شنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

مجوز احداث ۲ بیمارستان جدید برای شهرستان‌های سلسله و دلفان صادر شد

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به میزان جمعیت، وسعت و محرومیت شهرستان‌های سلسله و دلفان مجوز احداث بیمارستان در نورآباد با ظرفیت ۲۵۰ تخت و بیمارستان ۶۴ تختخوابی در الشتر صادر شد.

نسیم دلفان – یحیی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: با توجه به نیازهای این ۲ شهرستان درخواست احداث بیمارستان دوم سلسله و دلفان را مطرح شد.

ابراهیمی ادامه داد: جهت انجام این کار موافقت دانشگاه علوم پزشکی لرستان و همچنین موافقت کمیسیون ماده ۲۰ وزارت بهداشت را اخذ کرده و توانستیم بیمارستان ۶۴ تختخوابی الشتر و ۲۵۰ تختخوابی نوراباد را به صورت رسمی مصوب کنیم.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کلیه تاییدیه‌ها و موافقت‌ های اصولی و اولیه جهت اخذ پروانه تاسیس و احداث این بیمارستان ها (از مراجع ذی صلاح) اخذ شده که بعد از مشخص شدن مکان احداث این بیمارستان ها توسط دانشگاه علوم پزشکی مجوز ماده ۲۳ این پروژه نیز اخذ و سپس تامین اعتبار خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به وجود بیش از ۱۹ هزار بیمه شده اصلی و تبعی در سلسله و نیاز این شهرستان به درمانگاه تامین اجتماعی، افزود: در این راستا نیز با توجه به مطالبه مردم و نیاز جدی شهرستان، پس از سالها توانستیم مجوز تاسیس درمانگاه تامین اجتماعی برای شهرستان الشتر و همچنین ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان نورآباد از سطح عمومی به تخصصی و فوق تخصصی را بگیریم.

وی تصریح کرد: احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان سلسله، گام بسیار مهمی در جهت ارتقای سطح سلامت مردم این شهرستان است که با شروع به کار این درمانگاه، کلیه افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی بدون کوچکترین دغدغه و هزینه رفت و آمد به شهرهای همجوار جهت بهبود وضعیت سلامت خود می توانند به این درمانگاه مراجعه نمایند و به صورت رایگان درمان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *