قابل توجه متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آزمون آموزگار ابتدایی با ظرفیت ۲۸ هزار نفر در روز جمعه ۱۸ اسفندماه سال‌جاری و آزمون دبیری و هنرآموز با ظرفیت ۲۴ هزار و ۹۶۱ نفر در روز جمعه ۲۸ اردیبهشت برگزار می شود.

شرایط سنی آزمون استخدامی آموزش و پرورش
داشتن حداقل سن ۲۰ سال تمام و داشتن حداکثر ۴۰ سال تمام (متولدین ۱۳۶۲/۹/۱۱ تا ۱۳۸۲/۹/۱۱) برای دارندگان لیسانس و فوق‌لیسانس تا اولین روز ثبت‌نام در آزمون.
موارد ذیل به شرط ارائه تأییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

♦ جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف هستند.

♦ پدر، مادر، همسر، برادر و خواهر شهید به‌میزان ۵ سال.

♦ داوطلبانی که در جبهه‌ها به‌صورت داوطلبانه خدمت کرده‌اند به‌میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه‌ها.

♦ داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی یا گروه‌های ضدانقلاب درآمده‌اند به‌میزان مدت اسارت و حضور در جبهه.

♦ مدت همکاری تمام‌وقت افرادی که به‌ استناد یکی از قوانین و مقررات با واحدهای دولتی آموزشی و تربیتی آموزش‌و‌پرورش همکاری کرده‌اند از حداکثر سن برای شرکت در آزمون‌های استخدامی وزارت آموزش‌ و‌ پرورش کسر می‌شود.

♦ به‌ موجب قانون جوانی جمعیت داوطلبان مشمول قانون به‌ازای تأهل و داشتن هر فرزند یک سال تا حداکثر ۵ سال به سقف محدوده سنی اضافه خواهد شد، این امتیاز مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند بالای ۲.۵ نباشد.

 

اختصاص ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر از سهمیه استخدام آموزش و پرورش به ایثارگران

از مجموع رشته شغل محل‌های مندرج در مجوز استخدامی وزارت آموزش و پرورش، تعداد ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر سهمیه برای ایثارگران با حداقل ۲۵ درصد جانبازی اختصاص یافته است.


♦ سوال / آیا از سه حیطه میتوانم یک حیطه را کلا حذف کنم و دو حیطه دیگر را مسلط بشم و نتیجه بگیرم؟

#جواب
خیر، اگر به جدول توزیع امتیازات دقت کنید حیطه عمومی ۱۶۰ امتیاز، اختصاصی ۱۲۰ امتیاز و تخصصی ۱۲۰ امتیاز دارد.
اگر بخواهید در این آزمون حد نصاب را کسب کنید از یک حیطه دروسهایی که مطالبش نسبت به بقیه سخت تر هست حذف کنید اما به هیچ وجه یک حیطه را کاملا حذف نکنید.


♦ ثبت نام در دو آزمون آموزش و پرورش امکان پذیر نیست

با انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام آموزگاری و دبیری طی روز گذشته، پاسخ دو سوال پرتکرار متقاضیان روشن شد.

♦ آیا امکان شرکت همزمان در دو آزمون آموزگاری و دبیری وجود دارد؟
خیر – طبق بررسی های انجام شده فرهنگیان صد و بیست هر فرد فقط مجاز به انتخاب یک کد شغل محل برای آموزگاری و یا دبیری، هنرآموزی که توسط سازمان سنجش برگزار میشود، است.

♦ آیا می‌توان در این و آزمون مشاغل کیفیت بخشی شرکت کرد؟
بله – داوطلب می‌تواند همزمان در هر دو آزمون (که توسط سازمان سنجش و جهاد دانشگاهی برگزار می‌شوند) به شرط دارا بودن شرایط احراز ثبت نام نماید.


♦ سفارش یک شهروند به متقاضیان شهرستانی

✍️قابل توجه متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش؛
چون که اینجانب خودم در سال‌های گذشته در این آزمون شرکت کردم و شهرهای تهران و کرج را برای محل خدمت انتخاب کردم و پذیرفته شدم، از سر دلسوزی از شما تقاضا دارم که نکات زیر را در نظر بگیرید بعد این دو شهر را انتخاب کنید؛
۱ .اجاره بهای سرسام آور خانه و مقایسه آن با حقوق معلمی.
۲. اینکه درصد بسیار بالایی از نیروها در تهران و کرج شهرستانی هستند و همه متقاضی انتقالی هستند که اگر قرار باشد انتقالی بدهند، همه می خواهند بروند.( یعنی انتقالی تقریبا غیر ممکن است)
۳. ترافیک، آلودگی هوا، انفجار جمعیتی، بحران کم آبی و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *