پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

لرستان یکی از پرتورم‌ترین استان‌های کشور/ کارگروه مهار تورم و رشد تولید در استان تشکیل می‌شود

استاندار لرستان با بیان اینکه لرستان جزو پرتورم‌ترین استان‌های کشور است گفت: کارگروه مهار تورم و رشد تولید در استان تشکیل می‌شود.

نسیم دلفان – به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، نخستین شورای اداری استان لرستان در سال جدید به صورت همزمان با سراسر کشور و به ریاست رئیس جمهور صبح روز دوشنبه هفتم فروردین ماه برگزار شد

فرهاد زیویار استاندار لرستان در این جلسه از تشکیل کارگروه شعار سال با عنوان مهار تورم و رشد تولید در استان خبر داد و اظهارداشت: این کارگروه علاوه بر استانداری به عنوان محور در سطح دستگاه‌های اجرایی نیز تشکیل خواهد شد.

استاندار لرستان با اشاره به اهمیت تبیین و اجرای موضوع شعار سال افزود: تبیین و اجرای رویکرد شعار سال مختص دستگاه خاصی نبوده و برای تمامی دستگاه‌ها از جمله دستگاه‌های اقتصادی، مدیریتی و فرهنگی صدق می‌کند.

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور در جلسه تبیین و تحقق شعار سال را صرف قوه مجریه ندانست و عنوان کرد: همه ارکان نظام باید به صورت هماهنگ در جهت تحقق شعار و پاسخگویی به مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و مردم تلاش کنند.

زیویار طرح عنوان مهار تورم از طرف رهبر معظم انقلاب در شعار سال را به نحوی قرارگیری در وضعیت جنگ اقتصادی توصیف کرد و گفت: اصطلاح مهار برای جنگ عنوان شده و وظیفه همه ما این است که بر علیه تورمی که به ما تحمیل شده است، بایستیم.
وی با اشاره به این موضوع که استان‌ لرستان جزو پرتورم‌ترین استان‌های کشور است، تصریح کرد: برای سال جدید نیاز است با برنامه‌ریزی و ممارست بهتر و بیشتر با این موضوع مقابله کنیم.

استاندار هدف دشمن را تهاجم به تمامی قابلیت‌ها و توانایی‌های کشور از جمله اقتصادی و غیراقتصادی قلمداد کرد و اظهارداشت: هر چند دشمن در سالیان اخیر همواره در حوزه اقتصاد و معیشت بیشتری جنگ را روانه کشور کرده اما در سال گذشته مسائل فرهنگی ما که به نحوی شناسنامه ما محسوب می‌شوند مورد هجمه آنها قرار گرفتند.

وی اشاعه بی‌حجابی توسط برخی افراد معدود و ناآگاه در سفرهای نوروزی امسال را نمونه‌ای از این تهاجمات دانست و بیان کرد: نگاه ما به این موضوع نباید نگاه بی‌تفاوتی باشد و تمامی مسئولان در دستگاه‌ها در قبال این هجمه فرهنگی مسئول هستند و باید برای مقابله با آن تلاش کنند.

زیویار همچنین به ایجاد بلوا توسط گروهی از گردشگران در زمان تلاوت قرآن در حافظیه شیراز در ایام نوروز امسال به عنوان یکی دیگر از جنگ‌های فرهنگی روا داشته به کشور اشاره کرد و گفت: این بلواها در زمان تلاوت قرآن نشان از نادانی این افراد دارد چرا که لقب حافظ به این شاعر بزرگ ایرانی به دلیل حافظ قرآن بودن به ایشان داده شده است.

وی به اقدامات انجام شده در استان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال گذشته اقدامات بزرگی در استان انجام شد که در سال جدید تداوم داشته و تلاش کنیم با توان و شدت بیشتری آنها را به پیش ببریم.

استاندار لرستان اظهارداشت: برگزاری کنگره شهدا در استان طی اردیبهشت ماه آینده یکی از برنامه‌های مهم پیشرو است که به دنبال آن گزارش اقدامات انجام شده در استان در محضر رهبر معظم انقلاب گزارش داده خواهد شد.

وی تاکید کرد: هر اقدامی در استان انجام شود در نهایت خیر و برکتش نصیب کل کشور خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *