یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

لرستان آماده خدمت‌رسانی به زائران اربعین/ ۴۳ موکب در عراق راه‌اندازی می‌شود

استاندار لرستان با اشاره به آمادگی این استان برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین گفت: حدود ۴۳ موکب لرستان در کشور عراق راه‌اندازی می‌شود.

نسیم دلفان _به گزارش خبرگزاری تسنیم ، فرهاد زیویار ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد اربعین اظهار داشت: این جلسه با محوریت ارائه گزارش کمیته‌ها و بررسی اقدامات انجام‌شده در رابطه با خدمت‌رسانی به زائران اربعین و رفع کمبودها برگزار شد.

وی با بیان اینکه لرستان آماده خدمت‌رسانی به زائران اربعین است، افزود: وضعیت تمهید و تدارک شرایط برای راهپیمایی اربعین با توجه به گزارش ارائه‌شده توسط کمیته‌های ستاد اربعین مهیاست.

استاندار لرستان عنوان کرد: ۳۴ موکب در این استان، حدود ۴۳ موکب در کشور عراق و یک موکب دیگر نیز به‌همت ستاد اربعین لرستان در مرز مهران راه‌اندازی می‌شود و خدمت‌رسانی به زائران را در این ایام انجام می‌دهد.

وی با اعلام اینکه “۲۸ هزار نفر تاکنون به‌منظور حضور در راهپیمایی اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند”، بیان کرد: لرستان معین استان ایلام است و حدود ۷۰ درصد از زائران اربعین از طریق راه‌های این استان به‌سمت مرز مهران تردد می‌کنند.

زیویار با ابراز اینکه “پیش‌بینی می‌شود بیش از ۵ میلیون نفر زائر امسال در مراسم راهپیمایی اربعین حضور داشته باشند”، گفت: بخش عمده‌ای از این تعداد از طریق جاده‌های لرستان تردد می‌کنند که مقدمات و امکانات برای این تعداد از زوار آماده می‌شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: امکانات موکب‌های این استان برای ارائه خدمات به زائران اربعین از طریق کمک‌های مردمی تهیه و تدارک دیده شده است و اتحادیه‌ها و صنوف نیز آمادگی خود را برای تأمین سایر اقلام مورد نیاز اعلام کرده‌اند.

.زیویار با اظهار اینکه “اربعین یک گفتمان اعتقادی، هویتی و تاریخی است و خدمت به زائران اربعین را وظیفه خود می‌دانیم”، اضافه کرد: لازم است دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد اربعین همکاری و هماهنگی‌های لازم را در این رابطه انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *