شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان/۲۸ درصد از دانش آموزان لرستان در فنی و حرفه ای مشغول تحصیل هستند

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی مرتبط با نیاز بازار کار در لرستان دو برابر شده و اکنون ۲۸ درصد از دانش آموزان لرستان در فنی و حرفه ای مشغول تحصیل هستند.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، رضا عزتی ظهر امروز در دیدار وزیر آموزش و پرورش با فرهنگیان لرستان که در اردوگاه کمالوند برگزار شد با بیان اینکه آموزش و پرورش کلید فتح آینده و معلمان فاتحان عرضه تمدن هستند، اظهار داشت: امروزه نقش معلمان در هدایت جامعه غیرقابل انکار می باشد.

وی با بیان اینکه گفتمان تحولی و فرهنگ تحول آفرینی در تمام بخش های آموزش و پرورش نهادینه شده است، افزود: همه اینها زیربنای اجرای سند تحول بنیادین را در آموزش و پرورش فراهم کرده است.

عزتی با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی با توجه به استعدادهای موجود به منظور انطباق با نیاز بازار کار در لرستان دو برابر شده است، عنوان کرد: در استان لرستان ضریب پوشش فنی و حرفه‌ای ۲۸ درصد بوده و در حال حاضر دانش‌آموزان مقطع متوسطه با جمعیتی بالغ بر ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در ۱۷۶ هنرستان دولتی و غیردولتی استان در ۳۴ رشته مهارتی در کاردانش و ۲۲ رشته مهارتی در فنی و حرفه ای مشغول به فراگیری هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به لزوم احداث مجتمع ساختمانی فاخر و تکمیل و بهره‌برداری از سایر هنرستان‌های شهرهای لرستان، بیان کرد: در سالهای گذشته توازن بین رشته‌ای در لرستان به نحوی بود که از ۳۸ درصد در سال ۹۲ نتوانست به ۵۰ درصد در سال ۱۴۰۰ برسد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر از ۲۵ درصد در سال ۱۴۰۰ توانسته این به ۲۸ درصد برسیم، تصریح کرد: تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی اولویت دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به اینکه ۱۶۰ هزار دانش آموز در هزار و ۲۹۷پایگاه مقاومت دانش آموزی ساماندهی شده‌اند، افزود: حضور میدانی فرهنگیان نقش مهمی در خنثی کردن توطئه‌های اخیر داشت.

عزتی با بیان اینکه استان لرستان کمترین حاشیه را در اغتشاشات اخیر کشور داشت، بیان کرد: امسال برای اولین بار به مناسبت بازگشایی مدارس تعداد ۳۰۰ نفر از خدمتگزاران مدارس تجلیل شدند.

وی با اشاره به آموزش یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت در راستای مهارت‌های آموزشی، عنوان کرد: هنوز هم مشکلاتی در خصوص تجهیزات سیستم‌های گرمایشی مدارس در استان لرستان وجود دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۵۰۵ مدرسه کانکسی، ۶۹ مدرسه چادری و ۶۵ مدرسه سنگی در استان لرستان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *