سه شنبه , ۱۲ مهر ۱۴۰۱

قبرستان نورآباد جایی برای حفر قبر جدید ندارد/برنامه شورای شهر و شهرداری برای حل این مشکل چیست؟

عضو شورای شهر نورآباد از تصمیمات جدید شورای شهر و شهرداری برای ساماندهی قبرستان قدیمی شهر نورآباد خبر داد…


نسیـــم دلفـان – سید محمدامین نوربخش عضو شورای شهر نورآباد در گفتگو با خبرنگار نسیم گفت : قبرستان قدیمی شهر نورآباد که در واقع اصلی ترین قبرستان این شهر است باید ساماندهی شود.

4ce0008ea6bcfc6ae57985dc0b05adaaf8b5e915b2a1664a6d7818067faa19fa

وی افزود : یک زمانی این قبرستان را می شد جزء حاشیه شهر محسوب کرد اما اکنون با توسعه شهر این مکان دیگر بعنوان حاشیه شهر به شمار نمی آید زیرا منازل مسکونی بسیاری در حوالی این قبرستان احداث شده و در واقع شهر به سمت این مکان گسترش یافته است ، لذا می طلبد که هرچه زودتر مکان دیگری برای ایجاد قبرستان در اطراف شهر در نظر گرفته شود.

این عضو شورای شهر همچنین اضافه کرد ، یک زمانی توسط برخی پیمانکاران سعی شد قبرهای شهدای مدفون شده در این قبرستان از نظر ظاهری ساماندهی شود اما متاسفانه این کار به درستی انجام نشد و نیمه تمام رها گردید ، همین پروژه تکمیل نشده به خودی خود باعث بی نظمی و به هم ریختگی شکل ظاهری قبرستان گردید که این قضیه بارها و بارها مورد اعتراض شهروندان قرار گرفته است.

نوربخش تصریح کرد امیدواریم با هماهنگی های بین شورای شهر و اداره مربوطه در ایجاد پروژه مورد بحث زمینه های ساماندهی این وضعیت فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه فضای این قبرستان دیگر جایی برای اضافه کردن قبر ندارد و به عبارتی ظرفیت آن تکمیل شده گفت : بایستی هر چه سریعتر برای احداث یک قبرستان جدید چاره اندیشی شود اما این کار زمانبر است لذا شورای شهر در حال حاضر بخاطر اینکه بتواند هر چه سریعتر فکری برای این موضوع کرده باشد با دعوت از شهرداری و همچنین مالکان اراضی مجاور قبرستان سعی دارد مقداری از اراضی اطراف را به قبرستان الحاق نمایند و موقتأ این وضعیت ساماندهی شود.

این مسئول اظهار داشت : جلسات برگزار شده با مالکان و شهرداری توسط شورای شهر به نتایج خوبی رسیده که امیدواریم با طی شدن مراحل قانونی و اداری هر چه زودتر این کار انجام پذیرد.

نسیم دلفان ضمن قدردانی از تصمیم شورای شهر و شهرداری خاطر نشان می کند تصمیم این عزیزان در واقع یک مُسکن موقتی است اما مسئولین امر اگر تلاش نمایند با احداث یک قبرستان جدید این مشکل را مرتفع نمایند به طور حتم بهترین گزینه را انتخاب کرده اند و چاره اندیشی مناسب تری انجام داده اند.  امیدواریم اضافه کردن اراضی مجاور به قبرستان قدیمی شهر، طرح  ایجاد قبرستان جدید را به فراموشی نسپارد.

۶ نظر

 1. این مشکلی نیست که واویلا واویلا کنیم.بهترین گزینه اضافه کردن زمین های اطراف قبرستان فعلیه نه جای دیگه.مگراینکه بانیت های دیگه وگرفتن لقمه ای چرب به سراغ گزینه ای دیگه رفت.بلای که برخی ازخدابی خبران برسرفاز۳و۴فرهنگیان اوردندوبرای به جیب زدن چند ده ویاچندصد میلیون مشکلی فعلالاینحل بوجوداوردند.جناب اقایان نوربخش وایذا اقای مرادی میدان بسیج واین ورپلی هادرانتخاب شمارای صددرصدی داشتندهمت کنیدبرای چهره فرسوده ورنگ ورورفته محله هاش استین بالا زنیدکه جرس فریادمی داردبربندیدمحمل ها.ودرچشم برهم زدنی دوباره موسم انتخابات بعدی می رسدواگرکاری وقدمی برنداشته باشیم بایدخودمون ازخجالت سربه زیرافکنیم.اگراسم بردم نه اینکه ازدیگراعضای شوراوظیفه ای ساقط شودنه بایدکلاهشون روقاضی کنندکه این ورپلی هاهم دراین نظام وحکومت حقی دارند.
  خدایابه همه مافهمی عطاکن که درک کنیم که مقام هاومنصب هاارثیه ی باداورده نیست که باولع نهایت سودجویی روبه نفع خودمون انجام بدیم بلکه امانت مردم است که برذمه وگردن ماست.اگراینجوری فکرکنیم خودمونوخادم مردم ومردم راولی نعمت خویش می یابیم نه بنده واغنام الله.

  • ادبیات راپاس یداریم

   ایضا درست است.نه ایذا

   • مهمترین مشکل توجیه کردن مسائل و مشکلات شهر است.
    از تذکر شما هم ممنونم. خدا کنه مغرضانه نباشه…به امیدروزی که صلاح شهرمون روبر هر چیزی ترجیع بدیم غیر از تعهد و تخصص توام با تعهد رو ملاک انتخاب قرار بدیم.

 2. فاصله دلیل فلسفی دارد

  ایجاد فاصله بین شهر و قبرستان به معنای فاصله بین زندگی و مرگ است.
  اگه بهم وصل شوند تبعات روانشناختی بعدی دارد که فغلا خود را نشان نمی دهد. بنابراین سعی کنید که فاصله همچنان حفظ شود.

 3. بزرگترین ظلم و به مردم نوراباد همین منتخبین بی تخصص کردند جناب اقای نوربخش همه ی مردم فریاد میزنند که … ایا جناب عالی … تاکنون صدای مردم و نشنیدید ایا از خودت نپرسیدی چرا بعد از گذشت دو ماه هنوز استاندار ابلاغ را پاراف نکردند لطفا به شعور و فهم مردم توهین نکنید همه میدونند …

 4. این قدر که به فکر مرده ها افتادید کمی هم به فکر ما فرهنگیها باشید که هنوز زنده ایم ولی در حقیقت از شرم بی سر پناهی مرده باشیم بهتره شما هم بهتره به بعضی همکاران حریص ودنیا دوستتان متذکر شوید که درد ما بی خانمانی است ودرد این کارشکنان حرص مال بیشتره…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.