جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲

لرستان در جمع استان‌های با بیشترین چک برگشتی

 

در مردادماه استان کردستان با ۱۲.۱ درصد، بیشترین آمار برگشت خوردن چک‌ها را به خود اختصاص داده و استان‌های آذربایجان غربی با ۱۱.۵ درصد و خراسان شمالی و لرستان، هر یک با ۱۱.۲ درصد، در ادامه این فهرست قرار دارند.

نسیم دلفان – به گزارش یافته، بانک مرکزی آمار و ارقام مربوط به چک‌های مبادله‌ای در پنجمین ماه از سال ۱۴۰۲ را از طریق وبسایت رسمی خود منتشر کرد.

بخشی از گزارش بانک مرکزی مربوط به آمار چک‌های برگشتی است که بر اساس آن، در مردادماه امسال حدود ۷۲۷ هزار فقره چک معادل ۹.۱ درصد از کل چک‌ها برگشت خورده‌اند. از نظر مبلغی نیز در این مدت بیشتر از ۶۵.۶ هزار میلیارد تومان چک که ۱۳.۳ درصد از کل چک‌ها را شامل می‌شوند، پاس نشده‌اند. به این ترتیب، تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی نسبت به تیرماه امسال به ترتیب ۶.۷ درصد و ۷.۴ درصد افزایش یافته است.

به علاوه، تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی در مردادماه سال گذشته به ترتیب ۹.۱ درصد و ۱۱.۴ درصد بوده و این ارقام در تیرماه امسال نیز ۸.۸ درصد و ۱۲.۷ درصد ثبت شده‌اند.

استان کردستان با ۱۲.۱ درصد، بیشترین آمار برگشت خوردن چک‌ها را به خود اختصاص داده و استان‌های آذربایجان غربی با ۱۱.۵ درصد و خراسان شمالی و لرستان، هر یک با ۱۱.۲ درصد، در ادامه این فهرست قرار دارند. از سویی دیگر نیز کمترین چک‌های برگشتی نیز در سه استان گیلان با ۶.۷ درصد، گلستان با ۷.۸ درصد و خوزستان با ۸.۱ درصد صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *