پنجشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲

فهرست ۱۰۰ نفره بدهکاران مالیاتی روی میز کمیسیون اصل ۹۰

رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پرونده ۱۰۰شخصیت حقوقی و حقیقی که بیشترین معوقات مالیاتی را دارند در اختیار کمیسیون قرار گرفته است و قرار است لیستی نیز به تفکیک هر استان توسط وزارت اقتصاد تهیه شود.

نسیم دلفان – به گزارش خانه ملت ، نصراله پژمان فر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در خصوص جلسه امروز کمیسیون به منظور بررسی پرونده ابر بدهکاران مالیاتی و راهکارهای وصول درامدهای مالیاتی پیش بینی شده در کشور، گفت: جلسه با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی و مقامات ارشد سازمان امور مالیاتی و همچنین سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد و ما برنامه ای از سازمان امور مالیاتی برای وصول معوقات مالیاتی خواستیم.

وی افزود: پیشتر ما فهرستی شامل صد نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی که بیشترین معوقات مالیاتی را دارند، دریافت کرده و رقم آن را در اختیار داریم که از وزیر اقتصاد چگونگی وصول این معوقات را پیگیری کردیم. همچنین تأکید شد که وزارت اقتصاد به گونه ای برنامه ریزی کند که معوقات بانکی و فرار مالیاتی دیگر افزایش نیابد.

پژمانفر تصریح کرد: مقرر شد وزارت امور اقتصاد به صورت استانی گزارشی مدونی از بیشترین بدهکاران مالیاتی را به کمیسیون تقدیم کرده و به صورت دقیق مشخص کند که چه میزان از این بدهی ها قابل وصول است و با همکاری کمیسیون مبالغی به بیت المال بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *