فرماندار دلفان : وضعیت کرونا در دلفان نگران کننده است

فرماندار دلفان گفت: وضعیت کرونا در این شهرستان بسیار حاد و نگران کننده است و ظرفیت تنها بیمارستان شهر در حال تکمیل است.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای دلفان “نورالدین درمنان” افزود: بیشتر مبتلایان به کرونا در این شهرستان در روزهای اخیر بر اثر ویروس جدیدی است که به تازگی وارد کشور شده و قدرت سرایت و انتشار بسیار بالایی دارد و هر فرد بیمار می تواند بیش از ۵۰ نفر را درگیر و آلوده به کرونا کند.

وی اظهار داشت :وضعیت قرمز کرونایی در شهرستان و سیر خطرناک صعودی ابتلا و بستری های کرونایی و با توجه به محدودیت امکانات درمانی و خستگی کادر درمان، شرایط کرونایی در دلفان نگران کننده است.

درمنان افزود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات و دورهمی ها، عروسی و عزا می تواند مانع شیوع بیشتر کرونا شود که همه باید نسبت به این موارد اهتمام جدی داشته باشند.

وی یادآور شد: در شرایط کنونی که هنوز واکسیناسیون عمومی انجام نشده تنها راه مقابله با این ویروس رعایت موازین بهداشتی و تعطیلی بسیاری از برنامه‌ها در وضعیت قرمز است تا شرایط اندکی بهبود یابد.

فرماندار دلفان بر تشدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و افزود: با هماهنگی اصناف، اداره صمت و نیروی انتظامی برخورد جدی با متخلفان تشدید شود و نیروی انتظامی و بسیج نیز همکاری بیشتری با مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.