ماجرای پر حاشیه پرونده زمین خواری و درگیری‌ در “کهمان سلسله”؛ از ترک فعل مدیران تا بازداشت اطرافیان نماینده مجلس

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سلسله آخرین وضعیت پرونده زمین خواری و درگیری ها در منطقه “کهمان سلسله” را تشریح کرد…

نسیم دلفان – یونس آزاد پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رابطه با آخرین جزئیات حادثه روزهای اخیر کهمان اظهار داشت: کارگروه رسیدگی در قوه قضائیه در حال رسیدگی موضوع و شناسایی افراد متخلف است که با فوریت دستگیر شوند تا از این پس هیچ کسی به خود اجازه ندهد در برابر قانون ایستادگی کند.

وی افزود: در رابطه با اتفاق کهمان تاکنون ۱۴ نفر دستگیر شده است که از این تعداد ۷ نفر مرتبط با فضای مجازی و مابقی از افرادی هستند که در تحریک اهالی روستا و یا در درگیری‌ها نقش اساسی داشتند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سلسله عنوان کرد: روز گذشته طی رصدهای انجام شده مسئول دفتر نماینده سلسله در مجلس شورای اسلامی که از بستگان نزدیک نماینده نیز است اقدام به انتشار و ارسال این کلیپ‌ها برای شبکه‌های معاند و ضد انقلاب کرده بود دستگیر شد.
وی با بیان اینکه برای انتشار دهندگان کلیپ‌های اتفاق کهمان در چارچوب قانون اشد مجازات در نظر گرفته می‌شود بیان کرد: اقدام افرادی که با انتشار و ارسال کلیپ برای شبکه‌های معاند و ضد انقلاب اقدام به تهیه خوراک برای دشمنان کردند در واقع آب به آسیاب دشمن ریختند، جرمشان بسیار بیشتر از افرادی است که به سمت ماموران سلاح کشیده است.

آزاد پور در رابطه با فردی که در کلیپ‌های منتشر شده در فضای مجازی ادعا می‌شود از طرف ماموران مجروح شده است گفت: بنده به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم چون امکان ندارد مامور از روبرو شلیک کند و گلوله به مچ دستان طرف مقابل اثابت کند و مهمتر از همه هیچ کدام از ماموران حق تیر اندازی نداشتند و تنها جهت آرام کردن اوضاع از ساچمه‌های پلاستیکی استفاده می‌کردند.

وی با بیان اینکه بیش از ۷ مامور نیروی انتظامی توسط اهالی روستا با سنگ مصدوم شدند تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون روستا کاملا آرام است ولی تعدادی از افراد متخلف همچنان متواری هستند که با توجه به رصدهای انجام شده طی روزهای آینده دستگیر می‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سلسله با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد اراضی کهمان به صورت غیر قانونی تصرف شده است خاطر نشان کرد: بیش از ۱۶۰ هکتار زمین در منطقه کهمان وجود دارد که همه جز منابع ملی هستند و از این میزان تنها ۵ هکتار طرح طوبی است که براساس این طرح زمین متعلق به منابع ملی وفقط درخت‌ها متعلق به مردم به عنوان مستاجر است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود آشکار بود تصرف حریم کهمان تاکنون اقدامی انجام نشده است اظهار داشت: متاسفانه ما به عبارت ساده میراث‌دار حدود ۳۰ تا ۴۰ سال کوتاهی و ترک فعل مدیران قبلی هستیم چنانچه مدیران مربوطه در سال‌های گذشته به وظایف قانونی خودشان عمل می‌کردند امروز کهمان مشکل نداشت و افراد سودجو اقدام به قطع درختان چندین هزار ساله و کاشت گردو جهت تصرف حریم کهمان نمی‌کردند.

آزاد پور افزود: دستگاه قضا متولی پیگیری تصرف‌ها نیست بلکه منابع طبیعی در این زمینه باید سال‌های گذشته به این موضوع ورود و مانع تصرف‌های غیر مجاز می‌شد اینکه امروز دستگاه قضا به موضوع تصرف‌های غیر مجاز ورود می‌کند به دلیل ظلم به حقوق عامه مردم است که علت اصلی آن ترک فعل و عدم اعلام جرم توسط مدیران و دستگاه‌های مربوطه همچون منابع طبیعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.