پنجشنبه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

لزوم تقویت و حمایت از فعالیت های مردمی مواکب اربعین/ مشکلات زائران برطرف شود

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین حسینی در لرستان در نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس که با حضور نمایندگان و فعالان مردمی برگزاری مراسم اربعین در مجلس برگزار شد شرکت کرد. این جلسه به منظور بررسی و احصاء موانع و مشکلات موکب داران و برگزاری بهتر این مراسم معنوی تشکیل شد.

مهرداد لک دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین حسینی در لرستان در این جلسه افزود: مجمع مردمی مواکب استان لرستان در زمینه اسکان زائران در مدارس عراق فعالیت دارد که ۶ موکب در نجف و ۱۶ موکب در کربلا راه اندازی می‌شود.

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین حسینی در لرستان گفت: با وجود تلاش های بسیاری که از سوی مسؤلان و ارگان ها برای برگزاری باشکوه بزرگترین گردهمایی جهان در حال انجام است اما این روزها مردم و موکب داران با مشکلاتی مواجه هستند.

لک خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: تداوم برخی مشکلات سخت افزاری زائران و موکب‌داران در راهپیمایی اربعین، بخشنامه‌های متعدد ستاد عتبات عالیات درخصوص مدت حضور خادمان در عراق، نحوه جمع آوری نذورات و گاها محدود کردن فعالیت های مواکب و تخصیص ندادن ارز مسافرتی سالانه به مسافران زمینی اربعین همانند مسافران هوایی از جمله مشکلاتی است که این روزها زوار و موکب داران با آن درگیر هستند.

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین حسینی در لرستان اشاره به دیگر مشکلاتی که مردم و مواکب با آن درگیر هستند عنوان کرد: کلاهبرداری شرکت‌های چارتری در پروازهای عتبات با کنسل کردن پروازها و فروش مجدد چندین برابر بلیط‌ها، بالابودن نرخ حمل و نقل در ایران و عدم شفافیت در اعلام کرایه حمل و نقل عمومی از استان ها تا مرز، مشکلات جاده ای در مسیرهای منتهی به مرز ایران و عراق، معطل ماندن چند روزه زوار برای تهیه و تمدید گذرنامه، از دیگر مشکلاتی است که مردم و مواکب با آنها درگیر هستند.

وی با خطاب قرار دادن مسؤلان کشوری اظهار داشت: باتوجه به اینکه تا دو هفته دیگر موکب داران و مردم عازم کشور عراق می شوند و هفته پیش رو هفته دولت میباشد هنوز برخی کمیته‌ های ستاد اربعین‌های استانی در جهت انجام وظایف محوله به صورت جدی ورود نکرده اند.

لک در این جلسه با اشاره بیانیه گام دوم انقلاب و تاکیدات امام امت حضرت امام خامنه ای بر مردمی سازی امور تصریح کرد: مسؤلان و دستگاهای مرتبط با پیاده روی اربعین با تأسی از نگاه، کلام و راهبرد ولی امر مسلمین جهان باید موانع و مشکلاتی که در مسیر فعالیت های مردمی است بردارند و کارها را بیش از پیش به مردم بسپارند.

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین حسینی در لرستان عنوان کرد: بر اساس سیره و نگاه امام امت، بهتر است متولی گری و تصدیگری سازمان ها و نهادها در امر اربعین کمتر شود و فعالیت های خودش جوش مردمی تقویت شود و کار مثل عراق کاملا در دست جریان‌های مردمی باشد و ارگان ها با در اختیار دادن امکانات و برداشتن موانع، از فعالیت های مردمی حمایت و پشتیبانی کنند.

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین حسینی در لرستان گفت‌: مجمع مردمی مواکب برای رفع مشکلات و موانع و هرچه بهتر برگزار شدن مراسم راهپیمایی اربعین از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد و با فعالیت های شبانه روزی و جهادی خادمان ابا عبدالله الحسین علیه السلام با تمام توان در خدمت زائران حسینی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *