متن سخنان معاون جدید فرماندار دلفان در مراسم معارفه

روز دوشنبه ۱۰ فروردین ماه سال ۹۴ در اولین جلسه شورای اداری شهرستان دلفان در سال جدید ، خداکرم غلامی بعنوان معاون جدید فرماندری دلفان معرفی شد…


نسیـــم دلفـان – متن سخنان وی در این جلسه که قابل توجه بوده و در ابعاد مختلفی نیاز به تامل دارد به صورت کامل و بدون هیچ دخل و تصرفی منتشر می گردد.

7.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم
((وَ قُل ربِّ اَدخِلنی مُدخَلَ صِدقٍ وَ اَخرِجنی مُخرَجَ صدقٍ وَجْعَل لی مِن لَدونکَ سلطاناً نصیرا))
با سلام و صلوات به روح پرفتوح معمار کبیر انقلاب و شهدای گلگون کفن انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس و با سلام به خدمت مقام معظم رهبری و آرزوی سلامت و طول عمر برای ایشان و سلام به خدمت ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر حسن روحانی و آرزوی موفقیت برای ایشان و اعضای محترم هیات دولت.
وسلام و عرض ادب واحترام به خدمت کلیه مهمانان ومدعوین گرامی وعرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال نو
جا دارد در ابتدا کمال تشکر خود را از کلیه دوستانی که نسبت به بنده نهایت لطف را داشته اند به عرض برسانم.
در این میان از استاندار محترم جناب آقای مهندس بازوند، معاونت محترم سیاسی امنیتی استاندار جناب آقای شاهرخی، مدیرکل محترم دفتر سیاسی و انتخابات استانداری جناب آقای طولابی ، فرماندار محترم شهرستان دلفان جناب اقای باقری،ریاست ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان جناب اقای خجسته پور و کلیه دوستان همشهری و اعضای محترم ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان دلفان نهایت تقدیر تشکر را به عمل می آورم.
اعتقاد درونی و باور همیشگی بنده حقیر این بوده و هست که خدمت به مردم رحمت و لطف خداوند و مردم است و نه زحمت و مشقت. حال که خداوند توفیق داده است که بعد از سی سال خدمت در عرصه ی علم و دانش و آموزش و پرورش یکبار دیگر و در سنگری دیگر بتوانم برای کشور عزیزمان ایران و انقلاب ارزشمند اسلامی خدمت گذاری کنم امیدوارم در سایه الطاف حضرت بقیه الله العظم ارواحنا له الفدا و یاری و کمک دوستان بتوانم گامی کوچک برای خدمت رسانی به مردم عزیز شهرستان دلفان بردارم و از این آزمون سربلند بیرون بیایم و در فرجام کار از مردم نجیب دلفان نمره قبولی بگیرم.
ضمن تشکر مجدد از کلیه دوستانی که نسبت به حقیر لطف داشته اند باید بگویم که از هم اکنون سنگینی بار مسئولیت را بر شانه های خود احساس میکنم چراکه بنده فرزند کوچک این خطه ی محرومم و شناخت فراوانی نسبت به مشکلات عدیده مردم این دیار دارم و خود سال ها با این مشکلات دست و پنجه نرم کرده‌ام.
شهرستان دلفان با داشتن جمعیتی بالغ بر ۱۶۰ هزار نفر و وجود بیش از ۵۰۰ روستا نیازمند کار و تلاش فراوان است تا شاید اندکی غبار محرومیت از چهره ی مظلوم آن زدوده شود. برای رسیدن به این هدف بزرگ و در این راه صعب بنده و جناب آقای دکتر باقری و همکارانمان در فرمانداری شهرستان دلفان نیازمند همکاری و همفکری تک تک دلسوزان و غم خواران دلفان عزیز هستیم و از طرف خود و به نمایندگی از همکاران از هم
اکنون دست یاری به سمت ‌شما ‌دراز ‌‌‌میکنم.
بیاییم جهت تحقق رفع محرومیت از شهرستان زیبای دلفان،فارغ از آرا و افکار سیاسی خویش،اصلاح طلب و اصولگرا در کنار یکدیگر یک تلاش همگانی انجام دهیم.
دوستان عزیز! ما در حالی وارد سال ۹۴ شدیم که سال جدید توسط مقام معظم رهبری، دولت و ملت؛همدلی و همزبانی نامگذاری شد.پرواضح است که چون همیشه باید فرمایشات معظم له را نصب العین قرار داده و زمینه ساز تحقق شعار امسال باشیم و با عملکرد خود، بیش از پیش دولت و ملت را به هم نزدیک و قرین سازیم. همگان شنیدند که مقام معظم رهبری به صراحت هم دولت و هم منتقدان را به سعه ی صدر فراخواندند.ابتدا و پیش از هرکس دیگر خود و در ادامه منتقدان دولت در شهرستان را به گوش دادن مجدد پیام نوروزی و سخنرانی معظم له در شهر مقدس مشهد توصیه میکنم. تا شاید دریابیم که نه نقد ناپذیری دولت و ترش رویی در برابر منتقدان و نه افراط در انتقاد از دولت و پیش داوری در مورد اقدامات و انتصابات دولت اوامری نیستند که مورد تایید مقام معظم رهبری باشند.بنده اکنون به عنوان یک کارگزار کوچک دولت تدبیر و امید خود را مکلف و ملزم به پیروی از ساست های دولت می دانم. اعتدال تنها شعار دولت جناب اقای دکتر روحانی نیست. بلکه اعتقاد و باور دولت، و راه برون رفت از بسیاری از مسائل و مشکلات کشور اعتدال است. پس باید از هرگونه تندروی و افراطی گری پرهیز کرد و گوش جان سپرد به نصایح و فرامین مقام معظم رهبری.
مقام معظم رهبری در پیام نوروزی امسال باردیگر بر اهمیت مسائل اقتصادی تاکید داشتند.تا جایی که فرمودند” هرکس درعرصه اقتصاد خدمتی انجام دهد،جهاد کرده است.” و یکبار دیگر دیدگاه های هوشمندانه خود را درباره اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درون زا مطرح ساختند.
بنده بر این باورم که این دیدگاه کلان در عرصه اقتصاد کشور باید نمودهای کوچک و نسخه های کوچک در سطح شهرستان هم داشته باشد.بکارگیری استعدادها و ظرفیت های اقتصادی شهرستان یک نوع اقتصاد مقاومتی و درون زا برای شهرستان است که هم می تواند کمک شایانی به ایجاد اشتغال برای جوانان عزیز شهرستان دلفان کند و مرهمی باشد برای زخم کهنه و چرکین بیکاری در شهرستان دلفان، و هم می تواند از طرف نمایندگان دولت و شهروندان دلفان کمکی باشد برای تحقق اقتصاد مقاومتی و درون زا در سطح کشور.
گره گشایی از مشکل بیکاری لزوما از طریق احداث صنایع بزرگ و کارگاه ها و کارخانجات صنعتی انجام نخواهد شد. صنعت گردشگری و صنایع دستی امروزه در دنیا یکی از پر رونق ترین و پر درامد ترین صنایع دنیاست بطوری که کشور ترکیه سالانه به اندازه ارزش صادرات نفت کشورمان از صنعت گردشگری درآمد کسب‌می‌کند.
وجود پتانسیل های گردشگری و جاذبه های طبیعی و صنایع دستی فراوان شهرستان دلفان عرصه ایست که سالهاست مغفول مانده.گذشته از زیبایی های بی نظیر تفرجگاه های بکر،دلفان مهد صنایع دستی بساری است.صنایع دستی که ریشه در تارخ و فرهنگ دلفان دارد.به هرحال تشویق و تحریک این صنعت درآمدزا توسط دولت می تواند گامی مهم و اساسی جهت محرومیت زدایی از شهرستان باشد. بنده به عنوان یک عضو کوچک دولت در شهرستان دلفان و در راستای وظایف و اختیارات قانونی خویش نهایت سعی و تلاش خود را برای رونق بخشی به این بخش از اقتصاد خواهم کرد و از طرف خود و به نمایندگی از فرماندار محترم اعلام میکنم دست تمام فعالان اقتصادی را برای حضور در عرصه ی اقتصادی شهرستان بخصوص صنعت گردشگری و صنایع دستی را به گرمی خواهم فشرد و نهایت تلاش را در جهت مرتفع ساختن مشکلاتشان بکار خواهم گرفت.
برای رفع بسیاری از مشکلات شهرستان به تمام رسانه های شهرستان،چه پایگاه های خبری چه نشریات مکتوب و چه گروه های موجود در شبکه های اجتماعی چشم امید فراوانی دارم. رسانه یکی از ارکان دموکراسی است و نقد سازنده یکی از ستون های هر رسانه. با زبان ساده و بدور از تعارفات مرسوم از تک تک رسانه ها میخواهم که ما را نقد کنند.عملکرد بنده را به چالش بکشند و هرجا که به رسانه ها پاسخگو نبودم مردم را با خبر سازند. نه تنها بنده بلکه هرکجا مدیری یا دستگاهی به رسانه ها بعنوان نماینده افکار عمومی پاسخگو نبودند و یا رفتار و برخورد مناسبی با مردم نداشتند بنده و آقای فرماندار را مقصر بدانند. بنده به پشتوانه خداوند متعال و دوستانی چون دوستان حاضر در مجموعه ی استانداری و فرماندار محترم و همکاری رسانه ها به جنگ با سستی و رخوت مدیران میروم. هیچگونه توهین و بی احترامی به مردم را بر نمی تابم و با آن مقابله خواهم کرد. به هرحال حقوق شهروندی یکی از شعارهای اساسی دولت تدبیر و امید است که بنده برای پاسداری از حقوق مردم و تحقق این شعار دولت از هیچ تلاشی فروگذارنخواهم کرد.
و اما امسال سال انتخابات است و چه زیبا و چه بجا مقام معظم رهبری در سال ۹۲ به این نکته اشاره فرمودند که “رای مردم حق الناس است” و این بیان گهربار نیز چون کلام نورانی امام مبنی بر میزان بودن رای مردم، جاودانه شد و چراغ راهی شد برای دولت های مختلف در برگزاری انتخابات. این کلام رهبری اهمیت برگزاری انتخابات در یک فضای سالم و روشن و بدور از ابهام و همچنین حفاظت و حراست از ارای مردم را نشان می دهد.گرایش سیاسی بنده بر کسی پوشیده نیست و صد البته داشتن تفکر سیاسی لازمه ی فعالیت سیاسی برای سیاسیون است اما بنده هم اکنون و در حضور شما عزیزان سوگند یاد میکنم که اگر تا زمان انتخابات فرصت خدمت گذاری را داشته باشم، با کمک دکتر باقری فرماندار محترم نهایت سعی و تلاش خود را به کار خواهم گرفت تا به هیچ شخص یا گروه و جناح سیاسی اجازه کوچکترین دخل و تصرف و دست درازی به ارای مردم را ندهم و سعی بر ان باشد که تنها میزان و معیار انتخاب وکیل مردم در بهارستان،رای مردم باشد.
در پایان مجددا برخود لازم می دانم که از حضور تک تک شما سروران عزیز نهایت تقدیر و تشکر را به عمل آورم.

۶ نظر

 1. خیلی عالی و بود
  به امید روزهای بهتر برای دلفان عزیز با عزم مدیران بومی و بکار گیری پتانسیل های گردشگری و جاذبه های طبیعی و صنایع دستی فراوان شهرستان دلفان
  نسیم جان سخنان جناب غلامی کاملاً سنجیده واضح و روشن بیان شده بود کجاشو نفهمیدی که برات قابل تامل بود ؟

  • سلام و درود بر شما دوست بزرگوارم
   تامل کردن نشانه نفهمیدن بنده نیست بلکه اتفاقأ چون بخوبی سخنان ارزشمند و شیوای ایشان را فهمیدم نوشتم (سخنان قابل تامل) تا به این صورت مخاطبان این رسانه را به دقت در خواندن مطلب جلب کنم.
   در لغت فرهنگ ما معنی تامل کردن می شود (اندیشه کردن, فکرکردن, درنگ کردن, دقت کردن و …)
   چرا احساس میشود اگر نوشتیم در این مطلب تامل کنید از روی دشمنی بوده؟ چرا اینگونه قضاوت میکنیم؟
   بارها و بارها گفته شده که در سخنان رهبری انقلاب تامل و تدبر کنید؟ آیا این که تامل کنید یعنی آن سخنان قابل فهم نیست؟

   • امیدوارم اینطور باشد که گفتی
    من هم موافقم که بارها گفته اند در سخنان مقام معظم رهبری اتقلاب تدبر کنید ولی آیا شما نمیبینی که هر روز در گوشه و کنار مملکت عده ای با عنوان دلواپس که اتفاقا خود را مطیع رهبر می دانند ولی اصلا در سخنان ایشان تدبر نمیکنند و ساز خود را می زنند
    شاید شما هم از آن دسته دلواپسان باشید که
    نیش عقر نه از ره کین است
    اقتضای طبیعتش این است

 2. جناب اقای غلامی ؛کلامت شیوا و دل نشین بود وبعد از مدتها امیدوار شدیم که دیگر شاهد اتفاقات تلخ گذشته ودستکاری ارائ مردم توسط عده ای خاص در انتخابات نباشیم وشاید با همت عالیتان زمینه فعال نمودن جاذبه های گردشگری در دلفان را فراهم سازید.بی شک شروع این کارها سخت است وهموار نمودن مسیر انرژی زیادی می طلبد که یقینا با تدابیر شما و دیگر همکارانتان محقق خواهد شد.توفیق در اجرای دقیق قوانین و حل مشکلات عدیده ی دلفان با برنامه ریزی درست ارزوی قلبی بنده و هر دلفانی ازاد اندیش دیگر است .به امید روزی که از همه ی پتانسیل های اقتصادی دلفان به شکلی بهینه استفاده شود.

 3. جناب غلامی
  شما انگار در جایگاه یک استاندار قرار گرفته اید که قرار است اعتدال،امانتداری در رای مردم،اشتغال،زدودن غبار محرومیت،هماهنگ نمودن دستگاه ها واجرائی نمودن منویات مقام معظم رهبری را یک جا آن هم در جایگاه معاونت فرماندار اجرائی نمائید
  البته آرزوی ماست که این توانائی را داشته باشید اما نوع دیدگاه سیاسی سر کار ومسئولین منصوبی در شهرستان ،که هرکدام سلیقه ای خاص دارند ،رسیدن به این هدف را با شک وتردید همراه می سازند
  مامنتظر گذشت زمان می مانیم
  اندکی صبر سحر نزدیک است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.