دوشنبه , ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
آخرین خبرها

لرستان با محوریت شهرستان دلفان پایلوت توانمند سازی زنان می شود

معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از پایلوت شدن لرستان با مرکزیت شهرستان دلفان برای توانمند سازی زنان خبر داد و گفت: اهمیت توانمندی سازی و استعداد یابی بانوان از اهم اقدامات و اولویت های معاونت امور زنان و خانواده است…

نسیم دلفان – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ؛ خانم دکتر انیسه خزعلی که در جلسه شورای اداری شهرستان دلفان سخن می گفت با بیان این مطلب که برنامه معاونت زنان یک برنامه جامع در راستای توانمند سازی است،گفت: به صورت خاص و ویژه زنان آسیب پذیر در اولویت این معاونت قرار دارند.

وی با اشاره به پدیده زنان کار در دلفان آن را ناراحت کننده عنوان کرد و افزود :فرهنگ کار زنان دلفان شایسته تقدیر است اما اینکه برای تامین معیشت به میدان بیایند و به این شکل وشمایل امرار معاش کنند بسیار ناراحت کننده است .

وی ادامه داد: از اینکه زنان کار دلفان برای جلوگیری از فروپاشی خانواده چنین به آب و آتش می زنند را هر مسوولی را وادار به تصمیم گیری جدی می کند و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری هم با علم به این موضوع در صدد است تا با برنامه ریزی در جهت توانمند سازی آنان پدیده نوظهور زنان کار را برای همیشه جمع کند .

آسیب زدایی ، جلوگیری از طلاق و خودکشی و … از جمله موارد دیگری بود که خانم دکتر خزعلی به آن اشاره کرد و افزود : ایجاد مراکز مشاوره و استفاده از نتایج پایلوتی آسیب های اجتماعی در دلفان برای برنامه ریزی بهتراز برنامه های در دست اقدام این معاونت خواهد بود .

وی بالا بردن توان اقتصادی و معیشتی را هدف اصلی پایلوت قرار دادن لرستان عنوان کرد و آنرا مستلزم همکاری و همیاری مسوولان و خود زنان دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *