شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

فعالیت ۶ خانه‌ «احسان» ستاد اجرایی فرمان امام در لرستان

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در لرستان از فعالیت شش خانه‌ احسان در استان خبر داد.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، مجید طائف در رزمایش «مشق احسان» یادواره دو شهید مدافع امنیت لرستان که در سالن المپیک گلدشت شرقی خرم‌آباد برگزار شد، تعداد خانه‌های احسان استان را شش دستگاه اعلام کرد و افزود: چهار خانه احسان در خرم‌آباد مشغول فعالیت است، یک خانه احسان هم در بروجرد و خانه دیگر در دورود فعالیت دارد.

وی گفت: فلسفه کار خانه‌های احسان تقسیم کار بین دستگاه‌های اجرایی کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام است، بر این اساس خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در قالب بنیاد احسان در چهار محله پشته حسین‌آباد، فلک‌الدین، پاچنار و گل سفید متمرکز است.

طائف با اشاره به توزیع شش هزار بسته‌ لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند لرستانی در قالب رزمایش «مشق احسان»، ادامه داد: «راه ابریشم» یکی از رزمایش‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حوزه آموزش و پرورش است، بر اساس این طرح بسته‌هایی از تدریس تا تست‌زنی به ۷۰۰ دانش‌آموز کم‌بضاعت که در آستانه کنکور هستند، اختصاص داده می‌شود.

وی اعتبار بسته‌ها را که مربوط به دانش‌آموزان رشته‌های تجربی و ریاضی فیزیک است هفت میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: جامعه هدف تعریف شده برنامه راه ابریشم ۵۰ درصد مربوط به کمیته امداد، ۲۰ درصد بهزیستی و ۳۰ درصد آموزش و پرورش است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) لرستان اضافه کرد: برنامه دیگر ستاد اجرایی فرمان امام مدارس تولید و مهارت است، در قالب این برنامه کارگاه تولید و مهارت در کنار مدارش شبانه‌روزی دایر می‌شود که در این برنامه دانش‌آموزان همزمان با تحصیل در کارگاه‌های تولید و مهارت مشغول فعالیت می‌شوند.

وی گفت: در مرکز پنج مدرسه را در نظر گرفته بودند، اما پیشنهاد و برنامه ما ۱۲ مدرسه از بخش بشارت الیگودرز تا کوهدشت و نورآباد است، شروع فعالیت آبان و آذر است.

همچنین، تخصیص اعتبار برای آموزش معلمان جدید از دیگر برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان امام است که مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان به آن اشاره کرد و افزود: نقش ستاد اجرایی فرمان امام در این برنامه پشتیبانی است.

طائف با اشاره به اهمیت مدرسه سازی در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: اکنون ۵۹ مدرسه با محوریت نوسازی‌ مدارس در حال ساخت است، برای امسال هم ۳۵ مدرسه را در نظر گرفته‌ایم که در حال انعقاد قرارداد هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *