یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

ماجرای عضویت نماینده افغانستانی ها در مجلس ایران / واقعیت پشت صحنه این داستان کذایی!

 

ماجرای نماینده افغانستانی‌ها در مجلس شورای اسلامی چه بود؟ / رسانه های اصلاح طلب چرا دست از تشویش اذهان عمومی بر نمیدارند!!!

نسیم دلفان – چند روز گذشته خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه افغان‌ها به دنبال ورود به مجلس شورای اسلامی ایران هستند!

بررسی‌ها نشان می‌دهد که این موضوع اولین بار در مطلبی با عنوان «ایستگاه بعد؛ مجلس شورای اسلامی» در شماره هفتم ماهنامه میدان آزادی مطرح شده است.

در جایی از این مطلب که نه خبر است و نه گزارش مستدل، خبرنگار مدعی شده که در صحبت با افغان‌های مهاجر، آن‌ها گفته‌اند که «می‌خواهند وارد مجلس و دولت ایران شوند و سهم داشته باشند.» یعنی نه گوینده مشخص است و نه اصلا معلوم است که از چه مکالمه‌ای به این برداشت رسیده‌اند.

از طرفی طبق ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی کشور، کاندیدا‌ها باید دارای تابعیت(اصلی) ایران باشند و اشخاص غیرایرانی حتی پس از کسب تابعیت نمی‌توانند در این انتخابات شرکت کنند

در نهایت اینکه ماجرای حضور نماینده افغانستانی‌ها در مجلس ایران پایه و اساس ندارد و چه بهتر رسانه‌های مخالف دولت قبل از بازنشر متعدد یک خبر ساختگی و بی پایه و اساس ، اصل آن را بررسی کنند تا از انتشار گسترده خبری که صحیح نیست، جلوگیری شود ، هرچند در واقع هدف اینگونه رسانه ها تشویش اذهان عمومی و ایجاد نارضایتی در جامعه است تا در سایه این نارضایتی ها اهداف خود را دنبال کنند!


 

» خبرها و گزارش های “بخش سیاسی” نسیم دلفان را مطالعه کنید (اینجا / کلیک نمایید)

Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *