شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

فعالیت ۲۰ گروه جهادی دانشجویی در لرستان

مسئول بسیج دانشجویی لرستان از فعالیت ۲۰ گروه جهادی دانشجویی در استان خبر داد.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، محسن کریمی یکم فروردین، یکی از برنامه‌های کاری بسیج دانشجویی را آشنایی دانشجویان با فرهنگ جهادی و اقدامات محرومیت‌زدایی برشمرد و اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ گروه جهادی دانشجویی در سطح استان لرستان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های جهادی بسیج دانشجویی لرستان در دو قالب مناطق محروم و دورافتاده و مناطق حاشیه شهرها برگزار می‌شود، اضافه کرد: اردوهای جهادی بسیج دانشجویی در مناطق محروم تحت عنوان «عهد خدمت» نوروز امسال برگزار می‌شود.

مسئول بیج دانشجویی لرستان با بیان اینکه فعالیت‌های جهادی دانشجویان در مناطق حاشیه‌ای به این شکل است که دانشجویان پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌های هر هفته در مناطق حاشیه‌ای حضور پیدا کرده و در قالب طرح «لبخند ایران» به مردم این مناطق به ارائه خدمت می‌دهند، افزود: حال حاضر ۱۱۰ دانشجوی شهید در استان به شکل رسمی در بنیاد شهید ثبت شده اما با بررسی‌های انجام شده آمار شهدای لرستان بیش از این رقم است که به‌دنبال ثبت آمار واقعی از شهدای دانشجوی استان هستیم.

وی از فعالیت‌های محتوایی و فرهنگی بسیج دانشجویی در راستای جهاد تبیین را تشریح دستاوردهای انقلاب در بین دانشجویان لرستان برشمرد و با بیان اینکه در حال حاضر ۷۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های استان مشغول به تحصیل هستند، اضافه کرد: در قالب یک طرح فرهنگی در طول سال‌تحصیلی فرهنگ انقلاب و دستاوردهای آن به دانشجویان ارائه می‌شود که در این راستا تاکنون ۱۳۴ برنامه انجام شده است.

کریمی با تأکید بر اینکه در کنار برگزاری اردوهای راهیان نور، اردوی «راهیان پیشرفت» با هدف آشنایی دانشجویان با دستاوردهای کشور از سوی بسیج دانشجویی لرستان برگزار خواهد شد، گفت: در این طرح دانشجویان دانشگاه‌های استان از سد کرخه دیدن خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *