پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

فرماندار خرم‌آباد خودسوزی مرد دست‌فروش بعلت تنش با ماموران سد معبر شهرداری را تایید کرد

فرماندار شهرستان خرم آباد جزئیات خودسوزی یک دستفروش در مرکز استان لرستان را اعلام کرد.

وی در گفتگو با خبرنگار تسنیم ، با تایید خودسوزی یکی از دستفروشان خرم آبادی اظهار داشت: روز گذشته ساعت ۶ غروب در پی برخورد نیروهای سد معبر شهرداری خرم آباد متاسفانه مرد دستفروش ۴۵ ساله خرم آبادی اقدام به خودسوزی در میدان شقایق می کند.

این مسئول (که خیلی نَرم و به صورت تلویحی سعی داشت شخص دست فروش را مقصر اعلام کند) افزود: با توجه به اینکه براساس قانون سد معبرخلاف است و در شهرداری‌ها واحدی به نام مقابله با سد معبر فعال هستند که براساس قانون انجام وظیفه می‌کنند که در این راستا اکیپ مقابله با سد معبر به دستفروشان میدان امام حسین (ع) شهرستان خرم‌آباد برای جمع کردن بساطشان و جلوگیری از سد معبر تذکر می‌دهند ، پس از تذکر نیروهای شهرداری به دستفروشان فرد مذکور به دلیل مقاومت با نیروهای شهرداری درگیر و اقدام به خودسوزی می‌کند.

وی بیان کرد: پس از خودسوزی با کمک ماموران شهرداری بلافاصله آتش خاموش می‌شود و دستفروش را به بیمارستان منتقل می‌کنند که در ناحیه دست و صورت دچار سوختگی می‌شود و هم اکنون حال عمومی این دستفروش خوب است.

فرماندار خرم‌آباد گفت: از شهرداری درخواست کرده ایم با توجه به شرایط اقتصادی مردم ، در جمع‌آوری بساط دستفروشان با احترام برخورد کنند و سعی کنند با منطق و در حد تذکر اقدام کنند، البته در رابطه با اتفاق روز گذشته نیروهای شهرداری مدعی هستند برخورد فیزیکی اتفاق نیفتاده است!!!

وی تصریح کرد: بارها در جلسات شهرداری ملزم شده در نقاط مختلف شهر مکان‌هایی برای دستفروشان در نظر بگیرد ولی به گفته شهرداری دستفروشان با توجه به بازار فروش در خیابان‌های اصلی شهر حاضر نیستند به مکان‌های تعیین شده در حاشیه شهر بروند و در مرکز شهر نیز امکان تعیین چنین مکانی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، باتوجه به بحران بیکاری در استان لرستان و نبود شغل، لازم است مأموران ‌شهرداری از رفتارها و برخوردهای تند با دست فروشان خودداری کنند و باتوجه به مشکلات معیشتی مردم، مدارا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *