سه شنبه , ۷ آذر ۱۴۰۲

مجازات های سنگین برای کشت خشخاش در نورآباد دلفان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان: این عمل غیر قانونی از چشمان تیز بین دستگاه قضایی و اطلاعاتی و امنیتی و همچنین بازرسان جهاد کشاورزی دور نخواهد ماند و با متخلفان برخورد سخت و قاطعی صورت خواهد گرفت.

نسیم دلفان – سیدسعید حسینی با بیان این که کشت خشخاش می تواند خسارت های اجتماعی جبران ناپذیری برای مردم از جمله در بحث امنیت و گرفتار شدن جوانان در دام اعتیاد به وجود آورد ، به افرادی که کشت غیر قانونی خشخاش را در سر می پرورانند، هشدار داد که این عمل غیر قانونی از چشمان تیز بین دستگاه قضایی و اطلاعاتی و امنیتی و همچنین بازرسان جهاد کشاورزی دور نخواهد ماند و با متخلفان برخورد سخت و قاطعی صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه از مردم شهرستان خواست اجازه شکسته شدن قبح این عمل غیر قانونی و منافی با سلامت مردم و جامعه را در روستاها ندهند و در صورت مشاهده هر گونه کشت خشخاش بلافاصله آن را به مراجع انتظامی و یا دستگاه های مرتبط اطلاع دهند.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به تبعات بسیار سوئی که مواد مخدر برای جامعه دارد بنابراین کسب سود از راه کشت خشخاش نیز حرام است و مطابق قانون هر کسی که مبادرت به کشت خشخاش کند علاوه بر امحای کشت ، توسط مراجع انتظامی بازداشت خواهد شد و همچنین مجازات های سنگین همچون توقیف ادوات کاشت محرومیت از خدمات دولتی و حذف از سامانه کشاورزان جهاد کشاورزی را در پی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *