو به جلو” میتوانند ملت را فریب داده و خود را از وضعیت موجود کشور جدا کنند. ولی باید گفت کور خوانده اند ملت کاملأ هُشیار است و فریب این حیله گری ها را نخواهند خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *