فرماندار دلفان : متخلفان انتخابات شورای شهر به دادگاه معرفی خواهند شد

توضیحات فرماندار دلفان در خصوص بازشماری آراء شورای شهر نورآباد/ متخلفان به دادستانی معرفی خواهند شد

پس از بازشماری آراء شورای شهر نورآباد آرایش ترکیب اصلی به هم خورد و نفرات پنجم و ششم به ترکیب علی البدل برگشتند و دو نفر هم از علی البدل وارد ترکیب اصلی شدند در همین رابطه نورالدین درمنان فرماندار شهرستان دلفان اظهار داشت: در روند انتخابات هیئت‌های نظارت، اجرایی و بازرسی به طور مداوم بر روند برگزاری انتخابات نظارت داشتند و تا پایان زمان قانونی انتخابات هیچگونه شکایتی مبنی بر بی نظمی و تخلف از شعبات اخذ رای گزارش نشد.

وی افزود: پس از شمارش آرا و اعلام نتایج برخی از کاندیدا شورای شهر به نتیجه انتخابات مبنی بر اسکن و خرید و فروش رای معترض بودند ولی هیچگونه سند و مدرکی ارائه ندادند اما با توجه با اینکه وظیفه ما صیانت از رای مردم و رفع ابهامات است به پیشنهاد هیئت نظارت شهرستان و با تایید هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا اقدام به بازشماری دو صندوق پیشنهادی کردیم.

فرماندار دلفان عنوان کرد: پس از بازشماری دو صندوق پیشنهادی متوجه شدیم در ثبت آرا کاندیدا کم دقتی صورت گرفته بر همین اساس اقدام به بازشماری چهار صندوق دیگر کردیم که در این چهار صندوق نیز شاهد سهل انگاری‌هایی بابت ثبت آرا نهایی بودیم.

وی بیان کرد: پس از هماهنگی با دبیر شورای نظارت بر انتخابات استان کلیه صندوق‌های انتخابات شورای شهر شهرستان نورآباد با نظارت دادستان و دستگاه‌های نظارتی بازشماری شدند که در یکی از صندوق ها آراء دو کاندیدا میان آنچه ثبت شده بود و آنچه در صندوق بود تفاوت فاحشی وجود داشت.

درمنان گفت: کلیه افرادی که در شعب اخذ رای جهت ثبت آراء دقت لازم را نداشته‌اند به عنوان متخلف به دادستانی معرفی می‌شوند.

وی تصریح کرد: بر اساس آراء نهایی بازشماری شده و تغییرات ایجاد شده ناصر ناصری با ۷۱۹۲ رای مسلم عباسی با ۶۹۶۱ رای، علی کاظمی با ۶۷۹۴ رای، مولا علی‌نژاد با ۵۸۸۸ رای، محمودعلی میرزایی با ۵۳۱۱ رای، سیدعبدالله موسوی با ۵۲۹۰ رای و منوچهر یارالهی با ۵۲۷۶ رای به عنوان منتخب مردم راهی شورای شهر نورآباد شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.