دوشنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۱

قیمت جدید خودروها اعلام شد

شورای رقابت بالاخره لیست جدید قیمت انواع خودروهای داخلی را به شرکت‌های خودروساز ابلاغ کرد و این در حالی است که مشخص نیست جاده مخصوصی‌ها تا چه حد این مصوبه را اجرا کنند.


به گزارش افکارنیوز،  آن طور که در سایت مرکز ملی رقابت آمده، براساس مصوبه ۲۴۷ شورای رقابت و طبق محاسبات صورت پذیرفته در مرکز ملی رقابت جداول سقف قیمتی انواع خودرو در سال ۱۳۹۵ و ضرایب افزایش مجاز سقف قیمت، به خودروسازان داخلی ابلاغ شده است.

قیمت جدید خودروها اعلام شد بر این اساس، متوسط افزایش سقف قیمت در سال ۱۳۹۵ برابر با ۵/۱ درصد است. البته قیمت‌های اعلامی در سایت مرکز ملی رقابت، به‌نوعی خام بوده و به آنها، ارقام بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شماره‌گذاری و سایر خدمات اضافه می‌شود.

همچنین در قیمت محصولات بنزینی نیز شرکت‌های خودروساز مجاز به افزودن مبلغ ۱۰۰ هزار تومان بابت الزام قانونی EOBD (سیستم‌های کاهنده آلایندگی خودرو)هستند. این در شرایطی است که باید منتظر ماند و دید آیا خودروسازان مصوبه موردنظر را اجرا خواهند کرد یا سیاست تثبیت قیمت را در پیش می‌گیرند.

در حال حاضر بازار خودرو رکودی سنگین را تجربه می‌کند و این موضوع سبب شده خودروسازان در افزایش قیمت، احتیاط به خرج دهند. هرچه هست در حال حاضر مشتریان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز ملی رقابت، از قیمت‌های ابلاغی به خودروسازان مطلع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.