قوه قضائیه در بوته یک آزمایش بزرگ؛/ رأی دادگاه تجدید نظر در خصوص تعیین تکلیف یکی از نمایندگان سابق لرستان در مجلس شورای اسلامی

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی که ۸ بار نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده و در چهار دور به خانه ملت راه یافته است ، حالا بر اساس قانون شرایط سنی برای کاندیداتوری در دهمین دور مجلس شورای اسلامی را ندارد…


نسیـــم دلفـان مدتی است که شایعاتی پیرامون کوچک کردن شناسنامه یکی از نمایندگان سابق استان لرستان در مجلس شورای اسلامی به گوش می رسد و در فضای مجازی و بعضاً نشریات محلی شهرستان و استان به این مسأله پرداخته شده است. عناوین خبری همچون؛ اندر احوالات شناسنامه (طنز شناسنامه) – پیرانه ‌سرم عشق نمایندگی به سر افتاد – جراحی شناسنامه – شایعاتی پیرامون کوچک کردن شناسنامه یکی از نمایندگان سابق لرستان در مجلس شورای اسلامی و… از جمله اخباری بودند که از یک سال پیش برای تنویر افکار عمومی در روزنامه ها و سایت های استانی و شهرستانی منتشر شده و با توجه به اهمیت مساله جزء پر بیننده ترین مطالب در این مدت بودند.

شایعات در این خصوص حاکی از آن است که؛ این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی که ۸ بار نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده و در چهار دور به خانه ملت راه یافته است ، حالا بر اساس بند ۷ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی شرایط سنی برای کاندیداتوری در دهمین دور مجلس شورای اسلامی را ندارد ، اکنون پس از گذشت ۷۷ سال از عمر با برکتش به فکر کوچک کردن شناسنامه افتاده و مدعی است؛ شناسنامه ای که ایشان در طی این سال ها از آن استفاده کرده است، شناسنامه خودش نیست بلکه شاسنامه مرحوم اخوی اش بوده که ۴ سال از ایشان بزرگتر و در بدو تولد از دنیا رفته است.

هر چند که نزدیکان منتصب به این نماینده ادوار گذشته با بیان کلیت قانون صغر سن سعی در قانونی جلوه دادن این اراده در فضای عمومی جامعه را دارند؛ اما از آنجا که فرد مذکور نتوانسته است مدارک و مستندات محکمه پسندی دال بر صحت ادعایش به ثبت احوال محل تولد ارائه دهد، ادعای ایشان از جانب ثبت احوال رد و شعبه ۱۴مجتمع قضایی شهید بهشتی تهران نیز پس از بررسی شواهد و مدارک پرونده شماره ۹۳۰۹۹۸۰۲۲۷۴۰۰۳۵۲ رأی بر بطلان ادعای ایشان داده و بر این اساس مشارالیه نمی تواند شناسنامه اش را کوچک کند.

رأی صادره پایان کار این پرونده نبود ، بحثی که این روزها بیشتر از هر چیز دیگر در بین آحاد مردم پیچیده این است که متاسفانه فرد مورد اشاره علی رغم اینکه برای اثبات ادعایش مدارک و مستندات کافی نداشته است اما کوتاه نیامده و با اعتراض به رأی قاضی ، پرونده را به دادگاه تجدید نظر (شعبه ۲۹ تجدید نظر تهران) کشانده است.

به طور حتم وی از هیچ ابزاری حتی نفوذهای سیاسی و قضایی و نیز اعمال فشارهای غیر معمول کوتاه نمی آید و لذا بر این اساس باید گفت دادگاه مذکور بعنوان نماینده ای از قوه عدالت گستر قضاییه در بوته آزمایشی بزرگ قرار گرفته است.

شاید کمتر کسی را در حوزه انتخابیه فرد مورد بحث بتوان یافت که چنین شایعاتی را نشنیده باشد، امری که حساسیت های نگران کننده ای را در فضای عمومی این دو شهرستان مخصوصاً در طیف اصولگرایان ایجاد کرده است؛ چراکه اراده چنین کاری که در تضاد با گزاره های اخلاقی و دینی است توسط یک روحانی ، می تواند تبعات سخت و جبران ناپذیری را به دنبال داشته و مردم را نسبت به نیروهای انقلابی و اصولگرا بی اعتماد و بدبین کند.

با توجه به پیشینه انقلابی این نماینده سابق در مجلس شورای اسلامی و مزین بودنش به لباس ارزشمند روحانیت که حامیان اصلی و مدافعان حقیقی آرمان های مقدس انقلاب اسلامی بوده و نیز با توجه به سخنان مقام معظم رهبری مدظله العالی که روحانیت را به حفظ شأن خود و دوری کردن ازعرصه های شبهه ناک و مخَرِب توصیه کرده و در این خصوص می فرمایند «روحانیت باید از کسب شهوات حلال هم پرهیز نمایند»؛ چنین اراده ای از طرف ایشان خوشایند دلسوزان دو شهرستان نیست.

علی الظاهر این نماینده ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی همچنان مترصد رای دادگاه تجدید نظر مبنی بر تجویز صغر سنش می باشد و از طرفی خیل عظیمی از مردم حوزه انتخابیه ایشان مخصوصاً نخبگان و سیاسیون این دو شهرستان بی صبرانه منتظر صدور حکم قانونی بر اساس مستندات و مستدلات مشخص شده در قانون شرایط صغر سن در این فقره بوده لذا صدور این رای را به منزله آزمایشی بزرگ برای قوه قضائیه تلقی کرده و مطمئنند که قاضی پرونده دادگاه تجدید نظر مُر قانون را در این خصوص بر اساس دلایل و قرائن مستند و محکمه پسند اعمال می کند و لذا از این منظر هیچ گونه نگرانی ندارند؛ زیرا:
اولاً و بالذات قانونگذار مسیر قانونی این امر را به وضوح تشریع کرده و قانون مسیر معین خودش را در این باره طی و قوه قضائیه کما فی السابق با حفظ استقلال خود و بدون در نظر گرفتن قدرت، مناصب و لابی مخاطبان و مراجعین، به عدالت و تقوا رأی صادرخواهد کرد؛ چنانچه مقام معظم رهبری در این خصوص به دستگاه قضا توصیه می کنند «باید در برابر عوامل مخدوش کننده استقلال قضا از جمله تهدید، تطمیع، رودربایستی و فشارِ جو عمومی ایستاد و بر رفتار و روش صحیح قضا تکیه کرد» و همچنین رئیس قوه قضائیه آیت الله آملی لاریجانی در همایش بزرگداشت هفته قوه قضائیه به دنبال بیاناتی در این خصوص می فرمایند: «ما باید استقلال این قوه و مسیر حرکت ، اعمال و رفتار آن را براساس چارچوب های نظام جمهوری اسلامی ایران بفهمیم و درک کنیم… حفظ استقلال قوه، لوازم و اقتضائاتی دارد که اصحاب ثروت ، مکنت و قدرت برای فشار آوردن به دستگاه قضا می خواهند آن را مخدوش کنند اما قوه قضائیه به لطف خدا تاکنون تلاش خوبی داشته است و مدیران و مسئولان آن در برابر این گونه فشارها استقامت کرده اند… توصیه ما به مسئولان این قوه این است که باید در برابر اینگونه امور پایمردی کرد و هراسی نداشت»

و ثانیاً و بالعرض با توجه به اهمیت مساله در منطقه، افکار عمومی مخصوصاً نخبگان و مطلعین امر همه جوانب این مساله را تا حصول عادلانه ترین رأی در این خصوص پیگیری و مطالبه خواهند کرد.

در پایان باید گفت؛ از آن جا که حاصل پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران که ثمره خون هزاران شهید گلگون کفن بوده؛ زایش نسلی بیدار، بابصیرت، منتقد، مطالبه گر و آگاه به حقوق مدنی و قانونی خویش است و امروز جوانان بیدارش در تراز با همه جوانان دنیا بی بدیل ، نمونه و ممتاز هستند. بی شک چنین نسلی و چنین جوانانی که مولود گفتمان انقلاب اسلامی هستند واقف به حقوق حقه خود بوده و انتظارشان از همه ارکان و قوای نظام، عمل و احترام به قانون و احترام به افکار عمومی جامعه است و در این راستا ملت انقلابی حقیقتاً با چشمانی باز نظاره گر عملکرد مسئولینند.

شبهاتی که در این مورد برای چنین نسلی در استان لرستان مخصوصاً در حوزه انتخابیه مورد نظر پیش می آید این است که اولاً شواهد، مدارک و مستندات این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در شهرستان های مذکور که می خواهد به دادگاه تجدید نظر ارائه دهد چیست؟! آیا فرد مذکور می تواند حداقل قبر مرحوم اخویشان را نشان دهد؟! ثانیاً هدف ایشان از اقدام به صغر سن چیست؟! معمولاً امر تغییر سن در مواردی بسیار ضروری و حیاتی که با سرنوشت زندگی یک جوان گره خورده باشد مثل استخدام ، ادامه تحصیل و … صورت می پذیرد ؛ آیا اراده ایشان برای تغییر سن صرفاً اقدامی برای دور زدن قانون و کاندید شدن در انتخابات مجلس دهم نیست؟! آیا ایشان در گذشته که در قوه قضائیه صاحب منصب بود اگر چنین ضرورتی را احساس می کرد به این عمل مبادرت نمی کرد؟! چرا پس سالهای دور به این فکر افتاده است؟! آیا کم هستند افرادی که در آستانه دور دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی مشکل ایشان را دارند و این امر قطعاً می تواند فتح البابی باشد برای اقدام غیرقانونی و غیر اخلاقی همه آن ها و از این به بعد هر کس سنش از ۷۵ سال بالا رفت می تواند با تنظیم چنین دادخواستی بدون ارائه مدارک و مستندات لازم مدعی صغر سن شود؟! آیا این عمل ریشخند به قانون و توهین به افکار عمومی جامعه نیست؟! آیا افراد دیگر که نفوذ و قدرت شخص مذکور را ندارند تاب و توان اراده چنین عمل جسورانه ای را دارند و قوه محترم قضائیه که حافظ امین حقوق همه آحاد ملت است اجازه چنین مانورهایی را به آنان خواهد داد؟! آیا اگر کسی توسط نظام بالید و به منصب و قدرت دست یافت، باید از این قدرت برای اعمال نفوذ و قانون شکنی استفاده کند؟! آیا این کار جفای به مردم، قانون و نظام اسلامی نیست؟! حَتَّىإِذارَأَوْامایُوعَدُونَفَسَیَعْلَمُونَمَنْأَضْعَفُناصِراًوَأَقَلُّعَدَداً. (جن:۲۴)

دورزدن قانونعبدالرضا اسدی دبیر بخش سیاسی نسیم دلفان


در این باره:

» شیفتگان خدمت یا تشنگان قدرت!!!/جراحی شناسنامه برای جوان شدن به عشق نمایندگی مجلس

» تقدیر مردم دلفان از برخی رسانه های لرستان از جمله نسیم دلفان به خاطر انتشار یک گزارش افشاگرانه

» یاداشت جنجالی (جراحی شناسنامه برای جوان شدن به عشق نمایندگی مجلس) در جشنواره مطبوعات تقدیرشد

» ایدئولوژی ناشایست “صغر سن” برای راه‌یابی به مجلس ناکام است

» حکایتی واقعی به زبان طنز/اندر احوالات شناسنامه و دو دوزه بازی!

۶۳ نظر

 1. با سلام این بزرگوار اگر این قدر تشنه خدمت به مردم این مرزبوم است . در این چندین سال که گذشت چه خدمتی که برآیند برنامه های ایشان باشد را برشمارد اگه می فرمایید اسفالت و برق و گاز به شهرمان آمده این که از برنامه های بلند و کوتاه مدت نظام است که برای شکوفایی کل کشور مصوب می گردد.
  انشاالله که قوه قضاییه رای ناحق صادر نکرده و نمی کند چونکه این عزیز چرا بعد از گذشت ۳۵ سال با این نام و نشان چه پست مقام های که داشته اعتراضی نداشته ، چی شد این آخرهای عمر خواب دید یا برادر مرحومش به خوابش آمد که دست به این عمل …. زده است .

 2. بااینکه قوه قضاییه، قوه ای مستقل ومقتدر است وعدالت را سرلوحه کارخودقرارداده اما همه مردم میدانند این درخواست آقای… یه ظلم وبی قانونی فاحشه اگر خدایی نکرده قوه قضاییه با درخواست ایشان موافقت نماید مردم هم به عدالت وهم به صلابت وبی طرفی قوه قضاییه شک میکند، قوه قضاییه نباید اینقد اجازه بدهد امثال این آقا تشویش اذهان عمومی نمایند و باعث شائبه شود زودتر حکم قاطع صادر نماید

 3. برادر الشتری

  نویسنده گرام تو چرا می ترسی و این چنین هراسانی خیالت راحت ان شخص بیشتر از بقیه نمایندگان رای دارد به احترام مردم حرف بی ربط نزن !!!

  • آره به واسطه ی …ها و …هایی که به مردم سلسله و دلفان کرده صد درصد رای میاره.بابا کمی بترسید از خدا.
   این آقا دیگه تموم کرده.
   انقد به جا مردم حرف نزنین.مردم خودشون عقل دارن.
   در ضمن شک ندارم که تو یکی از اون پاچه خوارای آقای پیر هستی که با اسم الشتری وارد شدی یعنی از الشترم طرفدار داره
   قول چه پستی بهت داده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • اتفاقا شما حرف بی ربط میزنی وازگفتن حقایق هراسانی ومث کبک سرتو زیر برف کردی فک کنم یه قرن عقبی

 4. محمدکولیوند الشتر

  اتفاقا کاملا برعکس ماجرا را بیان نموده اید
  فرد مورد نظر در طول این چهار دوره به جز خدمت به خلق خدا کاری انجام نداده نمونه اش هم انتخابات دور قبل که با کمک های مردمی ستادهایش را چرخاند و او حتی حقوق نمایندگی اش را خرج کودکان بی سرپرست نموده است.
  برادر عزیز از روی غرض و کینه مطلب ننویسید اگر این آقا بتواند شناسنامه اش را کوچک نماید باید خود را در معرض رای مردم بگذارد اگر مردم او را انتخاب کردند بدانید که مردم به ساده زیستی و بدون تکبر بودن او رای داده اند. برادر عزیز روزنامه نگار اگر واقعا دلت برای این مردم تنگ میشود در مورد ناکارآمدی نماینده فعلی چرا حساس نیستید و مطلب نمی نویسید.
  برای چه ما باید وقتی صدا و فریادهای نمایندگان کوهدشت و الیگودرز را در تریبون های مجلس بشنویم از غصه به خاطر داشتن چنین نماینده ای که فقط نگاه میکنیم ساکت نسشته است شرمسار شویم.
  برادر من آقای… درست نطق نداشت ولی وزرا و استانداران اینقدر ازش میترسیدند که همیشه بودجه دو شهرستان از کل استان بیشتر بود. حالا شمااز همین الان به فکر تخریب افتاده اید مطمئن باشید نتیجه عکس خواهید گرفت

  • اقای محمد کولیوند الشتر چه عواملی باعث شده که این نماینده فعلی وارد مجلس شود چرا بی ربط می نویسی چرا کالبد شکافی نمی کنید اگه به نیروی جوان اجازه عرض اندام داد اگه دست از سنت گرایی بر ندارید اگه اگه اگه وووواگه اصلا اگه الشتر رو از نوراباد جدا می کردن ما تکلیف خودمان روبیشتر می دونستیم

  • پس اون همه زمین و این همه مال ارث … بوده.
   دلم سوخت
   ساده زیستی!!!!!!!!!!آقا بشین

   اعتماد به سقفت منو کشته

  • دوست کولیوند الشتری؛ قطعا حضرتعالی از آن دسته افراد الشتری بزرگواری که از اون کارا واست انجام داده …متاسفم که در خلاف جریان آب شنا میکنی مطمین باش قوه قضاییه بخاطر ایشون حاضر نیستند که خودشونودر این دنیا واون دنیا زیرسوال ببرند

 5. خیلی ترسیدید برادرمن .نسیم دلفان هم که بازیچه یک سری افرادکه شده که به خاطر منافع شخصی انطوری دارن به اب واتش میزنندکه نماینده ای که ازجنس مردم است وهمیشه خودراازمردم جداندیده است راتخریب کنند.فکرمیکنید بااین کارها مردم ازاو روی برمیگردونن نه عزیز من. یک نصیحت داستان عزل فرمانداربومی راکه یادتان نرفته اونقدرالکی ازش تعریف وتمجید میکردیدکه استاندار فهیم متوجه شد که فرمانداربازیچه یک سری افررادسودجوشده است که در یک اقدام انقلابی اوراعزل کرد.برادرمن بترسیداز روزی که انشاله در اسفندماه اینده بارای شصت هزاری نماینده شود انشاله

  • دوست خوبم به دیدگاه های درج شده ات کاری ندارم اما نمی شود شما توی خونه ات بنشینی و با یک سیستم (آی پی مشخص) با چندین اسم متفاوت کامنت بگذاری به این خیال که مخاطبان گمان کنند طرفداران مختلف وی کامنت گذاشته اند.
   حتی کامنت گذاشتن مان هم باید با تقلب باشد؟؟؟

  • بنده تمام مسایل وموضوعات نسیم دلفان را دنبال میکنم هیچوقت ازجناح یا شخص خاصی جانبداری را نداشته فقط آلام ومشکلات مردم را بیان نموده که البته طبیعیست که به مذاق خیلیا خوش نیاید ایشان بخاطر خدا قلم میزنند وبس،
   و اما در خصوص اظهار نظرتون در مورد آقای … باید بعرض برسانم ایشان با اینکه اکثر مسئولان منطقه از جمله … خواهر زاده اش بود و رییس آموزش پرورش چها که نمی کردن و…..بازهم در شهر و روستاهای نورآباد رای دوم را آوردند در خصوص خدمت هیچ خدمتی به عموم ارایه ندادند البته بله خدمت کردند اما برای عده ای خاص که اونم خدمت نمیشه،که قطع به یقین حضرتعالی یکی از آنانی

   • اینجانب بانظر شما موافقم درود بر سایت محبوب ومردمی نسیم دلفان ،بااقتدار راهتان را ادامه دهید چون پشتوانه شما ها مردم بی ادعاست

  • شما که از دارایی های اسشان در شهرهای متفاوت خبر نداری و لی بی خبر هم نیستی خودت را به بی خبری زذه اید

 6. اتفاقاّ همین نماینده بهترین بوده و اگه بیاد معلوم میشه مردم کی را می خوان چون غیر او را هم دیدن که هیچ کاری نکرده

 7. اگه بیاد به این سایت میگه این خبرش یعنی چه

 8. مدیر مسئول سایت نسیم دلفان بنده خود را در حدی نمیبینم که نصیحتی به جنابعالی کرده باشم و خود محتاج نصایح دیگرانم ولی این دو بیت شعر فقط و فقط مظنون شاعر مصداق افرادی مثل جنابعالیست قلم چو گرفتی دو رویی مکن غرض ورزی کینه جویی مکن قلم گیر همچو قلم راست باش نه هر کس خیال کجت خواست باش قلم چو خلاف ره مردم است قلم نیست زهر نیش ک‍ژدم است بس کن قانون به حرف من جنابعالی نیست توهین کردن به این عالم مجاهد وارسته توهین به همه مردم است توهین به همه افرادی است که چندین دور این فرد را وکیل خود دانسته و الان هم ارادت خاصی نسبت به این بزرگوار دارند برای چندمین بار است که اذهان عمومی رو جریحه دارکردی به کجا میخوا برسی چه خواسته نا معقول وخارج از چهارچوبی داشته ای که دست رد به سینه ات زده و الان داری میسوزی خجالت بکش .

  • عبدالرضا اسدی خسروخانی

   با عرض سلام خدمت شما و تشکر از کامنتتان؛ بنده تعجب می کنم شما در کجای متن توهین مشاهده فرمودید؟ آیا اگر رسانه ای برایش سوال پیش بیاید که چرا فردی می خواهد فراتر از قانون عمل کند این امر توهین است؟! این دیدگاه شما با گفتمان معمارکبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری همخوانی ندارد. باید نقد قدرت را به عنوان یکی از هدایای گفتمان انقلاب اسلامی به ملت فهیم قبول کنیم. جناب آقای … برای همه ما عزیز و محترم و به عملکرد ایشان اصلاً کاری نداریم اما وقتی که پای قوانین مدنی به میان می آیدهمه در برابر آن مساوی هستیم در این امر حتی رسول مکرم اسلام(ص) هم مستثنی نیست؛ چرا که قران خطاب به ایشان می فرماید: قل انی بشر مثلکم الا ان یوحی الیّ… این همین معنی را می دهد. من معتقدم حسن و قبح فعلی انسان موثر از فاعل آن نیست که ما بخواهیم فعل را نسبت به فاعلش بسنجیم که اگر «آ» کاری را کرد خوب است چون «آ» خوب است و اگر همان کار را «ب» کرد بد است چون «ب» بد است. این منطق نیست این سفسطه است و با تمام احترامی که برای مخاطبان قائل هستم شعر بسیار خوبی را که نوشته ای با این مطلب ما همخوانی نداشته و نسبتش با این مطلب مغلطه می باشد. حقیر سراپا تقصیر معتقد به این حدیث از امیر المومنین علی(ع) هستم که می فرماید قلم شما زبان شما در پیشگاه پروردگار است… بنده دور قبل از حامیان (ایشان) بوده ام اما کار غیر قانونی را باید تقبیح کرد تا در جامعه باب نشود فردای قیامت خدای قهار در خصوص همین کامنت ها هم از ما حسابرسی خواهد کرد… ماعهد اخوتی با کسی نداشته جز با خدا و این می شود مفهوم همان لا اله الا الله. پاینده باشید.

 9. سلام برادر اسدی دست مریزاد تبارک الله.

 10. سلام . اینهمه خدمت به مردم کرده بزارید یه کار هم برا خودش بیچاره بکنه . خیلی ها هفت هشت ده سال کوچیک کردند و الان جز هیات علمی دانشگاهها و غیره هستند و خیلی ها شغل های خوبی بدست اوردند.الان دیگه سخت میگرن و پارتی بازی شده و ….اشتباه کردن باید همون بیست سال پیش ده سال کوچیک میکرد!!!!!!!!!!

 11. اگر قانون اجازه بده وبیاید حتما رای مردم به سمت ایشان می باشد ولی جناب سردبیر نسیم دلفان بهتره از مردم وافراد انقلابی حمایت کند نه با این نوشته های ساراپا یک قاض به افرادی که از دوران جوانی با موجودیت نظام زاویه داشته و الان سودای نمایندگی دارند حمایت کند جناب نسیمی تو که از اسمت پیداست با هرنسیمی چهره عوض میکنی دیگر بس کن با عایق وخواست مردم و احساسات جوانان بازی نکن

  • امیرخان دورقبل ایشون با اون همه …..؟! در نورآباد رای دوم را آورد اگه …..؟ بقول … تقلی نبود که آخرم نمیشد برو بین مردم ببین چی درموردش میگن بعد نسیم دلفان که جز واقعیت چیزی ننوشته که سوختی

   • دوستان خوب خواننده باور کنید … با این کاراش خودشو تحقیروسبک میکنه گیرم که موفق بشه وسنشوکوچیک کنه آیا چیزیو درست میکنه ،؟آیا دوباره حق کشی وظلم به سایرین شروع نمیشه؟دوستان عاقلانه فکرکنید ما شهید دادیم ۸سال جنگیدیم برای چی ؟
    بااحترامی که برای ایشان قائلم ولی ایشان حتی یک دقیقه در جبهه نبوده که بداند چه جوانان ودلاوران بخاطر عشقشان به امام ورهبری برای مبارزه باظلم شهید شدند
    این داستان صغرسن یک قانون شکنی محض و به نوعی دور زدن قانون است اگر سنشان درست شود دو مشکل عظیم رخ میدهد یکی شکاف بین مردم و قوه قضاییه و روح اعتماد به قوه ای که باید منشا عدالت باشد و هم باعث بروز درگیری ها و مسایل امنیتی میشود و بااین کار بار سنگینی را بر دوش نظام میگذارند خواهشا مواظب باشید

  • سلام بنظر شما هرکس مخالف عملکرد این عزیز شما باشد انقلابی نیست ، ولی کسی که جوانان پاک این مرزبوم را از انقلاب اسلامی دور نگه می دار انقلابی نیست ویا کسی که مسئولیتی دارد به مردم به صورت مساوی کمک نمی کند انقلابی نیست .

 12. و خدایی که در این نزدیکی است…..
  کمی از او بترسید
  خدایا سرزمینم را از این نادانی ها نجات بده!!!
  امیدوارم قوه ی قضاییه تصمیم درست رو بگیره.این اقا شانزده سال از مردم نورآباد …گرفت امیدوارم …شه.
  آقایی که داری با اسم های مختلف{مثلا الشتری}کامنت واسه آقای …. میذاری مگه چه پست و مقامی بهت داده که از خدا هم دل کندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  داستان جدیدتونه؟؟؟؟؟؟؟؟مگه تو خانواده چی بهتون نشون دادن که اینطور میشید؟؟؟؟؟مردم همه از … این برادر باخبرن.بهتره خودشو اذیت نکنه و اسم برادر و خانوادشو …نکنه.بس کنید دیگه !!!!!!!!الله اکبر …
  اقای محمدی وصیت نامتو بنویس نزدیکه

  • واقعا متاسفم .واقعا . چرا وصیت نامه بنویسه چون حرف حق نوشته چون دست بعضیهارو رو می کنه عزیزم نمیدونی بدون کار نشریه همینه باید مردم بدونن دنیا چه خبره باید مردم رو بیدار کرد چراسرتونو مثل کبک زیر برف می کنید چرا اینقدر حرف حق تلخه .درود بر سردبیر سایت …اقایان چرا حرف پوچ می نویسید اقای سردبیر اقای محمدی فقط از خدا بترس اینها مشتی ادم ……………

   • نسیم محترم دلفان اینها بی جا می نویسن اینها بازم دنبال طایفه بازی وپارتی بازین اینها دنبال منافع شخصین اینها توفکر رشد دلفان حق پایمال شده نیستند خدایا تا کی بکشیم تاکی .

 13. امام علی (ع) می فر ماید« ای مردم! سزاوارترین اشخاص به خلافت، (وزمامداری) آن کسی است که در تحقق حکومت نیرومندتر، و درآگاهی از فرمان خدا داناتر باشد، تا اگرآشوب گری، به فتنه انگیزی برخیزد، به حق بازگردانده شود، و اگرسرباز زد با او مبارزه شود.این است عدالت در حکومت امام علی آنهایی که خبری از قشر متوسط و فقیر جامعه ندارند و فقط در خدمت یک گروه اقلیت هستند چه خبری از عدالت دارند این فرد که با صغر سن سعی در … دارد چگونه سعی دارد حقوق از دست رفته مردم را به آنها بازگرداند

 14. با سلام
  این آقای … مگر عدالت و بی طرفی قوه ی قضائییه را هم مانند عدالت خود پنداشته اند که در خدمت وی باشند و سن وی را هر طور بخواهد پوشش دهند، نه این افکار… و واهی بیش نیستند که در ذهن … و …ی وی میگذرد

 15. نگذارید با صدور رأی موافق با کوچک کردن سن آقای … مردم در عدالت قوه ی قضائییه ی عادل و با درایتمان شک کنند

 16. محقق، پژوهشگر، مولف، استاد دانشگاه،اما قبل از همه یک انسان فانی از دلفان محروم.

  یا ایها الذینَ آمَنُوا آمِنوا؛ یعنی ای کسانی که ایمان آورده اید، ایمان بیاورید. چرا قرآن این حرف را می زند؟! قرآن می خواهد بگوید ایمانتان ایمان واقعی نیست و در جای دیگر می فرماید بل انتم تسلمون و لن تدخل الایمان فی قلوبکم، یعنی شما در حد همان مسلمانی مانده اید و فعلاً ایمان در دلهایتان وارد نشده است. این را خداوند خطاب به مسلمانان منافقی گفت که ایمان در دل هایشان وارد نشده است. خداوند این افراد را اخسرین یعنی زیانکارترین افراد می داند و خطاب به نوع بشر می فرماید هل انبئکم بالاخسرین اعمالاً الذین ضل سعیهم فی الحیات الدنیا و یَحسبون اَنَّهم یُحسنونَ صُنعا یعنی زیانکارترین مردم کسانی هستند که بد عمل کرده اند اما خودشان پنداشته اند که عملکردشان بهترین است. برادران و خواهران عزیز فرد مذکور که مجتهد هستند را ما مایه افتخار خود می دانستیم اگر ایشان می آمدند با اخلاق کریمه عمل می کردند و کاندیداتوری مجلس را به تازه نفس ها داده و خود برای نمایندگی خبرگان کاندید می شد.
  واقعاً من به عنوان کسی که عمری در بحث انتخابات با ایشان بوده ام این سوال برایم پیش می آید؛ آیا ایشان همانطور که دوست عزیزم جناب آقای اسدی که حقیقتاً از دلسوزان شهرستان است اشاره فرموده فکر نمی کند که این رفتار ایشان جایگاه اصولگرایی و اصولگرایان را در دلفان و سلسله تضعیف می کند. عمری به ما نقد می شد که چرا ایشان که شرح ئصدر ندارد از او حمایت می کنید ما می گفتیم ایشان مومن است و رفتار انقلابی اش در مجلس ششم ما را بر آن داشته که به عنوان اصولگرایان شهرستان از ایشان حمایت کنیم. الان این حرکات تهییج کننده ایشان باعث شرمندگی ما شده. جناب اسدی درست گفته به خدا هیچ اصولگرای باوجدانی نیست که این کار ایشان را قبول کند مگر کسانی که به فکر منافع شخصی خودشان باشند و از کار ایشان حمایت کنند. آقایان باور کنید به قول آلوین تافلر ما در موج سوم یعنی در موج انفجار اطلاعات و دهکده جهانی قرار گرفته ایم کوچکترین رفتار و گفتار ما به طور وحشتناکی رصد شده و در بوته قضاوت قرار می گیرد و بد اخلاقی ما نیروهای انقلاب به فقط به پای خودمان ثبت نمی شود. ما وامدار خون شهدا و امام عزیزو رهبر فرخنده امان هستیم. با خود خواهی هایمان به این واژه های مقدس خیانت نکنیم. در پایان ضمن تشکر از دوست دلسوز و ارزشی امان چند توصیه دارم:۱- فرد مذکور قبل از دادگاه تجدید نظر درخواست تجدید نظر خواهیش را باز پس گیر به احترام همه ما که عمری برایش زحمت کشیده ایم. ۲- اصولگرایان شهرستان واقع بین باشند به خدا قسم این رویه را اگر شما خاتمه ندهید و یک چهره جدید را حمایت نکنید شکست سختی در پیش رو داریم که صدمات جبران ناپذیری به همه ما خواهد زد.۳- قوه محترم قضائیه و شعبه ۲۹ دادگاه تجدید نظرتهران بداند در مورد پرونده ای می خواهد رای صادر کند که شاید بیش از صد هزار نفر در این دو شهرستان نسبت به آن حساسند پس با درایت و مثل همیشه جانب عدالت را در این پرونده رعایت و مقهور زیاده خواهی و فشارهای محتمل نشوند. زنده باد ندای عدالت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان ناهنجاری ها.

 17. ضمن سپاس از سایت وزین نسیم دلفان وتشکراز آقای اسدی، بااینکه احترام خاصی برای ایشان قائلم ولی باید بگم اقدام وی یک نوع دهن کجی به مردم و قوه قضاییه میباشد و واقعا بااین اقدام خیلی برای قوه قضاییه جو درست کرده چون … و باعث بدبینی مردم به قوه قضاییه میشن
  قوه قضاییه باید سریعتر به این ظلم و دور زدن قانون خاتمه دهد

 18. مطمین باشید دستگاه قضا این بی عدالتی رو تایید نمیکنه همونطوریکه در دادگاه بدوی خواسته ایشان را رد کردن ،قوه قضاییه موظفه که به هر درخواستی رسیدگی کنه اگه خواسته آقای… رو تایید کردن اونوقت باید پرسید بر چه اساسی قضاوت شده است؟…

 19. گیرم که شناسنامه اش را کوچک کند با حضور قطعی اقای … شکست ایشان در انتخابات قطعی ومسلم است .لذا مردم ما نگران نیاشند…

 20. نگران نباشید!!!!!! قوه قضاییه قوه ایست عدالت محور و مردم دوست و هیچ گاه به خواسته های نا بجا و قانون شکن نظر مثبت نمیدهد.

 21. با سلام به مردم شریف سلسله و دلفان
  مگه آقای ….. کاری جز پارتی بازی و دنبال کردن منافع شخصی خود و اشخاص معین جهت ماندن در ادامه خواسته ها و امیال شخصی{که همان ماندن و بدست آوردن قدرت است}کاری دیگر انجام داده است؟؟؟؟؟؟
  بهتر است بس کند.سی و پنج سال خدمت کرده و از نطر سنی هم ناتوان است.جهت رضای خدا بگذارد افراد جوان تر و توانا تر به میدان انتخابات بیایند.از خدا بترسد.مسئولیت سنگینی را که توانایی آن را نداشته و ندارد به دنبالش نرود.
  با تشکر سایت نسیم دلفان که اخبار شهرستان را به درستی برای مردم منعکس میکند.


 22. چرا از نماینده فعلی انتقاد نمی فرمائید بجز عزل ونصب مدیران کار دیگری انجام نمی دهد
  من معتقدم آقای … به رغم پیر بودن و به قول شما ناتوان بودن … شرف دارد به امثال نماینده فعلی و… که این همه افراطی دور و برشان را فراگرفته

 23. با سلام خدمت مدیر مسئول سایت نسیم.
  جناب آقای محمدی عزیز بنده از طرفداران سایت شما از قدیم بوده و هستم و هر وقت مطلبی هم نوشتید همیشه کامنت گذاشتم ولی این شرط انصاف نیست که شما در پیش گرفته اید بنده از زمانی که به سن رای دادن رسیده ام و تا دوره گذشته به آقای… رای داده و از طرفداران ایشان بوده ام ولی در این کامنت قصد طرفداری از این رفتار ایشان (صغر سن) را ندارم ولی … انسان وارسته و عالم و خداترسی است و از سایت وزین و مدیریت خوب شما بعید بود که چند بار بحث صغر سن را در سایتتون بنویسید که هر بار برخی عزیزان ناآگاه بخواهند با نوشتن برخی کامنت ها به شخصیت ایشان که انصافا انسان وارسته ای است …توهین کنند
  جناب محمدی عزیز امیداوارم مثل گذشته در نوشتن و انتخاب مطالبتون کمال مدیریت رو به کار ببری تا خدای ناخواسته برخی افراد از روی غرض و یا ناآگاهی به کسی تهمت و توهین نزنند.

 24. بنده از طرفداران دور قبل آقای… هستم، ایشان انسان باتقوایی است من خودم شاهدم در حین حرکت از یک روستاو به روستای دیگر در ماشین همش نافله می خواند. زهد و تقوای این مرد مومن را همه دوست و دشمن می دانند. بنده به عنوان یک دوست و ارادتمند از ایشان تقاضا دارم که در این ایام پیری دست به چنین کاری نزند و در عرصه های دیگر کار کند. متاسفانه این راهی است که اطرافیان و احتمالأ فرزندانش جلوی پایش می گذارند. فرزندانش خامند آقا زادگی را دوست دارند اما آن ها باید بداند با این کارشان وی را خورد خواهند کرد و ما این کار را دوست نداریم. ما منتظریم ایشان برای مجلس خبرگان رهبری بیاد تا دوست و دشمن از او به عنوان یک خودی رای بدهیم. این کار ایشان موقعیتش را در آنجا هم به خطر می اندازد.

 25. الشتری واقعی

  در جواب آن دو به ظاهر الشتری بایستی عرض کنم ما تمام سه الی چهار هزار نفر الشتری را که هر دوره به این آقا رای میدهند بهتر را از مادرشان می شناسیم و میدانیم اهل سواد و کامنت گذاشتن نیستند چون علمش رو ندارند پس لطفا سعی نکنید این نماینده رو در الشتر با نفوذ جلوه دهید ما مردم الشتر همچون مردم عزیز نورآباد خواهان نماینده ای هستیم دلسوز و کارا و فرقی هم نمیکند الشتری باشد یا نورآبادی مگر سوری همولایتی ما نبود چه گلی به سر سلسله زد که به دلفان نزده باشد

 26. خانه نشین فاز 2

  آقای اسدی باسلام
  باز قضاوت عجولانه نمودی شما قصاص قبل از جنایت نمودی
  مگه نشنیدی که میگن پیش از آخوند منبر مرو
  شما که خودتان ادعای اصول گرایی در سر داشتید از شما بعید بود

  • اتفاقاً بنده یکی از خوانندگان پرو پاقرص مطالب آقای اسدی هستم، ایشان را به خوبی می شنایم چون همکارش هستم و در مدارس از نزدیک با ایشان کار کرده ام، ایسان فرد با تقوا و با سوادی هستند. این را همکارانی کا در مدرسه با ایشان بوده اند به خوبی می دانند. من به شخصه آینده بسیار روشنی را برای ایشان تصور می کنم. در هیچکدام از مطالب منتشر شده ایشان بنده قضاوت بد ندیده ام. من شاهدم که مطالب ایشان معمولاً جزء پربیننده ترین مطالب است؛ چراکه ایشان حرف دل مردم و جوانان را می زنند. به ایشان خدا قوت و خسته نباشید می گویم ای کاش ما چند جوان پاک و خوش فکر مثل ایشان داشته باشیم. ایشان با وجود اینکه اصولگرا هستند اما در برخورد با مسائل اجتماعی با متانت، اعتدال و عدالت برخورد می کنند. کار بد بد است؛ چه اصولگرا انجام دهد و چه اصلاح طلب. ای کاش رویه ایشان را همه اصولگرایان و اصلاح طلبان شهرمان در پیش بگیرند تا کسی جرات نکند با پشتوانه طرفداران و جناحی بازی هر کاری بکنند.و بداند که حتی دوستانش هم کار زشتش را قبول نمی کنند. خواهش می کنم دوستان عزیز کسانی مثل آقای اسدی را تقویت کنید نه تخریب.

  • آقای اسدی هیچ قضاوتی نکرده فقط یک معظل ویک بی قانونی رو به تصویر کشیده قضاوت با مردمه مث اینکه توی باغ نیستی ،صغرسنی این آقا یعنی بی اعتمادی مردم به دستگاه قضاست

 27. با دست مریزاد به جناب اسدی.دوستان، ما به همچنین نوشته هایی نیاز داریم. آقای اسدی و امثال ایشان را که در این وانفسا اندک شمارند از نوشتن و نقد کردن منع نکنیم اگر چه جاهایی را هم نپسندیم.

 28. دوستان طرفدار این آفا، همچون مریدان شیخ شکرستان اند و بی هیچ فکری … می کنند و … که مردم این شهر به تماشا نشسته اند.

 29. سلام دوستان این همه انتقاد الکی تا کی این همه اهل قلم این همه ادعا با این همه عقب ماندگی جور در نمیاد

 30. کسی نگفته این آقا بهترین نیست ، فرمایش شما متین ولی باکدام وسیله اندازه گیری ، اندازه خوب و بد را گرفتی .ولی اقدام ایشان برای هر فردی که ایشان می شناسد در حد انسان درست کاری نیست چونکه ایشان اصلا چنین برادری نداشته است و ما هم اطمیان داریم که قوه قضاییه دنبال عدالت واگر خدای نکرده قوه قضاییه اشتباها این درخواست رای رای مثبت دهد آثار بدگمانی آن برای نسل های آینده می ماند .

 31. ضمن سلام و خسته نباشید آفرین بر شما ولی برای من جای سوال است که شما دلواپس قوه قضایه هستید یا دلواپس آین آقا .. معلومه قوه قضایه در طول این ۳۷ سال امین مردم بوده و هست ولی آیا افرادی نیستند با سند سازی جعلی پیروز میدان شوند .

 32. بزرگواران سیاسی و با دل و جرات ، قطعا قوه ی قضاییه و سایر قوای نظام جمهوری اسلامی وظایفشان را درست انجام میدهند – اینکه شما از الان برای قوه قضاییه کسب تکلیف میکنید و آنرا در یک سایت رسمی به اشتراک میگذارید تخلف است – توصیه میشود شما که دم از قانون میزنید با دقت بیشتری به قانون عمل کنید – مبادا قانون قبل از رسیدگی به اتهامی که درخصوص آقای … مطرح میکنید ابتدا گریبان خودتان را بگیردچون بهر حال تا قبل از اثبات حقایق توسط قضات محترم ، نظر شخصی خودتان را در خصوص فرد مذکورو حتی قوه قضاییه با هدف تشویش اذهان عمومی وبدبینی نسبت به فرد مذکور یا قوه مذکور که هر دو جای بررسی دارند اعلام نموده اید و حتی اگر نیت شما کاملا خیر باشد که انشاالله همین گونه است باز هم به نوعی جای بررسی و تخلف از قوانینی که باید نسیم دلفان از آن آگاهی کامل داشته باشدهست- برای تمام بزرگواران سلسله و دلفان آرزوی سربلندی در دنیا و آخرت را دارم .

 33. جناب سردبیر نسیم دلفان به قول خودت آقای عادل لطفا مطالب کسانی که می خواهند خودشون برا نمایندگی و یا برا آشنایانشون تبلیغ کنند رو سایت نزارید ایشان یکی از بهترین نمایندگان … بوده اند و قطعا به توکل برخدا با تمام قوا خواهد آمد

 34. اینکها جز پاچه خوار سایرین که بتوانند بر ضد دیگران بنویسند کسی نیستند که اهل قلم باشند اگه اهل قلم اند قلم شان رو درست استفاده کنند ایشان را می شناسم که از اصلاح طلبان سخت هستند که از هر تهمتی به اصولگرایان کوتاه نمی آیند

 35. محمدکولیوند الشتر

  در جواب ان کسی که خودش را الشتری واقعی معرفی کرد باید بگویم که شما مثل اینکه هنوز یاد ندارید که همین نماینده چهاردوره ای همیشه هفت هشت هزار رای را در شهرستان الشتر به خوداختصاص میداد.حالا تو میگی که طرفداران نماینده سابق اهل اینترنت وکامنت گذاشتن نیستند. برادر من اتفاقابرعکس فکرمیکنید.درجواب نسیم دلفان هم بایدبگویم که چراهمیشه دنبال منافع خودهستید ازاین مطالب چه چیزی عایدتان میشودمگراینکه کاری نابجا ازنماینده سابق خواستید برایتان انجام نداده است.برادرمن ایا پیش خودتان فکرکردهاید که چرامردم دوباره مشتاق کاندیداتوری نماینده چهاردوره ای هستندبرای این است که ازشعارهای نماینده فعلی که نتوانست هیچ کدام راعمل نمایدخسته شده اندوفکرمیکنندهمان نماینده چهاردوره ای که بدون هیچ گونه تکبروغرور حرفهای موکلینش رامیشنیدومشکلاتشان راهرچقدرهم کوچک بودند واسشون حل میکرد برای اونهادرمجلس باشه بهتراست. خودحاج اقاتمایلی برای ورودبه این عرصه نداشت بااصرارمردم فهیم دوشهرستان که نتوانست به انها جواب منفی بدهددارد واردصحنه میشود.شماهاهم ازروزی که اعلام کرده که می اید ازترس دست به هرکاری میزنیدچون مطمئن هستیدباوجودحاج اقا کسی نمیتواندبااومقابله کند.

 36. با سلام.پیرمرد پر حاشیه بی خیال شو.۴ دوره رفتی چکار کردی که این دوره میخوای انجام بدی؟!!!!!!

 37. محمدی جان برخط ها را کی تغییر میدی جان خودت،قولی چیزی بهت داده؟ وعده سرخرمن،مسئولیت می خواهی؟ بیطرف باش برادر باور کن ضرر می کنی این شخصی که توطرفدارشی آدم هزار چهره ای است باور کن رای نمیاره خودتو خراب نکن دوست نازنین

 38. به حال همشهریانم درسلسله ودلفان تاسف میخورم که چهاردوره ازعمر ابادانی این دوشهرمظلوم راازدست دادند وازکشورجاماندندباانتخابشان

 39. کولیوند الشتر

  برادرنویسنده حضرتعالی خواب تشریف دارید براساس گزارش سازمان پزشکی قانونی وجواب مثبت ازمایش ژنتیک سن حاج اقا به سال ۱۳۲۳ تغییر یافت.قابل توجه برادران فرج الهی واسدی این اتفاق مهم درتارخ ۲۷/۵/۱۳۹۴اتفاق افتاد.

  • رانت و لابی گری و نفوذ سیاسی هم در میان نبوده! آزمایش ژنتیک بوده خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ…
   خدایا چه مملکتی داریم ما…

 40. سایت محترم نسیم خان برای چه نظرات روچاپ نمکنیید .مگه ماچی گفتیم ماخواستیم به مردم دوشهرستان اطلاع دهیم که بافضل پروردگارمشکل حاج اقا حل شدوباتمام قواواردصحنه انتخابات میشود .وبرای افرادی مثل اقا مسعودکه مدت یک سال است تمام وقت خودراصرف گذاشتن مطالب خلاف شرع وتخریب گذاشته است متاسفیم .چون قران میگوید ومکرومکراله ولله الخیرالماکرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.