شنبه , ۲۳ تیر ۱۴۰۳

قهرمان بوکس نونهالان کشور دلفانی است اما چرا در تیم ایلام مبارزه کرد!!!

نخستین دوره جشنواره بوکس نونهالان کشور در رده سنی ۱۳ تا ۱۴ سال با حضور ۶۶ بوکسور از ۲۹ استان کشور باهدف پشتوانه سازی برای تیم‌های ملی بوکس برگزار شد…


نسیـــم دلفـان – در این مسابقات ، بوکسور دلفانی “اشکان خان محمدی” توانست با شکست مقتدرانه حریفان خود ، مدال طلای این رقابتها را کسب نماید.

چیزی که تعجب ما را برانگیخت حضور این قهرمان نونهال در تیم استان ایلام بود و مدال طلای وی بنام این استان رقم خورد!

    photo_2016-03-07_13-04-22.jpg    .    photo_2016-03-07_13-05-00.jpg

موضوع را از مربی این ورزشکار سؤال کردیم.

داود اکبری سرمربی دلفانی تیم بوکس استان ایلام که خود نیز از ورزشکاران ارزنده این رشته است به خبرنگار نسیم گفت: ما بوکسورهای بسیار قدری در استان لرستان داریم ، در رده نونهالان بوکسورهای پرقدرتی همچون اشکان خان محمدی و فرزاد همتی جزء مقامهای نخست استان قرار دارند اما متاسفانه این ورزشکاران در ترکیب تیم اعزامی لرستان به این دوره از مسابقات قرار نگرفتند.

این مربی بوکس افزود ، پیگیری های ما هم هیچ نتیجه ای نداد و نهایتأ ناچار شدم از طریق رایزنی با مسئولین بوکس استان ایلام ، برای شرکت این دو ورزشکار نونهال در مسابقات تلاش نمایم.

وی اضافه کرد : با توجه به سهمیه اندک استان ایلام تنها توانستم اشکان خان محمدی را در ترکیب تیم جای دهم و در نهایت این مبارز مقتدر توانست مدال طلای این مسابقات را بر گردن بیاویزد.

شایان ذکر است – استان ایلام در مجموع نتایج تیمی ، با کسب مدال طلای این ورزشکار دلفانی و همچنین مدال نقره پویا شاهمرادیان ازایلام و مدال برنز محمد امیر رستمی از ایوان توانست عنوان نایب قهرمانی این دوره از رقابت ها را کسب نماید.

تیم اعزامی استان لرستان با عدم حضور این ورزشکار در ترکیب تیم ، نهایتأ نتوانست مقام خوبی را در بین تیم های شرکت کنننده کسب نماید.

پیش از رقابت های نونهالان ، مسابقات بوکس نوجوانان کشور نیز برگزار شد و تیم استان لرستان با حضور دو نوجوان دیگر دلفانی بنام های رضا صحرایی و ایوب سبزی معروف به سعید سبزی در جایگاه سوم ایستاد.

نوجوانان لرستانی در این مسابقات موفق به کسب چهار مدال شدند.

20630194834479906581.jpg

در این مسابقات رضا صحرایی و ایوب سبزی موفق شدند در وزن های ۴۶ کیلوگرم و ۵۰ کیلوگرم به ترتیب مدالهای طلا و نقره این مسابقات را کسب کنند.

قابل ذکر است ، ایوب سبزی در این مسابقات توانست حریف قدرتمندی همچون آشور محمدزاده قهرمان آسیا را شکست دهد.

همچنین حمید قائدرحمت و حسین طاهری به ترتیب در اوزان ۵۴ و ۶۰ کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شدند.


» حضور بوکسورهای لرستانی درتیم ملی/دو بوکسور از دلفان و یک بوکسور از خرم آباد

» مطالب صفحه ورزشی نسیم دلفان را دنبال کنید (اینجا)


 تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری نسیم دلفان دریافت کنید.
برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۶ نظر

  1. احسنت بر این ورزشکارکه برای استان لرستان مسابقه نمیدهد ما هرچه بدبختی میکشیم از همین لرستانه

  2. درودبرشرف این ورزشکاروسرمربی بوکس شهرمان،بخدادلفان استعدادهای درخشانی داره ولی چون جزاستان لرستانیم بایدمحوبشیم،من درکشتی هم این رفتارودیدم.صدحیف که ماجزء لرستانیم.

  3. ما ۱۰ درصد استان لرستان هستیم ولی در هیچ زمینه ای حتی ۱ درصد سهم نداریم مسولیین کاری نکنید که بمانید کاری کنید که بماند . تا کی مظلومیت
    ؟؟؟!!!

  4. اگه شخصیت های مثل شما پیگیر باشه آینده درخشانی برای ورزش دلفان پیش خواهد آمد

  5. جناب آقای اکبری بوکسور دلفانی “اشکان خان محمدی” با اینکه شرایط سنی جهت شرکت در انتخابات ورای به اقای عالی رستمیان را نداشته بدانید نماینده دلسوزمان نمی گذارد حق وحقوق بوکسور دلفانی “اشکان خان محمدی پایمال گردد مطمن باش با وزیرورزش اقای گودرزی پیگیری می نماید خسته نباشید دلاور دلفانی ایلام هم لک زبانه درودخدابراقای اکبری

  6. اشکان عزیز این موفقیت بزرگ را صمیمانه بهت تبریک میگم.برای مربی دلفانی ودلسوز تیم ایلام هم آرزوی سربلندی وموفقیت در تمام مراحل زندگی میکنم.به امید قهرمانی المپیک برای اشکان خانمحمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *