شنبه , ۲۳ تیر ۱۴۰۳

ماجرای سرقت مسلحانه از امامزاده پیرمحمد (ع) در شهرستان دلفان چه بود/حرمت امامزاده را متولی نگه می‌دارد

خبری به دستمان رسید مبنی بر اینکه ۳ نفر مسلح به سلاح گرم نذورات موجود در بقعه متبرک امام زاده پیرمحمد (ع) را غارت کرده اند…


نسیـــم دلفـان – شنیده ها حاکی از این بود که سارقان مسلح پس از تهدید و همچنین محبوس کردن ۱۱ نفر در زیر زمین ساختمان این امام زاده نقشه شیطانی خود را عملی کرده و بخش اعظمی از نذورات  موجود در بقعه را به سرقت برده اند.
به محض اطلاع از موضوع ، خبرنگار نسیم دلفان پیگیری  گزارش را آغاز کرد.
دو تن از مسئولین شهرستان دلفان خبر سرقت را تایید کردند. اما گویا این اصل ماجرا نبود!
به سراغ مسئول دفتر نمایندگی اوقاف شهرستان رفتیم. وی ضمن تایید اینکه سرقت رُخ داده است گفت : دو نفر مظنون در این رابطه دستگیر شده و اکنون در اختیار نیروهای امنیتی و انتظامی قرار دارند.
مسلم مراد زاده همچنین به خبرنگار نسیم دلفان گفت : درب این بقعه متبرکه توسط سارقان آسیب دیده بود که امروز پس از تعمیرات مورد نیاز در محل نصب شد.
وی با تاکید بر اینکه بقاع متبرکه امامزادگان در شهرستان دلفان با توجه به استقبال گسترده زائران از آنها ، متاسفانه از کمترین امکانات بهره مند هستند ، خواستار توجه بیشتر مسئولین امر در استان به بحث امور رفاهی و امکانات بقاع متبرکه این شهرستان شد.
در پیگیری موضوع ، عصر امروز خبرنگار ما با فرمانده انتظامی دلفان گفتگو کرد/ماجرا چیز دیگری بود!
سرهنگ کرمی در این گفتگو ضمن تکذیب خبر مسلحانه بودن سرقت ، پرده از راز پنهان این ماجرا برداشت.
سرهنگ کرمی انتظامی
وی اظهار داشت: به محض اطلاع از بحث سرقت در امامزاده پیرمحمد (ع) مأمورین انتظامی شهرستان بلافاصله وارد عمل شده و در تحقیقات کارآگاهی خود از افراد محبوس شده و دیگر ساکنان منطقه ، به دو نفر از متولیان امامزاده که اهل شهرستان کوهدشت بودند مظنون شده و آنها را دستگیر و مورد بازجویی ویژه قرار دادند.
کرمی افزود: متهمین دستگیر شده در بازجویی های بعمل آمده به نقشه تبانی برای سرقت از امامزاده و همچنین طراحی نقشه محبوس کردن تعدادی از زائران اعتراف کردند.
وی تصریح کرد ، بیش از ۱۲ میلیون تومان از این بقعه متبرکه سرقت شده بود که توسط مأمورین ما ضبط و به همراه پرونده این سرقت برای طی شدن مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
این مسئول امنیتی انتظامی ، در پایان گفت: مسئولین بقاع امامزادگان نیاز است در بررسی و تایید صلاحیت متولیان امامزادگان شهرستان دقت بیشتری بعمل آورده و از مراجع قانونی نیز صلاحیت آنان را احراز نمایند.
وی همچنین اظهار داشت: نذورات زائران در این بقاع متبرکه بایستی در مدت زمان های کوتاهی جمع آوری گردد زیرا تجمیع این نذورات ممکن است باعث ایجاد انگیزه برای شیادان و سارقان شود.
امامزاده محمد ابن زید ابن زین العابدین (ع)معروف به امامزاده پیر محمد (ع)است که در ۶۳ کیلومتری جنوب غربی نورآباد مرکز شهرستان دلفان واقع شده است. این امامزاده در بلندای ارتفاعات مامن کوه  و در منطقه میربگ جنوبی واقع شده است.


» سرقت مسلحانه از امام زاده ابراهیم (ع) در دلفان

» امامزادگان معصوم و زائرانی چشم انتظار

» امامزاده ابراهیم (بابای بزرگ) در میان انبوه زائران/ گزارش تصویری از ترافیک خودرویی و جمعیت اطراف حرم

» قدیمی ترین و جدیدترین عکس های امام زاده ابراهیم (بابای بزرگ)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *