یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲

فرازی از زندگینامه طلبه شهید سعید شهبازی

سعید شهبازی در تاریخ سی ام مهرماه یکهزار و سیصد و پنچاه در روستای گاوکش علیاء (شهرستان دلفان) در خانواده ای  مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشود …

بعد از طفولیت وارد دبستان شد و دوران ابتدائی را با موفقیت سپری نمود . با وجود سن کم  و جثه کوچکش همکاری خوب و پرتلاش در امر کشاورزی و دامپروری برای خانواده اش محسوب می شد و چون پسر بزرگ خانواده بود از اهمیت و محبوبیت ویژه ای بر خوردار بود .

اما شوق به معارف الهی و تبلیغ های موثر و آموزنده روحانی شهید حاج علیرضا قاسم پور  سعید و سایر جوانان روستا را به کانون های علم اندوزی حوزه علمیه راهنمایی کرد .

شهید شهبازی با عشق  وعلاقه ای فراوان از پدرش خواست تا او را به حوزه علمیه نورآباد معرفی و ثبت نام کند و پدر نیز خواسته او را پذیرفت ، چون در روحیه اش دیده بود که چگونه به انجام واجبات و ترک محرمات از جمله نماز ، روزه ، امر به معروف و نهی از منکر  و … همت می گمارد .

بعضی مواقع بستگان و سایرین را به تقوا و پرهیزکاری دعوت می کرد ، خصوصیات بارز ایشان مومن ، متدین ، خوش اخلاق ، با متانت ، با صداقت ،  عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ، اطاعت از امام (ره) و … را می توان نام برد .

اوآخر سال ۱۳۶۴ از طرف حوزه علمیه به مشهد مقدس جهت زیارت حرم مطهر حضرت امام علی بن موسی الرضا ( ع) اعزام گردید و در اوایل ۱۳۶۵ پدرش یکی از دختران فامیل را به نامزدی او در آورد لیکن سعید بلافاصله خواستار اعزام به جبهه های نبرد شد ،

او اظهار نمود در مشهد ندایی او را به جبهه فرا خوانده است که نحوه آن در خاطرات ذکر گردیده است .

بهر حال خانواده قصد داشتند مراسم عروسی او را در همان ابتدا برگزار نمایند ولی وی جبهه را بر مراسم عروسی ترجیح داد و به اتفاق عده ای دیگر از اهالی روستا به جبهه اعزام گردید .

روحیه مذهبی همراه با معرفت شهید باعث شد که ندای حسینی پیر جماران حضرت امام خمینی (ره) را عاشقانه لبیک گفته و به جبهه های حق علیه باطل بشتابد .

سرانجام در منطقه عملیاتی حاج عمران گذرگاه عاشقان و عارفان از جان گذشته درتاریخ ۲۵/۲/۱۳۶۵ بر اثر اصابت گلوله سنگین توپ دشمن ، به سنگر شماره ۷ مقابل تپه شهداء ، به آسمان هفتم عروج و گام در وادی وصال و سعادت و سلامت نهاد ، سعادت ابدی نصیبش شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد و شاید راز آن که پدرش نام سعید براو نهاد همان سعادت و کمال پسر بود که عارفانه جانش را در راه معبود اهداء نمود .

پیکر پاکش بر روی دستان مردم انقلابی و شهیدپرور روستای گاوکش علیا تشیع و درکنار دیگر همرزمانش در گلزار شهدای گاوکش به خاک سپرده شد .

روح پاکش شاد و راهش پر رهرو ، آمین

………………

شهیدسعید شهبازی

وصیت نامه طلبه شهید سعید شهبازی

باسمه تعالی

والذین جاهدوا فینا لتهدینهم سبلنا : کسانیکه در راه ما جهاد می کنند از راههایی آنها را هدایت می کنیم .

با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی ، و با سلام و درود برشهیدان صدراسلام تا کنون از کربلا تا ایران . در روز قیامت فرشتگان مرحبا گویان به استقبال مجاهدین راه خدا با شمشیر بخون آویخته از درب مخصوص «باب المجاهدین» وارد بهشت می شوند ، می روند و هر آنکه جهاد در راه خدا را به همراه امام عدل را ترک کند لباس خواری و ذلت پوشیده و در زندگی تنگدست و نیازمند گردد و دینش از بین برود .

پدرم هرکه در وقت مرگ ، وصیت خود را کامل نکند در مروت او نقصانی وجود دارد و به شفاعت نائل نشود . مادر مهربانم مواظب باش کار امروز را به فردا مینداز .

پدر و مادر من با آگاهی و اعتقاد به جبهه می روم و امیدوارم که نگران بنده نباشید چون با دشمنان خدامی جنگم و سرباز اسلام هستم  ومن جبهه و جنگیدن در راه خدا را بر هر امرر دیگری ترجیح می دهم برای من ناراحت نباشید و به عبادت وتقوا و نماز خود پایدار وفادار باشید .

برگرفته از وبلاگ شهید شهبازی

۲ نظر

 1. سعید شهبازی

  از اینکه اسمم همنام شهید است خوشحالم. دو سال به عنوان دبیر زبان در روستای گاوکش تدریس کرده ام دانش آموزان مودب و بیام ماندنی داشته و دارم.

 2. ابولحسن خواهرزاده شهید سعید شهبازی

  ?خاک پای قدم تمام شهدا باید شد
  برای شادی روحشان با خدا باید شد

  یادت پرچم صلحیست میان شورش این همه فکر
  ذکر نامت آرامش قلبی ست در این سیاهی دنیا?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *