چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

لرستان موفق‌ترین استان در پیگیری تکمیل پروژه‌های عمرانی

استاندار لرستان گفت: با اعلام معاونت عمرانی وزارت کشور، لرستان به عنوان موفق‌ترین استان در زمینه پیگیری تکمیل پروژه‌های عمرانی در کشور معرفی شد.

نسیم دلفان به گزارش ایسنا ، فرهاد زیویار در دیدار با جمالی‌نژاد، معاون عمرانی وزارت کشور، که به منظور پیگیری مطالبات استان در حوزه عمرانی برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه در راستای ارزیابی میزان پیشرفت مصوبات سفر رئیس جمهور به لرستان و با هدف ارائه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی برگزار شد.

وی در ابتدای جلسه گزارشی از وضعیت پیشرفت، اطلاعات طرح‌ها و پروژه‌های خرد و کلان، سامانه مدیریت و نظارت بر توسعه کشور (منتاک) ارائه داد، تصریح کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در این رابطه، لرستان به عنوان استان پایلوت کشور معرفی شد.

زیویار عنوان کرد: با توجه به بارگذاری گزارش وضعیت پروژه‌های عمرانی استان در سامانه منتاک در بازه زمانی مقرر، مراحل اصلاحی این سامانه طبق برنامه در حال انجام است.

استاندار لرستان ادامه داد: در گزارش ارائه شده به معاون عمرانی وزارت کشور، پروژه‌های عمرانی استان در سه بخش ابرپروژه‌ها، پروژه‌های کلان و پروژه‌های عادی تعریف و در دستور کار پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: به منظور افزایش دقت در گزارش ارائه شده از وضعیت پروژه‌ها به وزارت کشور، پروژه‌ها با عنوان ۱۰۰ درصد، ۹۰ درصد و ۸۰ درصد تحقق یافته مشخص شد و با اعلام دفتر فنی حوزه عمرانی وزارت کشور، گزارش لرستان به عنوان گزارش مبنا و الگوی تمامی استان معرفی شد.

زیویار با اشاره به اینکه تمرکز استان بر تکمیل پروژه‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالاست، عنوان کرد: در بخشی از این گزارش، آخرین وضعیت پروژه‌های راهبردی راه آهن لرستان، سد معشوره و بیمارستان ۵۵۰ تختخوابی نیایش با توجه به انتفاع بخش عمده جمعیت لرستان از تکمیل آن‌ها، به صورت ویژه مورد پیگیری قرار گرفت و در این رابطه تصمیمات لازم اتخاذ شد.

استاندار لرستان اظهار کرد: در پایان این جلسه، دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور ضمن تقدیر از عملکرد استان در زمینه پیگیری تکمیل پروژه‌های عمرانی، با تأیید دفتر فنی وزارت کشور، لرستان به‌عنوان موفق‌ترین استان در زمینه پیگیری تکمیل پروژه‌های عمرانی معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *