قبرستان نورآباد جایی برای حفر قبر جدید ندارد/وعده شورای شهر برای ایجاد قبرستان جدید و ساماندهی قبرستان فعلی به کجا رسید؟؟؟

آذر ماه سال گذشته عضو شورای شهر نورآباد از تصمیمات جدید این شورا و همچنین شهرداری نورآباد برای ساماندهی قبرستان قدیمی شهر خبر داد…


نسیـــم دلفـان- خبر منتشر شده در آذر ماه سال گذشته این بود:

سید محمدامین نوربخش عضو شورای شهر نورآباد در گفتگو با خبرنگار نسیم گفت : قبرستان قدیمی شهر نورآباد که در واقع اصلی ترین قبرستان این شهر است به دلایل مختلف باید ساماندهی شود.

4ce0008ea6bcfc6ae57985dc0b05adaaf8b5e915b2a1664a6d7818067faa19fa

وی افزود : یک زمانی این قبرستان را می شد جزء حاشیه شهر محسوب کرد اما اکنون با توسعه شهر این مکان دیگر بعنوان حاشیه شهر به شمار نمی آید زیرا منازل مسکونی بسیاری در حوالی این قبرستان احداث شده و در واقع شهر به سمت این مکان گسترش یافته است ، لذا می طلبد که هر زودتر مکان دیگری برای ایجاد قبرستان در اطراف شهر در نظر گرفته شود.

این عضو شورای شهر همچنین اضافه کرد ، یک زمانی توسط برخی پیمانکاران سعی شد قبرهای شهدای مدفون شده در این قبرستان از نظر ظاهری ساماندهی شود اما متاسفانه این کار به درستی انجام نشد و نیمه تمام رها گردید ، همین پروژه تکمیل نشده به خودی خود باعث بی نظمی و به هم ریختگی شکل ظاهری قبرستان گردید که این قضیه بارها و بارها مورد اعتراض شهروندان قرار گرفته است.

نوربخش تصریح کرد امیدواریم با هماهنگی های بین شورای شهر و اداره مربوطه در ایجاد پروژه مورد بحث زمینه های ساماندهی این وضعیت فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه فضای این قبرستان دیگر جایی برای اضافه کردن قبر ندارد و به عبارتی ظرفیت آن تکمیل شده گفت : بایستی هر چه سریعتر برای احداث یک قبرستان جدید چاره اندیشی شود اما این کار زمانبر است لذا شورای شهر در حال حاضر بخاطر اینکه بتواند هر چه سریعتر فکری برای این موضوع کرده باشد با دعوت از شهرداری و همچنین مالکان اراضی مجاور قبرستان سعی دارد مقداری از اراضی اطراف را به قبرستان الحاق نمایند و موقتأ این وضعیت ساماندهی شود.

این مسئول اظهار داشت : جلسات برگزار شده با مالکان و شهرداری توسط شورای شهر به نتایج خوبی رسیده که امیدواریم با طی شدن مراحل قانونی و اداری هر چه زودتر این کار انجام پذیرد.

نسیم دلفان ضمن قدردانی از تصمیم شورای شهر و شهرداری خاطر نشان می کند تصمیم این عزیزان در واقع یک مُسکن موقتی است اما مسئولین امر اگر تلاش نمایند با احداث یک قبرستان جدید این مشکل را مرتفع نمایند به طور حتم بهترین گزینه را انتخاب کرده اند و چاره اندیشی مناسب تری انجام داده اند. اضافه کردن اراضی مجاور به قبرستان مورد نظر ممکن است تصمیم برای ایجاد قبرستان جدید را به فراموشی بسپارد.


اکنون بیش از ۱۰ ماه از این وعده می گذرد…

آیا طرح ساماندهی قبرستان فعلی و همچنین احداث قبرستان جدید به مرحله اجرایی رسید؟

انتظار می رود شورای محترم شهر نورآباد، توضیح دهند که وعده داده شده تا چه مرحله ای عملی شده است.

ارسال خبر : رضا محمدی


برخی از پیگیری های نسیم دلفان را در لینک های زیر دنبال کنید:

» قبرستان نورآباد جایی برای حفر قبر جدید ندارد/برنامه شورای شهر و شهرداری برای حل این مشکل چیست؟

» سازه ای در شهر نورآباد که آبستن حادثه است/مروری بر وعدهای شهردار نورآباد

» فریاد مردم از پنجره نسیم دلفان به گوش شهردار رسید/خطر مرتفع شد

» بیش از یکسال از دستور ویژه استاندار لرستان مبنی بر ساماندهی منطقه گردشگری آبگرمه دلفان گذشت/گزارش پیگیری نسیم دلفان در این رابطه

» دستور استاندار لرستان مبنی بر احداث سیلوی گندم ۵۰ هزار تنی در دلفان به کجا رسید/ضرورت پیگیری مطالبات مردم

» پیگیری یک خبر/چرا تبصره ( د ) قانون بودجه ۹۳ در شهرهای لرستان از جمله دلفان اجرایی نشد؟

» پیگیری یک خبر/اعتراض کارگران شرکتی شهرداری نورآباد …

» وقتی دغدغه دولت بر دغدغه مردم ارجحیت دارد/پروژه ناگوار قطع یارانه مردم در سال آینده وارد فاز جدیدی شد

» مصوبه‌ی ۲۸۰ میلیاردی برای اجرا در لرستان ابلاغ شد/آیا دلفان هم بهره ای خواهد برد؟

» سومین وعده مسئولین تامین اجتماعی مبنی بر افتتاح درمانگاه تخصصی دلفان باز هم عملی نشد/هفته دولت هم گذشت!/وعده چهارم کی خواهد بود؟

» خلاف دستورالعمل ابلاغی در برخی مدارس دلفان + پاسخ مسئولان/وزیر آموزش و پرورش : وجود مدارس خاص در کشور باعث آسیب دیدن مدارس عادی می شود

» فرماندار دلفان در واکنش به جنجال آفرینی های استان همسایه : اظهارات واهی برخی مسئولین استان کرمانشاه بی پاسخ نخواهد ماند

» سبد کالای فرهنگیان در دلفان رایگان نبود! بازی با احساسات این قشر نجیب به چه قیمتی؟؟؟

» وقتی فریادها راه به جایی ندارد/ گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من ، آنچه البته به جایی نرسد فریاد است

» وعده های مسئولین در بخش آموزشی منطقه کاکاوند دلفان چند درصد تحقق یافت؟

» خلوت هایی که امنیت مردم نورآباد را به چالش کشانده است/چاره اندیشی شورای شهر و شهردار

۲ نظر

  1. اهالی روستای کاظم آباد وپروژه بنیاد مسکن زاگرس دلفان

    طبق قانون ۵۰۰متر باید از منازل مسکونی دور باشد ما مردم روستای کاظم آبادوپروژه بنیاد مسکن زاگرس دلفان نسبت به این که اگر قبرستان اضافه شود شهرداری وشورای شهر وحتی مالکین ودرکل دولت منازل مارا نیز خریداری کند

  2. نورآبادوقانون اون هم شورای شهری ک فقط ب فکرتبلیغ هستن برای ادواربعد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.