سخنگوی طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی در شهرهای کشور از آغاز ثبت نام جایگزینی تاکسی های فرسوده تولید سال ۱۳۸۴ از فردا (سوم اسفند) در سراسر کشور و از طریق دفاتر پیشخوان دولت خبر داد. ..


نسیـــم دلفـان – به گزارش ایرنا از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهران کفاش افزود: با توجه به درخواست های مالکان تاکسی برای نوسازی تاکسی های تولید سال ۱۳۸۴با برنامه ریزی های انجام شده ،مقرر شد ثبت نام برای جایگزینی این تاکسی ها از سه تا ۶اسفند ماه جاری با هر شماره پلاکی و از طریق دفاتر پیشخوان دولت انجام شود.

وی اعلام کرد: در این مرحله از خودروهای ون تولید سال ۸۴ به قبل و خودروهای سانحه دیده مدل بالاتر از ۸۴ هم ثبت نام می شود.سخنگوی طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی در شهرهای کشور تصریح کرد: خودروهای جایگزین شامل سمند (ای اف ۷)EF7 و پژو ۴۰۵ (جی ال ایکس) GLX مجهز به مخزن CNG با امکان پیمایش حداقل ۳۰۰ کیلومتر در هر بار سوخت گیری، (جی پی اس) GPS برای اندازه گیری پیمایش تاکسی و تاکسیمتر برای اعلام کرایه جا بجایی مسافران است.

کفاش مدارک لازم برای ثبت نام را شامل اصل سند خودرو (برگ سبز)، اصل کارت خودرو، اصل کارت ملی مالک خودرو، اصل پروانه بهره برداری، اصل پروانه فعالیت ذکر کرد.

وی افزود: در این طرح ۲۰۰میلیون ریال وام با نرخ ۱۶ درصد باز پرداخت طی ۴۸ ماه و ۵۰ میلیون ریال هم برای اسقاط تاکسی فرسوده به تاکسی داران پرداخت می شود.

وی یادآوری کرد: تاکسیران در زمان ثبت نام می تواند اولویت خود را برای نوع خودرو و بانک عامل انتخاب کند؛ اما این به معنی انتخاب قطعی نیست و بستگی به ظرفیت خودرو ساز و بانک های عامل دارد ولی سعی خواهد شد تا اولویت مورد نظر رعایت شود.


 تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری نسیم دلفان دریافت کنید.
برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12