شنبه , ۱۹ آذر ۱۴۰۱

مجاهدان و سالکان تبیین شیوه‌های رفع اختلاف را بدانند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: با جهاد تبیین اختلافات برطرف شود، مجاهدان و سالکان تبیین شیوه‌های رفع اختلاف را بدانند و به دیگران بگویند.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی در اجتماع نیروهای مؤمن و انقلابی در پاسداری از انقلاب اسلامی که در مصلای الغدیر خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: این سومین نشست نیروهای مؤمن و انقلابی است که در طول یک سال اخیر در لرستان برگزار می‌شود که این نشست سوم مصادف شده با رویدادهای تلخ اخیر که در کشور به وقوع پیوسته است.

وی با بیان اینکه راهبرد امروز دشمن تفرقه و اختلاف است، افزود: نظام سلطه با تفرقه و اختلاف برنامه‌ها و سیاست‌های خود را بر ملت‌ها حاکم می‌کند و گاهی اقلیت اندکی را بر اکثریت قریب به اتفاقی حاکم می‌کند؛ در مقابله با چنین دشمنانی راهبرد اسلام و نظام اسلامی وحدت و انسجام و همبستگی است.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه تبیین به‌ معنای جدا کردن حق از باطل و رفع شبهه است، ادامه داد: وقتی با همدیگر و با هیئت اجتماعی به دفاع برخاستیم و تهاجم کردیم به موفقیت نائل می‌شویم. در تمام فراز و نشیب‌هایی که انقلاب اسلامی طی کرده است و به موفقیت رسیده انسجام و وحدت و دفاع در کنار یکدیگر بوده است و قرآن ما را به وحدت و جهاد تبیین فرا می‌خواند.

وی با اشاره به اینکه هدف از تبیین در قرآن این است که اندیشه‌ورزی و تفکری که مانع تردید شود، نشان دادن هدایت است تا ما دچار گمراهی نشویم، اضافه کرد: خداوند متعال در آیه ۲۴۲ سوره بقره می‌فرماید: «کَذَلِکَ یُبَیِّنُ اللَّهُ لَکُمْ آیَاتِهِ لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ؛ بدین گونه خداوند آیات خود را برای شما بیان می‌کند باشد که بیندیشید»؛ راهزنانی هستند که با امپراطوری رسانه‌ای سبب می‌شود که رهروان در مسیر باطل حرکت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه امپراطوری رسانه تلاش می‌کند با فریب و شبهه‌افکنی و غوغاسالاری باطل را بر کرسی بنشاند، گفت: با جهاد تبیین اختلافات برطرف شود، مجاهدان و سالکان تبیین شیوه‌های رفع اختلاف را بدانند و به دیگران بگویند.

شاهرخی بیان کرد: جهاد تبیین مسئولیت همه قاطبه مردم در همه زمان‌ها و مکان‌ها و فوری و قطعی است. ما در این مقطع وارد مرحله دیگری شده‌ایم؛ دشمن شیوه‌های متفاوت را به‌کار گرفته و هر کدام از ما باید با به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها در فضای مجازی و حقیقی با ابزارهای تأثیرگذار و با عمل و عکس‌العمل پیشتاز و پیش‌رو عمل کنیم. از این‌رو در این نشست فرماندهان نظامی و نماینده بسیجیان که در عرصه تقابل با آشوبگران حضور داشته‌اند پیرامون ابعادی از رویدادهای اخیر سخن خواهند گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *